ایران ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا را به تنگه هرمز برده است

ایران ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا را به تنگه هرمز برده است

27/07/2020 02:08:00 ب.ظ

ایران ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا را به تنگه هرمز برده است

تصویرهای ماهواره‌ای که به دست بی‌بی‌سی رسیده نشان می‌دهد ایران در روزهای اخیر ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی را که قبلا ساخته بود، بازسازی کرده و دیروز آن را به آب‌های تنگه هرمز برده است. این ماکت اسفند ۱۳۹۳ در یک مانور نیروی دریایی سپاه هدف حمله قرار گرفت. سپاه در آن زمان اعلام کرده بود که این ماکت را با ۴ موشک ساحل به دریا و ۴۰۰ راکت منهدم کرده است.

پنجره همرسانی را ببندیدImage captionماکت ناو آمریکایی در حال کشیده شدن در آبهای تنگه هرمز (۴ مرداد ۱۳۹۹)تصویرهای ماهواره‌ای که به دست بی‌بی‌سی رسیده نشان می‌دهد ایران در روزهای اخیر ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی را که قبلا ساخته بود، بازسازی کرده و دیروز آن را به آب‌های تنگه هرمز برده است.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس: ایران همکاری با تروریست‌ها در سوریه، یمن و لبنان را متوقف کند پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد توضیحات دفتر رییس‌جمهوری در پی برخی شایعات درباره دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب

این ماکت اسفند ۱۳۹۳ در یک مانور نیروی دریایی سپاه هدف حمله قرار گرفت. سپاه در آن زمان اعلام کرده بود که این ماکت را با ۴ موشک ساحل به دریا و ۴۰۰ راکت منهدم کرده است.بیشتر بخوانید:ماجرای انهدام ماکت ناو ۳۳۳ متری آمریکایی توسط سپاهاین اقدام ایران، در دوران تنش در روابط دو کشور قبل از توافق هسته‌ای به عنوان پیامی به نیروهای آمریکایی در منطقه قلمداد شد. حالا با بالا گرفتن دوباره تنش میان دو کشور، بار دیگر این ماکت بازسازی و در منطقه استراتژیک تنگه هرمز قرار گرفته است.

هدف ایران از مانورهای دریایی در تنگه هرمز نشان دادن قدرت نظامی نیروی دریایی سپاه در کنترل تنگه‌ای است که مهمترین مسیر انتقال نفت در جهان شناخته می‌شود.حق نشر عکسMaxarImage captionماکت ناو هواپیمابر آمریکا در آبهای تنگه هرمز. یک قایق تندرو در حال نزدیک شدن به ماکت است (۵ مرداد ۱۳۹۹) headtopics.com

اوایل اردیبهشت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که به نیروهای آمریکایی دستور داده به هر قایق ایرانی که برای کشتی‌های آمریکایی در دریا مزاحمت ایجاد کرد شلیک و آن را نابود کنند.این فرمان بعد از آن صادر شد که ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا روز ۲۷ فروردین (۱۵ آوریل) اعلام کرد ۱۱ قایق نیروی دریایی سپاه به ناو لوئیس بی پولر، ناوشکن پال همیلتون و چند ناوچه دیگر نزدیک شدند و با رفتاری"خطرناک" با سرعت زیاد از جلو و عقب کشتی‌های جنگی آمریکایی عبور کردند.

ستاد کل نیروهای مسلح ایران درباره نحوه حضور آمریکا در خلیج فارس 'هشدار' دادبعد از اعلام فرمان رئیس جمهوری آمریکا؛ ستاد کل نیروهای مسلح ایران با انتشار اطلاعیه هشدار آمیز از"آمریکا و متحدان آن کشور" خواست در زمان عبور از آب‌های جنوبی ایران" به قوانین و مقررات بین‌المللی احترام بگذارند و از ایجاد هر گونه تنش و درگیری خودداری کنند".

