کانون صنفی فرهنگیان گیلان: مدارس پولی،توبیخ، تبعید، اخراج و زندانی کردن معلمان، عدالت نیست

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بسیاری از معلمان و کوشندگان صنفی بابت تلاش‌های صادقانه توبیخ ، تبعید ، اخراج و زندانی شده‌اند‌.زیبنده کشوری به عظمت و تاریخ ایران نیست که معلمان فرهیخته‌اش در زندان باشند. از متن بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان اخبار_ایران

استان وایر- کانون صنفی فرهنگیان گیلان با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید در ایران به انتقاد از عدم توجه به اصل ۳۰ قانون اساسی و امکان تحصیل رایگان و فرصت برابر منابع و امکانات تحصیلی پرداخته و در ادامه گسترش مدارس غیردولتی و پولی شدن مدارس را «نقطه هدم برای نشانه گرفتن آموزش اصولی تا هزیمت کامل آن» دانسته است.

متاسفانه بسیاری از معلمان و کوشندگان صنفی بابت این تلاش‌های صادقانه توبیخ ، تبعید ، اخراج و زندانی شده‌اند‌. زیبنده کشوری به عظمت و تاریخ ایران نیست که معلمان فرهیخته‌ای چون محمود بهشتی لنگرودی ، اسماعیل عبدی ، محمد حبیبی ، روح ا...مردانی و عبدالرضا قنبری در زندان باشند. جامعه معلمان کشور به طور عام و فعالان صنفی گیلان به طور خاص، از هر فعل و انفعال صادقانه در رأس هرم قضایی که مبتنی بر چرخه‌ای عادلانه در مسیر کنش‌گری های صنفی کشور باشد را به فال نیک می‌گیرند. گرچه احکام صادر شده اخیر برای جامعه کارگری و دانشجویان کشور حکایت از تغییر منش و روش قوه قضاییه در روند قهری احکام برای فعالان مدنی ندارد! اما دستور مستقیم بالاترین مرجع قوه قضاییه را در بازنگری احکام، در وهله نخست، امری مثبت تلقی می‌کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز سال تحصیلی جدید و دور باطل سرکوب معلمانسال_تحصیلی_جدید آغاز شده است، اما معلمانی همچون محمد_حبیبی، محمود_بهشتی_لنگرودی و اسماعیل_عبدی و... به‌جای کلاس درس، در زندان به‌سر می‌برند. بیشتر بخوانید در یادداشتی از شهرام موصلچی، روزنامه‌نگار: Sh_Mouselchi
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

یک فوریت لایحه حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شدیک فوریت لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی تصویب شد نمایندگان مجلس یک فوریت لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور را تصویب کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حذف ۴ صفر از واحد پول ملی باعث افزایش قدرت خرید مردم نمی‌شودنمایندگان مخالف و موافق لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی کشور درباره حذف ۴ صفر از پول ایران دلایل خود را در صحن علنی مطرح کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مسن‌ترین و جوان‌ترین استان‌های کشور / آمار بالای زنان سرپرست خانوار سالمندمعاون وزیر بهداشت: سن امید به زندگی در سه دهه اخیر ۲۰ سال بالاتر رفته است علیرضا رئیسی: در سه دهه اخیر امید به زندگی در کشور از ٥٠ به ٧٠ سال رسیده؛ بصورتیکه امید به زندگی مردان ٦٠ تا ٦٤ سال ۲۱/۴ درصد و در زنان این گروه ۲۳/۴ درصد است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

معلوم نیست رئیس‌جمهور آمریکا از ایران چه می‌خواهد/ ترامپ برای متهم کردن کسی به مدرک نیاز ندارد/ کار اروپا برای راضی کردن ترامپ سخت استاستاد علوم سیاسی دانشگاه کالیفرنیا ترامپ را غیرقابل پیش‌بینی دانست و گفت: ترامپ تنها به پیروزی در انتخابات فکر می‌کند بنابراین فعلا هیچ چیزی حتی حمله به آرامکو هم نمی‌تواند او را درگیر جنگ کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رئیس جمهور بخشنامه بودجه سال ۹۹ را ابلاغ کردرئیس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را در محورهای «درآمدزایی پایدار، هزینه کردکارا، ثبات در اقتصاد، توسعه و عدالت و اصلاحات نهادی نظام بودجه‌ریزی» ابلاغ کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »