تصویب یک فوریت حذف 4 صفر از ریال در مجلس ایران

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نمایندگان مجلس ایران یک فوریت لایحه حذف 4 صفر از ریال؛ پول ملی این کشور را تصویب کردند. - خبرگزاری آناتولی

Elahe Salari |نمایندگان مجلس ایران در جلسه علنی عصر، یک فوریت لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی این کشور را که به دنبال حذف چهار صفر از پول ملی است، تصویب کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران که در مجلس حضور داشت در این زمینه اعلام کرد: «حذف 4 صفر از پول ملی حداقل 4 سال زمان می‌برد. پول ملی ایران به دلیل تورم خاصیت ظاهری خود را از دست داده و عملاً مردم ریال را در مبادلات خود به رسمیت نمی‌شناسند. حفظ ظاهر و اعتبار پولی ملی یک ضرورت است. برای تسهیل در تبادلات مالی مردم و هماهنگی با فرهنگ عمومی جامعه حذف 4 صفر از پول ملی با بررسی‌های کارشناسی در دستور کار قرار گرفت».

گفتنی است این لایحه همچنین واحد پولی ریال را به تومان تبدیل می کند. یک فوریت این لایحه با 124 رای موافق، 76 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در مجلس ایران تصویب شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک فوریت لایحه حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شدیک فوریت لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی تصویب شد نمایندگان مجلس یک فوریت لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور را تصویب کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصویب لایحه مقابله با خشونت، برای زنان معجزه نمی‌کندلایحه «تامین امنیت زنان در برابر خشونت» در سال‌های اخیر راه طولانی‌ای را طی کرد. متهم به سیاه‌نمایی شد و خیلی‌ها گفتند این لایحه برای بنیان خانواده سم است. برخی آن را جرم‌انگارانه و متضاد با رویکرد تحکیم خانواده شمردند و حتی برخی منکر وجود خشونت علیه زنان در جامعه ایرانی و علیه زنان شدند. mowlaverdi اصولا حق و یا حقوقی برای زنان قائل نیستند ! و اکنون هم بدون آنکه به روی خودشان بیاورند که نقش پدرخوانده طالبان و داعش را بر عهده دارند ! تصمیم دارند با تمام خشونت و قدرت مقابل عدالتخواهی و حق طلبی زنان بایستند ! mowlaverdi بدبخت شوهر اینه . این خودش شوهره . شوهره بس چیه؟؟!! mowlaverdi اقلیته خودتونید... میترا_استاد
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

خبرگزاری ایرنا on Instagram: “فهرست‌ #یارانه‌بگیرها قرار است کوچک‌تر شود و سه دهک بالای درآمدی جامعه از این لیست حذف شوند اما برای یک دهک‌بندی مناسب از خانوارها چه…”175 Likes, 8 Comments - خبرگزاری ایرنا (irna_1313) on Instagram: “فهرست‌ یارانه‌بگیرها قرار است کوچک‌تر شود و سه دهک بالای درآمدی جامعه از این لیست حذف شوند اما…”
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا اجازه عیادت ظریف از تخت‌‎روانچی را به آزادی یک زندانی منوط کردوزارت خارجه آمریکا تایید کرده است که در ازای اجازه به محمدجواد ظریف برای فراتر رفتن از محدودیت ترددش، خواهان آزادی یک شهروند آمریکایی زندانی در ایران شده است. آقای ظریف می‌خواسته به عیادت مجید تخت‌روانچی برود که در بیمارستان بستری است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

یک فروند جنگنده خارجی پایگاه نظامی دولت لیبی را هدف قرار داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک فلسطینی در غزه شهید شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »