کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانست

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.

— Kianush Jahanpur, MD 🇮🇷 انتقاد تند سخنگوی سابق وزارت بهداشت ایران از عملکرد دولت چین در انتشار آمار علمی درباره همه‌گیری ویروس کرونای جدید با واکنش سفیر چین در تهران و سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همراه شده است.

اما سفیر چین این اظهارات را هم بی‌پاسخ نگذاشت و نوشت"آقا عزیز، بنابراین امیدوارم که شما به حقایق و تلاشهای بزرگ مردم چین احترام بگذارید".نظرات متضاد سخنگویان وزارت بهداشت و وزارت خارجه ایران درباره چین در آن زمان چین مرگ ۳۳۳۱ نفر را در اثر ابتلا به ویروس کرونا تایید کرده بود. مقایسه آمار چین با ایتالیا، اسپانیا و آمریکا باعث شده بود برخی کارشناسان درباره صحت آمار چین تشکیک کرده بودند.

انتقاد آقای جهانپور از کوچک‌نمایی آمار قربانیان کرونا در چین در حالی مطرح می‌شد که حکومت ایران با اتهام‌های مشابهی مواجه بود. از جمله مرکز پژوهش‌های مجلس ایران آمار واقعی را چند برابر آمار رسمی عنوان کرده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قاضی صلواتی در مقابل طرح اعتراف اجباری از سوی موکلم از من شکایت کرد!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عملیات پنجه-ببر ارتش ترکیه؛ مقادیر زیادی مهمات از مخفی‌گاههای پ.ک.ک کشف شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض به تصمیم دولت لهستان برای خروج از پیمان اروپایی مدافع حقوق زنانحزب ملی‌گرا و محافظه‌کار حاکم که از پنج سال پیش تاکنون قدرت را در لهستان در دست دارد مدعی دفاع از ارزش‌های سنتی خانواده است و اعلام کرده که قوانین به تصویب رسیده و جاری در این کشور برای حمایت از زنان کارآمد‌تر از کنوانسیون استانبول است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعلام رده‌بندی قوی‌ترین گذرنامه‌های جهان؛ ایران در رده نهم از آخرنهاد بریتانیایی هنلی که به صورت دوره‌ای جدول معتبرترین گذرنامه‌های جهان را ارزیابی و منتشر می‌کند، فهرست سال ۲۰۲۰ خود را اعلام کرد. جایگاه ایران و افغانستان در این فهرست چیست؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تعطیلی برخی صنوف در تهران از امروز برای یک هفته تمدید شدتهران- ایرنا - معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران از تمدید تعطیلی یک هفته ای برخی صنوف پرتردد و پرریسک به دلیل موج دوم شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: تعطیلی این صنوف از امروز آغاز شده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

زلمی خلیلزاد: ایران از تلاش ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند🔺زلمی خلیلزاد: ایران از تلاش ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند ⚡️زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید که ایران از تلاش‌ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »