گاردین: آمریکا کل موجودی داروی احتمالی کرونا را پیش‌خرید کرده است

11/04/1399 12:38 ب.ظ

گاردین: آمریکا کل موجودی داروی احتمالی کرونا را پیش‌خرید کرده است سخن بر سر داروی 'رمدسیویر' است. دارویی که در کاهش عوارض ناشی از کرونا نزد مبتلایان مؤثر است. گاردین اعلام کرده که آمریکا تقریبا کل تولید شرکت گیلیاد در ماه‌های تابستان را پیش‌خرید کرده است

سخن بر سر داروی 'رمدسیویر' است. دارویی که در کاهش عوارض ناشی از ویروس کرونا نزد مبتلایان مؤثر است. نشریه گاردین اعلام کرده است که آمریکا تقریبا کل تولید شرکت گیلیاد در ماه‌های تابستان سال جاری را پیش‌خرید کرده است. هنوز دارویی موثر برای پیشگیری و درمان بیماری کووید-۱۹ یافت نشده است. به‌رغم آن، آزمایش‌ها نشان می‌دهند که داروی"رمدسیویر" می‌تواند از عوارض ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا بکاهد و دوره بیماری را از ۱۵ روز به ۱۱ روز کاهش دهد.

داروی رمدسیویر محصول شرکت آمریکایی گیلیاد است. دارویی که برای درمان بیماری ابولا تولید شده بود. پس از آن روشن شده بود که این دارو بر روی دیگر انواع بیماری‌های ویروسی نیز تاثیری مثبت دارد. به گزارش دویچه وله، گاردین نوشته است که دولت ترامپ تقریبا کل تولید شرکت گیلیاد برای ماه‌های پیش‌رو را خریداری کرده است. این خرید شامل کل تولید ماه ژوئیه و ۹۰ درصد کل تولید دو ماه اوت و سپتامبر می‌شود. به این ترتیب این دارو تا ماه سپتامبر عملا در بازار برای سایر کشورها در دسترس نخواهد بود.

آمار هشدار دهنده به‌رغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی دولت آمریکا، شمار موارد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا در آن کشور به شدت رو به افزایش است. آنتونی فائوچی، مشاور ترامپ و یکی از اعضای کارگروه مقابله با بیماری کووید-۱۹ در کاخ سفید، از احتمال شیوع ۱۰۰ هزار نفر در روز به این ویروس در آمریکا سخن گفته است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا هم اکنون به بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

جهانگیری: دولت ۳ و نیم میلیون شغل ایجاد کرده استدولت ۳و نیم میلیون شغل ایجاد کرد | جهانگیری: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که می‌توانند اقتصاد ایران را از هم بپاشند اما ما متناسب با این شرایط سیاست‌ها را باید تغییر می‌دادیم.باید سازوکاری ایجاد کنیم که تاب‌آوری ملت را افزایش دهیم تا بر مردم فشاری وارد نشود

کرونا و فوتبال: کیفیت لیگ برتر فوتبال انگیس افت کرده است؟مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلیس، پس از وقفه‌ای که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا دچارش شده بود، از سر گرفته شد. لیورپول جامی را که در آستانه تصاحبش بود، پس از ۳۰ سال به خانه برد، اما بقیه بازی‌ها چه حال و هوایی دارند؟ آیا می‌توان گفت که فوتبال لیگ برتر پس از دوران قرنطینه افت کرده است؟

تنها راه امنیت منطقه تغییر رفتارهای خصمانه است/ امنیت با اطاعت از آمریکا تأمین نخواهد شدسخنگوی وزارت امور خارجه ایران خطاب به کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی گفت: تنها راه امنیت منطقه تغییر رفتارهای خصمانه و رویکرد همکاری منطقه‌ای است و این امنیت با اطاعت از آمریکا تأمین نخواهد شد.

چین: بحران کنونی نتیجه خروج آمریکا از برجام استنماینده چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ گفت: ما مخالف تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هستیم و با توجه به این که که آمریکا از برجام خارج شده، نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند.

نماینده انگلیس: خروج آمریکا از برجام مایه تأسف استنماینده انگلیس: نسبت به خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها علیه ایران ابراز تأسف و نگرانی می‌کنیم انگلیس همگام با فرانسه و آلمان در راستای حفظ امنیت ملی، از ایران می‌خواهد که به سوی ساخت بمب نرود

چین: ریشه اصلی تنش های خاورمیانه خروج آمریکا از برجام استپکن- ایرنا- نماینده دائمی چین در سازمان ملل اظهار کرد ریشه اصلی تنش های خاورمیانه خروج آمریکا از برجام و اعمال فشار حداکثری علیه ایران است.