چرا آمریکایی‌ها روز کارگر را در ماه سپتامبر جشن می‌گیرند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺چرا آمریکایی‌ها روز کارگر را در ماه سپتامبر جشن می‌گیرند روزکارگر روز تعطیل ملی برای قدردانی از کارگران و مشارکت آنها در اقتصاد ایالات متحده است.بسیاری این روز را به عنوان پایان تابستان جشن می‌گیرند.این روز همچنین ریشه در جنبش کارگری اواخر قرن۱۹ دارد

صدای آمریکا ـ «روز کارگر» یک روز تعطیل ملی برای قدردانی از کارگران و مشارکت آنها در اقتصاد ایالات متحده است. بسیاری از آمریکایی‌ها این روز را به عنوان روز پایان تابستان جشن می‌گیرند. این روز همچنین ریشه در جنبش کارگری اواخر قرن نوزدهم دارد.«انقلاب صنعتی» طی اواخر قرن نوزدهم در اوج خود بود و بسیاری از آمریکایی‌ها هفت روز هفته، ۱۲ ساعت در روز، در شرایطی سخت برای دستمزدی کم کار می‌کردند. حتی کودکان هم در کارخانه‌ها مشغول کار بودند.

کارگران با سازماندهی بیشتر در اتحادیه‌های کارگری اعتراض به شرایط بد و ناامن محیط کار را آغاز کرده و برای مزایای بیشتر رایزنی کردند. به رسمیت شناختن روز کارگر به عنوان یک تعطیلات رسمی در سطح دولت های ایالتی آغاز شد که یک به یک قوانینی را به این منظور تصویب کردند. کنگره ایالات متحده در ۲۸ ژوئن سال ۱۸۹۴، اولین دوشنبه ماه سپتامبر را «روز کارگر» و تعطیلات فدرال اعلام کرد.«روز کارگر» و «روز جهانی کارگر» یا «روز مه» هر دو برای قدردانی از کارگران تعیین شده است.

در ماه مه سال ۱۸۸۶، یک تظاهرات کارگری در «میدان هی مارکت» در شهر شیکاگو با درخواست هشت ساعت کار در روز آغاز شد. انفجار یک بمب در این اعتراضات منجر به کشته شدن هفت افسر پلیس و چهار غیرنظامی شد. از آن پس آن روز به مناسبتی برای یک تظاهرات سالانه در سراسر جهان بدل شد.پس از ماجرای «هی مارکت»، یک جنبش قوی ضد اتحادیه‌ها در ایالات متحده پا گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لیونل مسی؛ چرا نمی‌توان مطمئن بود که بارسلونا جنگ را برده است؟ - BBC News فارسیلیونل مسی، اسطوره و برترین گلزن تاریخ بارسلونا گفته است یک فصل دیگر در این تیم می‌ماند اما گی‌یم بالاگه می‌گوید که چرا فکر می‌کند از نظر او هنوز این داستان ادامه دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش فکری به سرمربیگری استقلال: کسی که این ریسک را می‌کند یا عاشق است یا دیوانهسرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران به شایعه سرمربیگری موقت در تیم استقلال تهران واکنش نشان داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دنبال‌کنندگان دوستی ایران و آمریکا خودشان را خسته نکنند/ آمریکا استاد شیطان استرئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کاری که شهدای ۱۷ شهریور تهران انجام دادند، همان کاری بود که شهدای کربلا در دشت نینوا و برای امام حسین(ع) انجام داده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سختی کرونا لذت برگزاری عزاداری را بیشتر کرده است/ عزاداری مردم ما خار چشم دشمنان است/ ۲۰ سال است…چو ضحاک شد بر جهان شهریار برو سالیان انجمن شد هزار نهان گشت کردار فرزانگان پراگنده شد کام دیوانگان «هنر» خوار شد، جادویی ارجمند نهان راستی آشکارا گزند Haabib_khaan جانم حاج رضا.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

انتخابات آمریکا؛ چرا همه دارند درباره شرکت پست حرف می‌زنند؟ - BBC News فارسیدونالد ترامپ می گوید دموکرات‌‍‌ها در تلاشند رقابت برای کاخ سفید را مهندسی کنند، اما دموکرات‌‌ها می‌گویند این رئیس جمهور است که آرا را می‌خواد تغییر می‌دهد. جریان از چه قرار است؟ چرا همه چی دور این می چرخد که آرای آمریکایی‌ها به مقصد برسد؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

برخی خانواده‌های مناطق کمتر برخوردار توان خرید ماسک برای دانش آموزان را ندارندمسجدجامعی: برخی خانواده‌های مناطق کمتر برخوردار توان خرید ماسک برای دانش‌آموزان را ندارند خانواده‌ها بشدت نگران دانش‌آموزانشان هستند وضعیت مدارس دولتی جنوب تهران نامناسب‌تر است این مدارس درتامین امکانات دسترسی دانش‌آموزان به تبلت و کامپوتر مشکلاتی دارند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »