سرنگونی پهپاد متجاوز حریم هوایی ترکیه

29/09/2019 07:38:00 ب.ظ

سرنگونی پهپاد متجاوز حریم هوایی #ترکیه

پهپاد, حریم هوایی ترکیه

سرنگونی پهپاد متجاوز حریم هوایی ترکیه

وزارت دفاع ملی ترکیه از سرنگون کردن یک پهپاد ناشناس در منطقه عملیات سپر فرات و غرب استان کیلیس توسط دو فروند جنگنده اف-16 خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

29.09.2019آنکارا/ سارپ اوزر/ خبرگزاری آناتولیوزارت دفاع ملی ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پهپاد متجاوز حریم هوایی ترکیه در منطقه عملیات سپر فرات و غرب استان کیلیس توسط دو فروند جنگنده اف-16 مورد هدف حمله قرار گرفته و سقوط کرده است.در این بیانیه آمده است:"پهپادی که نوع و ملیت آن شناسایی نشده است، در تاریخ 28 سپتامبر جاری 6 بار حریم هوایی ترکیه در منطقه عملیات سپر فرات و غرب استان کیلیس را نقض کرده است".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

گفتگو| معاون عملیات سپاه: جمهوری اسلامی به بالای سر اسرائیل رسیده است/ برای پاسخ دوم بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا آماده بودیم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون عملیات سپاه گفت: رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که نظام مقتدری مانند جمهوری اسلامی را که اکنون تا بالای سرش رفته و از شرق و غرب و شمال و جنوب او را محاصره کرده، تهدید کند.

65 درصد از باربری هوایی ترکیه از استانبول انجام گرفت

پنج تروریست پ.ک.ک در ترکیه کشته شدندپنج عنصر گروه تروریستی پ.ک.ک در عملیات هوایی ارتش ترکیه در حومه شهرستان اروح استان سیرت به هلاکت رسیدند. - خبرگزاری آناتولی

گفتگو| معاون عملیات سپاه: جمهوری اسلامی به بالای سر اسرائیل رسیده است/ برای پاسخ دوم بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا آماده بودیم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون عملیات سپاه گفت: رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که نظام مقتدری مانند جمهوری اسلامی را که اکنون تا بالای سرش رفته و از شرق و غرب و شمال و جنوب او را محاصره کرده، تهدید کند.

راهپیمایی مدافعان مبارزه با تغییرات آب و هوایی از هند تا کاناداتظاهرات در کشورهای مختلف جهان به دعوت گرتا تونبرگ، کنشگر نوجوان سوئدی برگزار می شود.

ترن هوایی مکزیک جان دو نفر را گرفتدر اثر خارج شدن یک ترن هوایی از ریل در شهربازی مکزیکوسیتی، تاکنون حداقل ۲ نفر کشته و دو نفر نیز زخمی شده‌اند. شاهدان عینی گفته‌اند که قربانیان از آخرین ردیف ترن هوایی به بیرون پرت شده بودند.

وزارت دفاع ملی ترکیه از سرنگون کردن یک پهپاد ناشناس در منطقه عملیات سپر فرات و غرب استان کیلیس توسط دو فروند جنگنده اف-16 خبر داد.،  سید محمد طاهری-مهدی بختیاری : سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگوی تفصیلی با خبرنگاران حوزه امنیتی و دفاعی ، به موضوعات مختلف داخلی و خارجی ازجمله توان جبهه مقاومت، میزان احتمال وقوع تهدید نظامی علیه ایران، امنیت کشور در مرزها و.طی هشت ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 408 هزار و 249 تن بار از طریق فرودگاههای استانبول جابجا شد.پنج عنصر گروه تروریستی پ.

29.09..2019 آنکارا/ سارپ اوزر/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پهپاد متجاوز حریم هوایی ترکیه در منطقه عملیات سپر فرات و غرب استان کیلیس توسط دو فروند جنگنده اف-16 مورد هدف حمله قرار گرفته و سقوط کرده است.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی مدیرت میادین هوایی ترکیه اعلام کرد که طی هشت ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 408 هزار و 249 تن بار از طریق فرودگاه های استانبول جابجا شده است که معادل 65 درصد از کل حمل و نقل هوایی بار کشور است. در این بیانیه آمده است:"پهپادی که نوع و ملیت آن شناسایی نشده است، در تاریخ 28 سپتامبر جاری 6 بار حریم هوایی ترکیه در منطقه عملیات سپر فرات و غرب استان کیلیس را نقض کرده است". بخش اول این گفتگو پیش از این منتشر شد. همچنین گفته شد:"پهپاد مذکور که تعلق آن مشخص نشد، پس از همانگی‌های صورت گرفته توسط دو فروند اف-16 که از پایگاه اینجیرلیک پرواز کرد، ساعت 13.2019 سیرت/ خبرگزاری آناتولی وزارت کشور ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: 5 عنصر گروه تروریستی پ.

24 مورد هدف حمله قرار گرفت. با انتصاب سردار حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه، سردار نیلفروشان نیز به عنوان معاون عملیات سپاه پاسداران منصوب شد. فرودگاه استانبول با 302 هزار و 656 تن و فرودگاه صبیحه گوکچن با 242 هزار و 374 تن در رده های بعدی قرار دارند. همچنین بقایای پهپاد ساقط شده توسط نیروهای ژاندارم استان کیلیس در نزدیک پایگاه چلدیراوبه پیدا شد". . ** هیچ کس را در حد و قواره تهدید جمهوری اسلامی نمی‌بینیم تسنیم:‌ منطقه ما -خصوصا جنوب غرب آسیا- در طول سال های اخیر، دستخوش حوادث و بعضا بحران های مختلفی بود که اگرچه مشکلات و چالش های زیادی را در پی داشت ولی در یک نگاه، به تقویت و قوام جبهه مقاومت نیز انجامید که نابودی داعش در سوریه و عراق را در پی داشت.