حذف ۴ صفر از واحد پول ملی باعث افزایش قدرت خرید مردم نمی‌شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

موسوی لارگانی: حذف ۴ صفر از واحد پول ملی باعث افزایش قدرت خرید مردم نمی‌شود

به گزارش ایلنا، سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی کشور درباره حذف ۴ صفر از پول ایران در مخالفت با این لایحه، با بیان اینکه این اقدام در حال حاضر هزینه سنگینی به کشور وارد می‌کند، گفت: سال‌های متمادی بحث حذف صفرها از واحد پول کشور مطرح بود چرا که تجربه کشورهای دیگر در این باره مثبت ارزیابی شد که ما نیز آن را قبول داریم اما در شرایط تورم فعلی فشار کشور با این تغییر چند برابر می‌شود و مردم از نظر معیشتی با مشکل مواجه می‌شوند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اگر بحث تغییر لفظ آن است که در حال حاضر نیز مردم برای خرید از لفظ ریال استفاده نکرده و از لفظ تومان استفاده می‌کنند و اگر بحث تغییر سکه‌ها و اسکناس‌ها است که هزینه سنگینی برای کشور خواهد داشت چنانچه هم اکنون تفکیک دو وزارتخانه باعث تحمیل هزینه دو هزار میلیاردی به کشور شده است و این موضوع هزینه دیگری خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: از سوی دیگر چرا که کسی که هم اکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند در آن زمان نیز همان میزان دریافت خواهد کرد و تغییری در شرایط زندگی وی به وجود نمی‌آید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همتی: حذف چهار صفر از پول ملی به فرایند مبادلات مردم کمک می‌کندرئیس کل بانک مرکزی: - حال حاضر ۹ میلیارد اسکناس در کشور وجود دارد که با حذف چهار صفر به۲.۲ میلیارد اسکناس می‌رسد و مسکوکات هم دوباره وارد چرخه اقتصاد کشور می‌شوند. - برای تولید هر سکه ۵۰۰ تومانی، ۸۰۰ تومان هزینه می‌شود. - باید اعتبار ظاهر پول را حفظ کنیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

یک فوریت لایحه حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شدیک فوریت لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی تصویب شد نمایندگان مجلس یک فوریت لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور را تصویب کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصویب یک فوریت حذف 4 صفر از ریال در مجلس ایراننمایندگان مجلس ایران یک فوریت لایحه حذف 4 صفر از ریال؛ پول ملی این کشور را تصویب کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش سفرهای خارجی ⁧نمایندگان⁩ و حذف سرویس بیزینس کلاس برای سفرهانمایندگان با پرواز بیزینس نمی‌توانند به خارج بروند رحیمی،عضو هیات رئیسه مجلس: *با تصویب هیات رئیسه مجلس، سفرهای خارجی ⁧نمایندگان⁩ کاهش یافته *همه سفرها از اول مهر امسال با درجه عادی انجام می‌شود و دیگر خبری از بیزینس کلاس نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حذف یارانه‌ اقشار کم درآمد با علم به عمل نبوده است/ باید از ابتدا یارانه نقدی را به دهک‌های پایین می‌دادندرئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس گفت: دولت آقای روحانی زمانی که می‌خواست یارانه پردرآمدها را حذف کند، این کار را از گفت‌‌وگو با مردم شروع کرد و گفت سامانه‌ای تشکیل داده‌ایم، هرکه به این مبلغ ۴۵ هزار تومان نیاز ندارد انصراف دهد، در این سامانه ۹۳ درصد مردم گفتند ما نیاز داریم. دولت در این گام و با این روش تنها توانست ۷ درصد را حذف کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هدف بن‌سلمان از پذیرش قتل خاشقجی، تطهیر چهره بود/ ابهام این است که آیا مسئولیت پذیرفته یا دستور حذف را صادر کرده استکارشناس مسائل بین‌الملل گفت: ولیعهد سعودی قصد دارد به دنیا بگوید که مسئولیت خطای زیردستانش را قبول می‌کند ولی هیچگاه دستور قتل را تایید نکرده است و این معنای مانور رسانه‌ایِ انحرافی دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »