حذف یارانه‌ اقشار کم درآمد با علم به عمل نبوده است/ باید از ابتدا یارانه نقدی را به دهک‌های پایین می‌دادند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فولادگر در گفت‌و‌گو با ایلنا: حذف یارانه‌ اقشار کم درآمد با علم به عمل نبوده است/ باید از ابتدا یارانه نقدی را به دهک‌های پایین می‌دادند

حمیدرضا فولادگر در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره حذف یارانه اقشار کم درآمد گفت: اولین لایحه‌ای که برای هدفمندی یارانه‌ها به مجلس آمد، در زمان دولت آقای احمدی‌نژاد بود که فلسفه آن هم درست بود، آن لایحه عدالت محور و برای کمک به اقشار ضعیف‌تر جامعه بود.

نماینده اصولگرای مجلس دهم با اشاره به تاثیرات این تصمیم نمایندگان بر اجرای این قانون توسط دولت‌ها گفت: بالاخره مجلس مصوب کرد که یارانه نقدی به‌جای اینکه تنها به دهک‌های نیازمند داده شود به کل مردم پرداخت شود درنتیجه در اجرا پولی برای توزیع به بخش غیرنقدی یارانه‌ها و آن دو بخش ۳۰ درصد تولید و خدمات، و ۲۰ درصد سازمان‌های دولتی باقی نماند. دولت وقتی با این وضعیت مواجه شد گفت من آن ۲۰ درصد خودم را نمی‌خواهم و این معنایش این نبود که ۲۰ درصد را صرفه جویی کرد بلکه آن را از محلی دیگر برای خود تامین کرد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی ادامه داد: دولت آقای روحانی حالا می‌خواست پردرآمدها را حذف کند، این کار را از گفت‌‌وگو با مردم شروع کرد و گفت سامانه‌ای تشکیل داده‌ایم، هرکه به این مبلغ ۴۵ هزار تومان نیاز ندارد انصراف دهد، در این سامانه ۹۳ درصد مردم گفتند ما نیاز داریم. دولت در این گام و با این روش تنها توانست ۷ درصد را حذف کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کسانی که یارانه دهک‌های پایین را حذف کرده‌اند، به دنبال «نارضایتی‌آفرینی»هستندیک نماینده مجلس دهم در واکنش به قطع یارانه تعدادی از اقشار ضعیف جامعه گفت: ما این همه افراد نیازمند و پشت نوبتی در کمیته امداد و بهزیستی داریم ولی یارانه سه دهک بالا را حذف نمی‌کنیم این کار بدی است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جنتی: کسانی که تحمل این نظام را ندارند شناسایی و محکوم شوندرئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه اطاعت از ولی امر موجب نجات از ضلالت ها است، گفت:ما باید مرتب ببینیم که مواضع سیاسی و اجتماعی ایشان چیست و در مقابل دشمن و دوست چه مواضعی دارد و همان مواضع را خودمان داشته باشیم و به دیگران هم بفهمانیم هرچه غیر از این باشد ضلالت است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ در دیدار با زلنسکی: ما همدیگر را معروف‌تر کردیمدونالد ترامپ در پایان دیدار با رئیس جمهوری اوکراین گفت: «متاسفانه پسر بایدن در اوکراین مشغول فساد است و این خیلی وحشتناک است.» واقعا چرا ترامپ باید از اوکراین طلب کمک کنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران غنی سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده استآژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد که ایران غنی سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است جزئیات بیشتر🔽 ای بابا چه کار بدی کرد ssm0sm عنی سازی شروع شد نشون علی واعظ بدین 😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران غنی‌سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است.آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد که ایران غنی‌سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: نه با ایرانی‌ها دیدار می‌کنم و نه تحریم‌ها را کاهش می‌دهمدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا با تاکید بر اینکه آمریکا به تحریم‌های وضع‌شده علیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »