روحانی: بیش از ۲۳ درخواست ملاقات از سوی آمریکا دریافت کردم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روحانی: آمریکایی‌ها در این دو سال و سه ماه که از تحریم‌ها می‌گذرد، حداقل ۲۳ بار درخواست مذاکره داده‌اند اما ما نمایش نمی‌خواهیم بلکه به دنبال حل مساله هستیم‌ آنها تحریمی بر خلاف همه مقررات بین‌المللی بر ما تحمیل کرده‌اند که باید اول آن را بردارند

به گزارش ایسنا، رییس جمهور عصر دوشنبه در جمع مدیران صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با اشاره به خودکفایی کشور در تولید برخی محصولات گفت: ۹۷میلیون تن تولید محصولات کشاورزی در آغاز دولت بوده است، امروز این رقم به ۱۳۰میلیون تن رسیده است. امروز برای گندم مورد نیاز مردم، نیازی به واردات نداریم؛ ممکن است برای بخشهای صنعتی از جاهایی خرید داشته باشیم اما برای ۵سال متوالی است که در تولید گندم به خودکفایی رسیده‌ایم.

روحانی به اشاره به طرح دغدغه های فعالان بخشهای پتروشیمی و فولاد در جلسه امروز گفت: در این جلسه هم گزارشی از مسئولان پتروشیمی و فولاد را شنیدم و هم پیشنهادات آنها در این جلسه مطرح شد. در جلسه اقتصادی دولت که صبح فردا تشکیل می شود، وظیفه داریم همه‌ی موضوعات مطرح شده در جلسه امروز را مطرح و رسیدگی کنیم.

روحانی در ادامه با بیان اینکه در این دوسال و سه ماه همه مردم به سهم خودشان ایستادگی کردند، تاکید کرد: در این مدت تولیدگران در خط مقدم و تولیدکنندگان فولاد و پتروشیمی در خط جلوی این جبهه بودند؛ چراکه علاوه بر تامین نیازهای داخلی، این بخش ها بخش بزرگی از نیازهای کشور که ارز نیمایی است را تامین کردند؛ بخش های پتروشیمی و فولاد بیش از صد درصدی که قول داده بودند را تامین کردند.

به گزارش ایسنا، روحانی با اشاره به پیشرفت های بخش فولاد طی یک سال گذشته، اظهار کرد: تحول در بخش فولاد، تحولاتی در بخش های دیگر نظیر راه آهن و آب را به همراه دارد؛ یکی از راه های تامین نیاز آبی کشور انتقال آب دریاها به فلات قاره است؛ در این راه صنعت فولاد پیش قدم شده است و از ابتدای مهر ماه آب از منطقه خلیج فارس و دریای عمان وارد فلات قاره می شود و به گلگهر می رسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست سازمان جنگل‌ها از رئیسی برای ورود به پرونده ۵۶۰۰ هکتاری جنگل های ساری + فیلمطی روزهای اخیر فردی پس از ۲۰ سال تلاش توانست ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی (معادل ۵۱۸۵ زمین فوتبال) که به عنوان میراث جهانی بشر ثبت شده‌اند را به نام خود کند. این فرد حالا با استناد به سندی که گفته می‌شود به دوره قاجار بازمی‌گردد مالک بخش وسیعی از جنگل‌های بکر کشور در روستای آق مشهد ساری شده است و از سازمان جنگل‌ها مجوز قطع درخت می‌خواهد. این کار یعنی ۵۶۰ هزار درخت کهنسال کمیاب با خطری جدی قطع شدن مواجه‌اند. مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها می‌گوید که ملکیت برای جنگل خلاف فقه، شرع و قانون است و ما از رییس قوه قضاییه می‌خواهیم که به این پرونده ورود کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست رئیس کمیسیون بهداشت از روحانی برای تعویق کلیه کنکورها در کشوررئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست کنکورهای سراسری کشور در زمان دیگری برگزار شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مسافران «آزار دیده» هواپیمای ماهان به شکایت از آمریکا فراخوانده شدندمعاون رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه «دوران بزن در روی نظامی به پایان رسیده» تصریح کرد که دستگاه قضایی ایران برای آنکه این موضوع را به «قلدرهای حاکم بر واشنگتن» بفهماند از همه ظرفیت های قانونی و حقوقی داخلی و بین‌المللی استفاده خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تشدید درگیری‌ها در پورتلند آمریکا؛ نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور استفاده کردندتشدید درگیری‌ها در پورتلند آمریکا؛ نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور استفاده کردند اعتراضات_ضد_نژادپرستی اعتراضات_آمریکا جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هیچ اخلالی دربازار را بر نمی‌تابیم/ از راهزنی هوایی آمریکا به راحتی نمی‌گذریمرئیس قوه قضاییه، تهدید هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگنده‌های آمریکایی را مصداق بارز راهزنی هوایی دانست و دادستان کل کشور را مأمور تنظیم شکایت از عاملان این تعرض هوایی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات علیه نژادپرستی از پورتلند به شهرهای دیگر آمریکا کشیده شدتظاهرات شنبه شب در پورتلند مانند شب‌های قبل در نزدیکی دادگاه فدرال در این شهر ایالت اورگون برگزار شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »