آغاز سال تحصیلی جدید و دور باطل سرکوب معلمان

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سال_تحصیلی_جدید آغاز شده است، اما معلمانی همچون محمد_حبیبی، محمود_بهشتی_لنگرودی و اسماعیل_عبدی و... به‌جای کلاس درس، در زندان به‌سر می‌برند. بیشتر بخوانید در یادداشتی از شهرام موصلچی، روزنامه‌نگار: Sh_Mouselchi

ز مانده به بازگشایی مدارس منتشر شد؛ یادداشت کوتاهی که می‌توان گفت وضعیت امروز معلم‌ها را به تصویر می‌کشد، یادداشت معلمی که روز‌ها را می‌شمرد، این بار نه تا خردادماه و شروع فصل امتحانات، که تا پایان حکمی سنگین و طولانی‌مدت پشت میله‌های زندان، مکانی که در هیچ‌جای دنیا متعلق به معلمان و فرهنگیان نبوده و نیست.

محمد حبیبی در ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال ۹۷، در تجمعی که مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شده بود، با ضرب‌و‌شتم شدید بازداشت شد و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی»، به ۷/۵ سال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد و اکنون، از دریافت خدمات درمانی محروم است. در سال‌های گذشته، نیروهای امنیتی این عضو کانون صنفی معلمان را به‌دلیل فعالیت‌های صنفی چند بار بازداشت کرده‌اند.

پس از برگزاری سه دوره اعتصاب سراسری معلمان در مهر، آبان و اسفند ۹۷، شماری از معلمان در شهرهای مختلف احضار، بازداشت و در نهایت، به زندان محکوم شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناسا؛ انتشار تصاویری از لحظۀ بلعیده شدن یک ستاره توسط یک سیاهچالهداده‌های تلسکوپ غول‌پیکر تس اخیرا واقعه‌ای موسوم به ASASSN-19bt را ثبت کرده که طی آن یک ستاره به یک سیاهچاله نزدیک شده و کشش شدیدی که از سمت سیاهچاله ایجاد شده ستاره را به سمت خود جذب می‌کند. نابودش کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رفع توقیف نفت‌کش 'استنا ایمپرو' و آغاز حرکت از لنگرگاهاداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با صدور اطلاعیه‌ای رسمی از رفع توقیف نفت‌کش انگلیسی 'استنا ایمپرو' خبر داد و درعین‌حال اعلام کرد: پرونده قضایی این شناور همچنان باز است و در حال طی کردن بررسی‌های حقوقی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گروه‌های حقوق بشری مصر: از آغاز اعتراضات علیه السیسی در مصر ۲ هزار نفر بازداشت شده‌اندگروه‌های حقوق بشری مصر: از آغاز اعتراضات علیه السیسی در مصر ۲ هزار نفر بازداشت شده‌اند به گزارش رویترز، وزارت کشور مصر روز پنجشنبه ۴ مهر هشدار داد که با هر نوع تلاش‌ برای بر هم زدن آرامش در کشور «قاطعانه» برخورد می شود. اعتراضات با همکاری اسلامگرا و هدایت اونا داره صورت میگیره اونا میخوان مصر و به عقب برگردونن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

«سرقت ۴۰۰ میلیون تومان و ۲۰۰ هزار دلار از خانه یک نماینده مجلس»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک جنگنده ناشناس یکی از مقرهای سپاه پاسداران در سوریه را هدف قرار دادیک مرکز نظامی متعلق به سپاه پاسداران ایران در شهر آلبوکمال سوریه، شامگاه جمعه 27 سپتامبر 2019 از سوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا اجازه عیادت ظریف از تخت‌‎روانچی را به آزادی یک زندانی منوط کردوزارت خارجه آمریکا تایید کرده است که در ازای اجازه به محمدجواد ظریف برای فراتر رفتن از محدودیت ترددش، خواهان آزادی یک شهروند آمریکایی زندانی در ایران شده است. آقای ظریف می‌خواسته به عیادت مجید تخت‌روانچی برود که در بیمارستان بستری است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »