گره کور مهار کرونا در ایران؛ از پرشدن ظرفیت بیمارستان‌ها تا نگرانی از برگزاری کنکور - BBC News فارسی

06/05/1399 07:00:00 ب.ظ

گره کور مهار کرونا در ایران؛ از پرشدن ظرفیت بیمارستان‌ها تا نگرانی از برگزاری کنکور

در ایران، وزارت بهداشت اعلام کرده که در شبانه روز گذشته بیش از ۲۴۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و ۲۱۲ نفر هم جان باخته‌اند.

با نگرانی از شدت گرفتن شیوع کرونا، امروز قرار است درباره زمان برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاهها هم تصمیماتی گرفته شود. در همین حال، مقام‌های مذهبی و مسئولان وزارت بهداشت می‌گویند در حال تهیه و تدوین متنی هستند که محدودیت‌ها و چگونگی برپایی عزاداری ماه محرم را مشخص می‌کند..۳ و ۴ مرداد (۲۴ و ۲۵ ژوئیه).برگزاری نمایش های تئاتر در فضای باز در شهر برایتون در جنوب بریتانیا روز شنبه از سر گرفته شد. نمایش های تئاتر در فضای باز در برایتون از زمان اجرای قرنطینه به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شده بود. با وجود از سرگیری اجرای نمایش ها اما وضعیت برگزاری نمایش های فضای باز در برایتون هنوز با دوران پیش از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تفاوت زیادی دارد. تعداد تماشاگران کمتر از ظرفیت محل برگزاری نمایش تعیین شده است و دستورالعمل فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت می شود. «تئاتر فضای باز برایتون» که «بی او ای تی» نیز خوانده می شود در سال ۲۰۱۵ میلادی افتتاح شد..ایرج حریرچی گفته تا وقتی که ابتلا کاهش نیابد آمار مرگ و میر روزانه، بالای دویست نفر خواهد بود. طبق آمار وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته بیش از دو هزار و سیصد نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده اند و ۲۱۶ نفر جانشان را از دست داده اند. تصمیم به برگزاری کنکور سراسری و مراسم عزاداری محرم در چنین شرایطی بسیاری از مردم را نگران کرده است..

سیاوش اردلان گزارش می‌دهد...در ایران در همان حالی که محدودیت‌های اجتماعی ادامه دارد و مسئولان در استان‌های مختلف به مردم هشدار می‌دهند در صورت برگزاری هرگونه تجمع حتی عروسی و عزا در خانه‌های خودشان با محکومیت و مجازات قانونی مواجه خواهند شد حسن روحانی در نشست ستاد ملی کرونا اعلام کرد برای محرم باید همه‌جا، شهر و روستا، چه مناطق قرمز و چه سفید باید مراسم عزاداری انجام شود، اما زمان عزاداری می‌تواند کنترل شود و چهار یا پنج روز باشد تا زمان حضور در عزاداری‌ها محدود شود و مشکلی در زمینه شیوع کرونا.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: تهران، منبع پخش بیماری کرونا در سراسر کشور

تئاتر در فضای باز؛ اولین نمایش در برایتون پس از شیوع کرونا برگزار شدنمایش‌های تئاتر در فضای باز در برایتون از زمان اجرای قرنطینه به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شده بود.

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 208 هزار و 477 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 208 هزار و 477 نفر رسید

نگرانی از فرارسیدن موج دوم کرونا در آلمان | DW | 26.07.2020سرایت ویروس کرونا در آلمان رو به رشد است و مایه نگرانی. آخرین مورد از گسترش پاندمی، مبتلا شدن بیش از ۱۷۴ نفر از کارکنان یک بنیاد کشاورزی در ایالت بایرن است. برخی از فرودگاه‌های بزرگ آزمایش رایگان کرونا عرضه می‌کنند.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 812 هزار نفر فراتر رفت