پارسال هم حوادث و خرابکاری‌هایی در آب‌های تنگه هرمز رخ داد که آمریکا و بعضی از کشورهای منطقه آن را به ایران ارتباط دادند. از جمله خرابکاری در چهار نفتکش در بندری در امارات در اردیبهشت ۱۳۹۸ و حمله به دو نفتکش در خرداد پارسال.چهار دهه تنش‌ و درگیری دریایی و نفتی ایران

Image captionماکت ناو هواپیمابر آمریکا در آبهای تنگه هرمز (۵ مرداد ۱۳۹۹) یک قایق تندرو در حال نزدیک شدن به ماکت استحکومت ایران در چهار دهه اخیر بارها تهدید کرده است که تنگه هرمز را مسدود خواهد کرد. این تهدیدها در دوره‌های مختلف در واکنش به اقدامات غرب و کشورهای منطقه علیه منافع ایران مطرح شده است. تازه ترین موارد آن در دو سال گذشته و با آغاز تحریم‌های نفتی آمریکا بوده است. headtopics.com

درگذشت دوبلور دیگری با کرونا + نمونه صدا آخرین نامه ظریف به دبیرکل سازمان ملل متحد احسان حدادی؛ پرهزینه‌ترین ورزشکار ایران در المپیک، آخر شد

بیشتر بخوانید:تهدید حسن روحانی؛ آیا ایران می‌تواند تنگه هرمز را مسدود کند؟در سال ۱۳۹۳ عکس‌های ماهواره‌ای از ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا در بندرعباس خبرساز شد. تا آن که این ماکت در یک مانور منهدم شد. بقایای این ماکت دوباره به بندر عباس برده شد. تصویر ماهواره‌ای که زمستان پارسال از این ماکت گرفته شده بود نشان می‌داد که ماکت بازسازی شده است (عکس زیر) و احتمالا برای یک مانور دیگر آماده شده است.

Image captionتصویر ماهواره‌ای از ماکت ناو هواپیمابر آمریکا در بندر عباس زمستان ۱۳۹۸ماکت تا تاریخ ۳۱ تیر در محلی که در عکس زیر نشان داده شده پهلو گرفته بود اول مرداد این ماکت ابتدا به نقطه‌ای در داخل بارانداز کشیده شده و دو روز پیش انتقال آن به آب‌های تنگه هرمز آغاز شد.

Image captionماکت ناو هواپیمابر آمریکا تا ۳۱ تیر در این نقطه پهلو گرفته بود ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

اعلام آمادگی آمریکا برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای؛ بلینکن: توپ در زمین ایران است

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه با تاکید بر «آمادگی کامل» واشنگتن برای ادامه مذاکرات با ایران تصریح کرد که گفتگوهای هسته‌ای با این کشور «نمی‌تواند به طور نامحدود ادامه داشته باشد.»

نظامیان صهیونیست یک مبارز فلسطینی را در نوار غزه به شهادت رساندند

برکناری سردبیر یک رسانه مستقل در مجارستان هزاران نفر را به خیابان کشانداین حرکت اعتراضی در حالی انجام شد که سه سردبیر دیگر به همراه ۹۰ خبرنگار رسانه آنلاین «ایندکس اچ.یو» در اعتراض به برکناری همکارشان و نگران از به چالش کشیده شدن استقلال خبری در قبال رویکرد دولت ویکتور اربان از سمت خود استعفا کرده اند.

موسوی: به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام تروریستی اخیر آمریکا را خواهیم دادسخنگوی وزارت خارجه: *به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام تروریستی اخیر آمریکا را خواهیم داد *بر اساس تماس‌هایی که ما با دوستان‌مان داشتیم، بعید می‌دانم که آمریکایی‌ها به اهداف خود در زمینه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران دست پیدا کنند

ایران: به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام آمریکا در مورد هواپیما مسافربری را می‌دهیمایران: به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام آمریکا در مورد هواپیما مسافربری را می‌دهیم

آسوشیتد پرس: ایران ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی را راهی تنگه هرمز کردناو هواپیمابر ساختگی ایران شباهت زیادی به ناو‌های هواپیمابر کلاس «نیمیتز» دارد که یکی از آنها هم‌اکنون در پایگاه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین مسقر است.

نقش یک همجنس‌گرا در سریال ترکی نتفلیکس، تولید آن را متوقف کرد | DW | 26.07.2020نتفلیکس از تولید سریالی بزرگ در ترکیه منصرف شده است. سران ترکیه با تهیه سریالی که همجنس‌گرایی را روا بدارد، مخالفت کرده‌اند. مخالفان از مانع‌های روزافزون برای آزادی عقیده و بیان در ترکیه انتقاد می‌کنند.