گفتگو| معاون عملیات سپاه: جمهوری اسلامی به بالای سر اسرائیل رسیده است/ برای پاسخ دوم بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا آماده بودیم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 103 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 44%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون عملیات سپاه: *جمهوری اسلامی به بالای سر اسرائیل رسیده است *برای پاسخ دوم بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا آماده بودیم *هیچ کس را در حد و قواره تهدید جمهوری اسلامی نمی‌بینیم

: سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگوی تفصیلی با خبرنگاران حوزه امنیتی و دفاعی

تسنیم:‌ منطقه ما -خصوصا جنوب غرب آسیا- در طول سال های اخیر، دستخوش حوادث و بعضا بحران های مختلفی بود که اگرچه مشکلات و چالش های زیادی را در پی داشت ولی در یک نگاه، به تقویت و قوام جبهه مقاومت نیز انجامید که نابودی داعش در سوریه و عراق را در پی داشت.

مرتب اندیشکده های آمریکایی در حال بررسی هستند که با این همه تهدید و فشار چرا در ایران اتفاقی نمی افتد.

بنابراین اگر دشمن دست از پا خطا کند، درسی به او می دهیم که جبران این چند دهه شیطنت او از ماجرای صنعت نفت تا امروز را یکجا دریافت کند.تسنیم: در کنار آمریکایی‌ها، گاهی صهیونیستها نیز اظهاراتی درباره ایران به زبان می آورند و از تهدید ایران سخن می گویند. شما چقدر این سخنان آنها را جدی ارزیابی می کید و اساسا این تهدیدات چقدر قابل اجرا هستند؟حقیقتا نتانیاهو و تیمش و تمام رژیم صهیونیستی را اینقدر حقیر می دانم که مایل نیستیم در باره‌اش حرف بزنم یا حرفش را بشنوم.

برای همین این تحرکاتی که گاه و بیگاه علیه محور مقاومت انجام می دهند فقط به خاطر این است که آن نقاط توانی که می خواهد علیه او شکل بگیرد را بزند.

ما کشور کوچکی نیستیم که بشود با یک گام آن را تسخیر کرد. ما در دهه اول انقلاب با توجه به همین عمق راهبردی کشور توانستیم دشمن را متوقف کرده و نظام را حفظ کنیم. امروز پس از چهار دهه این مرز به غرب مدیترانه و شمال سرزمین های اشغالی منتقل شده و این عمق راهبردی که اینقدر ارزشمند بود یک توسعه منطقه ای پیدا کرده و امروز لبه جلویی منطقه نبرد ما غرب مدیترانه است و ما هر آن اراده بکنیم چیزی از اسراییل باقی نمی ماند.

این قضایای اخیر و آزاد سازی کشور سوریه از دست تروریست هایی که پیشرفته ترین تسلیحات را در اختیار داشتند، تجربیات خوبی را در اختیار جبهه مقاومت قرار گرفت. توان مقاومت با جنگ 33 روزه اصلا قابل مقایسه نیست.تسنیم: نیروهای مسلح درسال های اخیر کما بیش به سمت یک رویکرد هجومی رفته اند و این را علاوه بر اظهارات فرماندهان، در برخی رزمایش‌ها مثل رزمایش آبخاکی سپاه در خلیج فارس هم می توان به خوبی دید.

دشمن سرمایه گذاری زیادی را برای پیاده سازی شیوه های نوین جنگ نیمه سخت انجام داده است اما هزینه فایده آنها به صرفه نیست. جنوب شرق هم در این پازل است و آنجا هم یکی از سرویس های اطلاعاتی کشورهای عربی منطقه پشتیبانی از تروریست‌ها را بر عهده دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرواز جنگنده‌های ترکیه در چارچوب عملیات ضد داعش در شرق فراتپرواز جنگنده‌های ترکیه در چارچوب عملیات ضد داعش در شرق فرات
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رایزنی معاون وزیر خارجه ایران با محوریت امنیت کشتیرانیمعاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه، با عضو شورای حکام سازمان بین‌المللی دریانوردی (imo) و وزیر راه و امور خارجه «باهاماس»، در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و رایزنی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکذیب خبر بازداشت معاون تأمین اجتماعیسخنگوی قوه قضائیه خبر بازداشت معاون سازمان تأمین اجتماعی را تکذیب کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

معاون سازمان تامین اجتماعی دستگیر شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون سازمان تامین اجتماعی دستگیر شد م. ج از معاونان سازمان تامین اجتماعی به اتهام دریافت ارز دولتی 4 هزار و 200 تومانی برای واردات تجهیزات پزشکی که به واردات گوشی موبایل اختصاص داده، دستگیر شد. بیشتر مدیران تامین اجتماعی و هلدینگ غیر قانونی درمان آن متخلف و دزدن .
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سردار پاکپور: امنیت خوبی در مرز‌های غربی کشور حاکم است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسردار پاکپور:امنیت خوبی در مرز‌های غربی کشورحاکم است فرمانده نیروی زمینی سپاه: امروزمرحله نهایی رزمایش امنیتی محرم توسط قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه اجراشد. این یکی ازبرنامه‌های اساسی مادرمناطق عملیاتی شمال غرب،جنوب غرب است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آیت‌الله صدیقی: ایستادگی 5 ساله مردم یمن مولود دفاع مقدس است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimخطیب نماز جمعه تهران با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: رهروان راه امام حسین(ع) و تربیت شدگان مکتب عاشورا 8 سال تمام در بدترین شرایط با تمامی قدرت‌ها دست و پنجه نرم کردند و حتی یک وجب از خاک کشور را به بیگانگان ندادند. در 200 سال گذشته هیچگاه نشده بود که ایران با کشورهای قدرت‌مند جنگ کرده و بخشی از خاک خود را نداده باشد ولی در دوران دفاع مقدس با وجود فشار رسانه‌ای و نظامی تمامی عیار قدرت‌های جهانی حتی یک وجب از خاک کشورمان را به بیگانگان ندادیم. خب که چی؟ . تو مثلا امام جمعه هستی از درد مردم بگو از مجلس و دولت بی عُرضه بگو از خرابی بازار و اقتصاد بگو از طمع مردم بگو از دین و ایمان مردم داد بزن از مشکلات فرهنگی جامعه بگو این حرفا یعنی چی دو تا هنجره پاره کن حداقل خب آخه تا کی؟ این خویشتن داری ضربه به نظام میزنه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »