هدف بن‌سلمان از پذیرش قتل خاشقجی، تطهیر چهره بود/ ابهام این است که آیا مسئولیت پذیرفته یا دستور حذف را صادر کرده است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

مجلسی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: هدف بن‌سلمان از پذیرش قتل خاشقجی، تطهیر چهره بود/ ابهام این است که آیا مسئولیت پذیرفته یا دستور حذف را صادر کرده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«فریدون مجلسی» کارشناس مسائل بین‌الملل در تشریح دلایل پذیرش مسئولیت قتل جمال خاشقجی توسط ولیعهد عربستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: اظهارات اخیر ولیعهد عربستان در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه پی.بی.اس از جهاتی عجیب و غریب جلوه می‌کند اما به نظرم در مورد اینکه چه موقع و چگونه این ادعاها را مطرح کند به او مشاوره داده شده است.

وی ادامه داد: ولیعهد عربستان سعودی به دنبال آن است تا به دنیا بفهماند که او مسئولیت اقدام زیردستانش (نه خودِ او) را می‌پذیرد. بسیاری از رسانه‌های داخلی کشورمان به گونه‌ای برای اظهارات وی تیتر انتخاب کرده‌اند که گویا ولیعهد عربستان مستقیماً قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی را به عهده گرفته است اما بحث این است که او به صورتی سخن گفته که نمی‌توان تمام بار مسئولیت قتل خاشقجی را به دوش او انداخت.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بن سلمان در ابعاد بین‌المللی به دنبال کسب حیثیت از دست رفته‌ خود است، گفت: برای بررسی ابعاد پنهان این ماجرا باید مستند و تمام اسناد مربوط به مصاحبه ولیعهد عربستان با شبکه پی.بی.اس به صورت کامل پخش شود تا بتوان کُدهای مربوطه را از آن کسب کرد. آنچه مشخص خواهد بود این است که او برای تطهیر چهره خود و همچنین برای کشیدن خط بطلان روی هجمه های خارجی، دست به چنین اقدامی زده است. او خود را به عنوان یک مقام با شهامت و مسئولیت‌پذیر به دنیا معرفی کرده است.

وی در پایان تصریح کرد: اگر ولیعهد سعودی در مستند و مصاحبه‌ای که قرار است طی چند روز آینده از شبکه پی.بی.اس آمریکا پخش شود رسماً اعلام کند که دستور قتل خاشقجی توسط وی صادر شده، آن‌وقت است که اتفاق‌های ناگوار در خارج ار عربستان برای او رخ می‌دهد. بدون تردید مخالفان ترامپ در آمریکا و حتی فعالان حقوق بشری در اروپا که دولتشان به سعودی‌ها اسلحه می‌فروشد واکنش‌های بسیار سختی نشان می‌دهند اما مطمئن باشید در عربستان سعودی هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جنتی: کسانی که تحمل این نظام را ندارند شناسایی و محکوم شوندرئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه اطاعت از ولی امر موجب نجات از ضلالت ها است، گفت:ما باید مرتب ببینیم که مواضع سیاسی و اجتماعی ایشان چیست و در مقابل دشمن و دوست چه مواضعی دارد و همان مواضع را خودمان داشته باشیم و به دیگران هم بفهمانیم هرچه غیر از این باشد ضلالت است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

متاسفانه در مقام عمل اروپا ناتوانی و بی ارادگی خود را ثابت کرده استروحانی: *مقامات ایران علاقه‌ای به آمریکا و سفر به این کشور ندارند و اگر ما آمده‌ایم بخاطر حضور در سازمان ملل است *مکرون ماه‌ها در تلاش است ( براي دیدار با ترامپ ) راه حلی پیدا کند *آمریکا باید پیش شرط‌های تحریم را بردارد،در این صورت امکان مذاکره وجود دارد آمریکایی ها هم دبه دارن بگو 10be نکنن بیشتر علاقه به کانادا دارن کاملیا: * گو_ه خوردی گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده * گو_ه خوردی ماه ها میخواین گو_ه خوری کنین با وجود کرم ریزی ۳پا * گو_ه خوردی۱۲ شرط رو باید قبول کنین و مثل جامعه های متمدن رفتار کنین. اصلا گو_ه خوردی که ج.ا. رو با ایران قاطی میکنی. در مورد ایران حرف نزن پفیوز.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران غنی سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده استآژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد که ایران غنی سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است جزئیات بیشتر🔽 ای بابا چه کار بدی کرد ssm0sm عنی سازی شروع شد نشون علی واعظ بدین 😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران غنی‌سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است.آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد که ایران غنی‌سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مسیح علی‌نژاد: جمهوری اسلامی ملت ایران را گروگان گرفته است | DW | 26.09.2019سازمان‌های مدافع حقوق بشر بازداشت سه تن از اعضای خانواده مسیح علی‌نژاد را محکوم کرده‌اند. مسیح علی‌نژاد می‌گوید هدف این 'گروگان‌گیری' ساکت کردن اوست. او خواستار حمایت جامعه جهانی شده است. گفتگوی کیواندخت قهاری با مسیح علی‌نژاد در اینجا: ای وای آبجی . یعنی ریدی. من هم دستگیری بستگان خانم مسیح را کار بسیار بدی میدانم و امیدوارم به زودی از زندان ازاد گردند رفته اونور آب ، بلبل شده ، بالای گود وایساده می گه لنگش کن که نشد مبارز. اگر راست می گه بیاد ایران بره بالای برج میلاد . مبارز اونی که وطنش برای بیگانه نفروش. به خاطر دوشیوید مو که نشد مبارز. مبارز دختر ۱۶ ساله سوئدی که برای رسیدن به اهدافش داره مبارزه می کنه .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دبیرکل اتحادیه عرب: ایران درگیری در یمن را طولانی کرده استاحمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب روز پنجشنبه 26 سپتامبر با بیان اینکه دخالت‌های ايران در یمن باعث کجا را طولانی نکرده است!؟ جمهوری اسلامی تحریک کننده حوثی هاست شما 10 تا کشور هاي عربي درگيري را کوتاه کنيد...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »