کشف آثاری تاریخی در شهر باستانی «کیزیکوس» ترکیه

12/06/1399 02:16:00 ب.ظ

کاوشکران در ادامه حفاری‌های خود در شهر باستانی «کیزیکوس» تعداد زیادی آثار سنگی کشف کردند. - خبرگزاری آناتولی

کاوشکران در ادامه حفاری‌های خود در شهر باستانی «کیزیکوس» تعداد زیادی آثار سنگی کشف کردند. - خبرگزاری آناتولی 02.09.

2020 بالیکسیر/خبرگزاری آناتولی در ادامه حفاری‌ها در معبد «هادریان» در شهر باستانی «کیزیکوس» در منطقه «اردک» استان بالکسیر ترکیه٬ تعداد زیادی آثار سنگی مرتبط با این معبد به دست آمد. تیمی به ریاست پروفسور نورالدین کوجاخان٬ استاد دانشگاه «باندیرما اون یئدی ایلول»٬ از روز دوم ژويه حفاری در این شهر باستانی در دامنه‌های کوه «کاپی‌داغ» را از سر گرفته و به فعالیت‌های خود در معبدی به نام هادریان ادامه می‌دهند.

این معبد که طول آن 116 متر و عرض 62 متر تخمین زده می‌شود، به بزرگی معابد «افس آرتمیس» و «دیدیم آپولون» است. کوجاخان در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی وزارت فرهنگ و جهانگردی٬ اداره کل موزه‌ها و شهرداری بالیکسیر از حفاری حمایت می‌کنند٬ اظهار داشت: طول حاشیه زینتی این معبد بیش از 1.60 متر و ستونها یآن 2.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گودبرداری یک واحد مسکونی در بیجار منجر به کشف گورهای قدیمی شدکشف گور قدیمی در بیجار | در پی گودبرداری و خاکبرداری از یک قطعه زمین برای ساخت واحد مسکونی، در شهر بیجار منجر به کشف تعدادی گور قدیمی شد

ترامپ در بازدید از شهر جیکوب بلیک، شهردار کنوشا را احمق خواند - BBC News فارسیدونالد ترامپ به کنوشا در ایالت ویسکانسن رفته تا با نیروهای پلیس این شهر و ماموران گارد ملی اعزامی دیدار و همچنین از اماکن آسیب‌دیده در جریان اعتراضات اخیر به شلیک پلیس به جیکوب بلیک، مرد سیاهپوست غیرمسلح، بازدید کند. رئیس‌جمهور آمریکا شهردار کنوشا را که یک دموکرات است 'احمق و بی‌عرضه' خوانده و گفته 'آنارشیست‌های رادیکال' قصد به خاک نشاندن این شهر در ایالت ویسکانسن را داشته‌اند.

حمایت دونالد ترامپ از پلیس در سفر به شهر بحران‌زده کنوشادونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه ۱ سپتامبر (۲ شهریور) از شهر بحران‌زده کنوشا در ایالت ویسکانسین این کشور دیدن کرد.

پل‌های عابر پیاده، جایی امن برای آزار زنان در شهرهشتگ آزار جنسی و تجاوز در روزهای اخیر تنها در فضای مجازی باقی نماند. این اظهارات و روایت‌های مختلفی که از سوی زنان منتشر شد دوباره موضوع امنیت پل‌ها را سر زبان‌ها انداخت.

تهرانی‌ها رکوردار سفر در تعطیلات ماه محرم/ پیش‌بینی شرایط شکننده کرونا در استانفرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با اشاره به رشد ۱۰ درصدی سفرهای شهروندان تهرانی در تعطیلات ماه محرم نسبت به سال قبل، گفت: بالاترین میزان سفرها در استان تهران رخ داده است که تاثیر آن بر آمار ابتلا و فوت ناشی از کرونا را طی روزهای آتی شاهد خواهیم بود.

کرونا در خوزستان در شرایط هشدار بالاسرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه وضعیت خوزستان در هشدار بالا است، گفت: مردم نباید خودشان را درگیر رنگ‌بندی شهرها کنند؛ اعلام این رنگ‌بندی موجب اطمینان کاذب می‌شود زیرا زمانی که اعلام می‌شود، وضعیت سفید است مردم کمتر نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند.