چین: ریشه اصلی تنش های خاورمیانه خروج آمریکا از برجام است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

برجام | چین، ریشه اصلی تنش‌های خاورمیانه را خروج آمریکا از برجام دانست

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایرنا «جانگ جونگ» صبح سه شنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که به صورت مجازی برای بررسی گزارش دوره‌ای دبیرکل این سازمان درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ مربوط به توافق هسته‌ای ایران برگزار شد افزود: اجرای کامل برجام برای عدم اشاعه تسلیحات هسته ای و تحقق صلح و ثبات خاورمیانه خیلی مهم است.

وی از آمریکا خواست که به این شرایط پایان دهد و گفت: واشنگتن خود این شرایط را بوجود آورده است و حالا بر ادامه تحریم تسلیحاتی ایران تاکید می کند این در شرایطی است که این روند برجام و اساس را تخریب می کند. او گفت: چین از اقتدار توافق هسته ای و اجرای کامل آن حمایت می کند و به طور خستگی ناپذیر با طرف های دیگر برای حل صلح آمیز موضوع هسته ای ایران و با تاکید بر اصول صلح آمیز بودن و چند جانبه گرایی همکاری می کند.

وی گفت: چین تاکید می کند که هر گزارشی در این راستا باید عادلانه و هدفدار باشد این گزارش نیز نمی تواند ایران را از دستیابی به حقوق مشروعش بازدارد چین می خواهد که در شورای امنیت و دبیرخانه شورا به این موضوع توجه شود. نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی گزارش دوره‌ای دبیرکل این سازمان درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ مربوط به توافق هسته‌ای ایران، امروز سه شنبه برگزار شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نشست مجازی شورای امنیت درباره ایران/ چین: خروج آمریکا از برجام ریشه اصلی بحران است/ واشنگتن به تحریم‌های یکجانبه پایان دهد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimنشست مجازی شورای امنیت درباره ایران نماینده اتحادیه اروپا در سازمان ملل: برجام موجب دسترسی بی‌سابقه به تاسیسات هسته‌ای ایران شد پامپئو: برجام یک توافق معیوب است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

قراردادهای ایران با چین؛ ترکمانچای احمدی‌نژاد، برجام شرقی روحانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

همکاری ایران و چین، تاثیری بر رونق اینستکس ندارد/ احمدی‌نژاد رفرنس خوبی برای موضوع نیستسفیر سابق ایران در چین اظهار داشت: همکاری ایران و چین نمی‌تواند تحریکی برای اروپا برای راه‌اندازی و رونق اینستکس باشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش وزارت خارجه ایران به انتقاد احمدی نژاد: قرارداد ایران و چین 'راهبردی' استعباس موسوی، سخنگوی وزرات امور خارجه ایران، با اشاره تلویحی به اظهارات محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق این کشور، درباره 'قرارداد ۲۵ ساله مخفیانه' ایران با یک کشور خارجی گفت 'طبیعی است که همکاری‌های راهبردی ایران و چین دشمن‌هایی داشته باشد'. اخیرا محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در سخنرانی خود در گیلان درباره یک قرارداد ۲۵ ساله 'پنهان' و 'دور از چشم ملت ایران' با یک کشور خارجی هشدار داده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

چین بزرگ‌ترین خریدار نفت عراق شدچین بزرگ‌ترین خریدار نفت_عراق شد 🔹شرکت بازاریابی دولتی نفت عراق اعلام کرد چین طی ماه مه گذشته به یکی از بزرگ‌ترین خریداران نفت این کشور تبدیل شده و شرکت‌های چینی‌ای که از این کشور نفت می‌خرند گوی سبقت را از دیگر کشورها ربوده‌اند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در چین؛ اعمال محدودیت‌های سختگیرانه برای ۴۰۰ هزار نفر در نزدیکی پکنچین به سبب نگرانی از شیوع گسترده کرونا، در نزدیکی پکن، مجددا محدودیت سختگیرانه‌ای را به اجرا در آورده که زندگی ۴۰۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است. در این منطقه فقط کارگران مشاغل ضروری می‌توانند از خانه خارج شوند و از هر خانواده هم تنها یک نفر اجازه دارد برای خرید بیرون برود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »