راهپیمایی مدافعان مبارزه با تغییرات آب و هوایی از هند تا کانادا

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

تظاهرات در کشورهای مختلف جهان به دعوت گرتا تونبرگ، کنشگر نوجوان سوئدی برگزار می شود.

صدها هزار نفر از معترضان به تغییرات آب و هوایی یک هفته پس از تظاهرات میلیونی خود در شهرهای مختلف جهان روز جمعه بار دیگر به خیابان‌ها آمدند.

تظاهرات روز جمعه که از نیوزیلند آغاز شد در بسیاری از کشورها از جمله هلند، سوئد، مراکش، ایتالیا، هند و اسرائیل نیز برگزار شد. پیش از این بیش از ۴۰ هزار نفر از معترضان به تغییرات آب و هوایی در مقابل پارلمان نیوزیلند تجمع کرده بودند. برگزارکنندگان تظاهرات روز جمعه در ایتالیا اعلام کردند که یک میلیون دانش‌آموز در سراسر این کشور در اعتراض به تغییرات آب و هوایی به خیابان‌ها آمدند. تظاهرات معترضان به تغییرات آب و هوایی در ایتالیا «جمعه‌ها برای آینده ایتالیا» نام گرفته است.

ده‌ها هزار هلندی در لاهه در تظاهرات معترضان به تغییرات آب و هوایی شرکت کردند. شمار شرکت کنندگان در تظاهرات لاهه ۳۵ هزار نفر اعلام شده است. تظاهرکنندگان به سوی دفتر مارک روته، نخست وزیر هلند راهپیمایی کردند.این نوجوان ۱۶ ساله روز جمعه در شهر مونترال کانادا در تظاهرات معترضان به تغییرات آب و هوایی شرکت کرد. او از جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و دیگر رهبران جهان خواست گام‌های محکم‌تری برای مقابله با تغییرات آب و هوایی بردارند.

نوجوان سوئدی ساعتی پیش از آغاز این تظاهرات با جاستین ترودو که به دنبال جلب حمایت عمومی برای انتخابات پارلمانی پیش رو در کاناداست، دیدار کرد. نخست وزیر کانادا همچنین قرار است در تظاهرات معترضان به تغییرات آب و هوایی حضور پیدا کند. انتظار می‌رود تظاهرکنندگان سیاست محیط زیستی دولت جاستین ترودو را در جریان حضور او در تظاهرات به چالش بکشند.تظاهرات در وین، پایتخت اتریش

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

راهپیمایی دانش‌آموزان در لوزان سوئیس در اعتراض به تغییرات آب و هواییآنها با در دست داشتن پلاکاردهایی با مفاهیم انتقادی از جمله اینکه «سیاره ما در معرض خطر است، باید آن را نجات دهیم» نسبت به وضعیت بحرانی کره زمین و کم‌توجهی سیاستمداران به آن اعتراض کردند. این همه کشور رم امروز ۲۲۰ هزار نفر بودند لوزان رو باید تو تابستان گزارش می دادید که نشست جنبش FridaysForFuture بود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دانش‌آموز نیوزیلندی در اعتراض به تغییرات آب و هوایی تجمع کردندبراساس گزارش‌های موجود حدود ۱۷۰ هزار نفر در سراسر کشور در راهپیمایی امروز شرکت کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا خواستار لغو محدودیت‌ها در جامو و کشمیر شدمعاون وزارت امور خارجه آمریکا در امور جنوب آسیا از هند خواست تا محدودیت‌ها در جامو و کشمیر را لغو کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا ۲۰۰ نظامی و تعدادی موشک پاتریوت به عربستان می‌فرستدآمریکا جمعه گذشته نیز از موافقت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با اعزام نیروهای نظامی به منطقه خلیج فارس برای تقویت نیروهای دفاع هوایی و موشکی عربستان سعودی خبر داده بود. جزئیات بیشتر⬇️
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مراسم عزاداری نمادین برای کره زمین در تایوانکنشگران تایوانی در این راهپیمایی به صورت نمادین مراسم عزاداری برای کره زمین را برگزار کردند تا بدین وسیله توجه مسئولان سیاسی را به گرمایش زمین و نابودی محیط زیست جلب کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آلودگی‌ زباله‌های پلاستیکی؛ چه کشورهایی بیشترین سوءمدیریت را دارند؟از ۳.۶ میلیون تن زباله جامدی که هر روز در سراسر جهان دور ریخته می‌شود ۱۰ درصد آن پلاستیک است. نیمی از مشکل تغییرات آب و هوایی که امروز جهان با آن به عنوان یک فاجعه زیست محیطی مواجه شده به دلیل انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از تولید، توزیع و دفع پلاستیک است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »