پومپئو: خروج نیروها از افغانستان پیش از انتخابات ۲۰۲۰ شروع می‌شود

07/05/1398 08:50 ب.ظ

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید دولت این کشور قصد دارد پیش از انتخابات ماه نوامبر سال آینده، خروج نیروهای نظامی خود از افغانستان را شروع کند. زلمی خلیلزاد مذاکره کننده ارشد آمریکا ماه پیش در واکنش به ادعای طالبان گفته بود که آمریکا در پی‌ موافقت‌نامه جامع صلح است نه خروج نیروهایش از افغانستان.

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید دولت این کشور قصد دارد پیش از انتخابات ماه نوامبر سال آینده، خروج نیروهای نظامی خود از افغانستان را شروع کند. زلمی خلیلزاد مذاکره کننده ارشد آمریکا ماه پیش در واکنش به ادعای طالبان گفته بود که آمریکا در پی‌ موافقت‌نامه جامع صلح است نه خروج نیروهایش از افغانستان. پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس CBS مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید دولت این کشور قصد دارد پیش از انتخابات ماه نوامبر سال آینده، خروج نیروهای نظامی خود از افغانستان را شروع کند.

آقای پومپئو در جریان رویدادی در"باشگاه اقتصادی واشنگتن" در پاسخ به این سوال که آیا انتظار شروع خروج نیروها از افغانستان پیش از انتخابات نوامبر آینده را دارد گفت:"این دستوری است که من از رئیس جمهور ایالات متحده دارم."

او دستور دونالد ترامپ در این زمینه را"بی ابهام - یعنی پایان دادن به جنگ های بی پایان" توصیف کرد. زلمی خلیلزاد، مذاکره کننده ارشد آمریکا، اخیرا مذاکرات دوجانبه خود با پیکارجویان طالبان را شدت بخشیده است و هر دو طرف ابراز خوشبینی می کنند که به توافق نزدیک هستند.

طالبان تا به حال از پذیرش درخواست های بین المللی برای حضور دولت افغانستان در این مذاکرات خودداری کرده است، چون می گوید مشروعیت آن را به رسمیت نمی شناسد. آقای ترامپ پیش از پیروزی در انتخابات ۲۰۱۶ قول داده بود نیروهای آمریکایی را از این کشور خارج کند و به طولانی ترین جنگ آمریکا پایان دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بریتانیا برای خروج کامل از اتحادیه اروپا آماده می‌شود | DW | 28.07.2019رسانه‌های بریتانیایی در باره موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با وجود تفاوت آرا در یک امر با یکدیگر اتفاق نظر دارند: سرنوشت برگزیت بدون هیچ‌گونه امکانی برای مذاکرات مجدد روز ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی تعیین خواهد شد. یا اقدس یا هیچکس! Thank God they re leaving 🤞🏻 برجام مانند نوزادی بود که مُرده به دنیا آمده بود، آمریکا مرگ آنرا پذیرفته و در قبرستان دفن نمود، ولی اروپا هنوز مرگ آن را نپذیرفته و نفس مصنوعی بر آن می‌دهد

نگرانی از بروز خشونت های تازه در آمازون در پی قتل یکی از بومیانمقام ها می گویند معدنچیان به شدت مسلح طلا با یورش به یک سکونتگاه بومیان در نقطه ای دورافتاده در شمال برزیل یکی از رهبران این گروه را به ضرب چاقو به قتل رسانده اند. به نظر می رسد این گزارش رسانه ضد بشری بی بی سی هم بیشتر سعی کرده تا رئیس جمهور برزیل را که نظراتش از نظرات بی بی سی فاصله دارد را تخریب کند.هر خواننده دقیقی، در خصوص مقالات و‌ گزارشات این رسانه کثیف،می تواند بفهمد که بی بی سی،تلاشی جز انحراف افکار عمومی ندارد. خدا خیرتون بده ..... بچسبید به همون بومیان آمازون و دست از سر کچل ایران بردارید. AyatollahBBC اینها بدون حکومت یک زندگی طبیعی و انسانی دارند با درد و رنج های خود می سازند ، کاش همانگونه رهایشان کنند!

مایک پمپئو: خامنه‌ای از این که مردم ایران از حقیقت آگاه شوند می‌ترسدمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دوشنبه 29 ژوئیه پس از پذیرفته نشدن پیشنهاد سفر او به ایران از سوی فعلا نقدترين حقيقت تروريسم اقتصادي بر عليه مردم ايران از سوي جنابعاليست بیا سرشو بخور ج.ا چقد بگه ، حفظ نظام از همه چی مهمتره ، حتی جوون آدما .

گزارشی از یک بیمارستان حیوانات؛ از سشوار مو تا اکوی قلباینجا بیمارستانی دو طبقه و دارای تمام امکاناتی است که یک مرکز درمانی باید داشته باشد؛ از بخش داخلی و جراحی گرفته تا MRI و اکوی قلب. تنها وجه تمایز اینجا در مراجعه کنندگان و بیمارانش است. در سالن انتظار این بیمارستان حیوانات اهلی و غیراهلی، کوچک و بزرگ، پرنده و ... همراه صاحبان خود در انتظار نشسته‌اند تا نوبت دندان‌پزشکی، سونوگرافی و حتی اصلاح مو و ناخن‌شان فرا برسد.

آیا می‌توانم از یک دانشجو بدلیل سوءاستفاده از پایان‌نامه‌ام شکایت کنم؟

جهان از مرز حداکثری استفاده از منابع طبیعی سال ۲۰۱۹ عبور کرد | DW | 29.07.2019به گفته سازمان 'گلوبال فوت‌پرینت نت‌وورک' مطابق محاسبه‌ها، جهان از دوشنبه، هفتم مرداد، از مرز حداکثری تعیین‌شده برای استفاده از منابع طبیعی عبور کرده است.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود

پنجره همرسانی را ببندید

حق نشر عکس

CBS

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید دولت این کشور قصد دارد پیش از انتخابات ماه نوامبر سال آینده، خروج نیروهای نظامی خود از افغانستان را شروع کند.

آقای پومپئو در جریان رویدادی در"باشگاه اقتصادی واشنگتن" در پاسخ به این سوال که آیا انتظار شروع خروج نیروها از افغانستان پیش از انتخابات نوامبر آینده را دارد گفت:"این دستوری است که من از رئیس جمهور ایالات متحده دارم."

او دستور دونالد ترامپ در این زمینه را"بی ابهام - یعنی پایان دادن به جنگ های بی پایان" توصیف کرد.

زلمی خلیلزاد، مذاکره کننده ارشد آمریکا، اخیرا مذاکرات دوجانبه خود با پیکارجویان طالبان را شدت بخشیده است و هر دو طرف ابراز خوشبینی می کنند که به توافق نزدیک هستند.

طالبان تا به حال از پذیرش درخواست های بین المللی برای حضور دولت افغانستان در این مذاکرات خودداری کرده است، چون می گوید مشروعیت آن را به رسمیت نمی شناسد.

آقای ترامپ پیش از پیروزی در انتخابات ۲۰۱۶ قول داده بود نیروهای آمریکایی را از این کشور خارج کند و به طولانی ترین جنگ آمریکا پایان دهد.

اما او پس از روی کار آمدن با اعزام سربازان بیشتری به این کشور موافقت کرد به طوری که هم اکنون حدود ۱۴ هزار سرباز آمریکایی در افغانستان مستقر هستند.

دولت آمریکا در یک سال گذشته مشغول مذاکره با طالبان برای رسیدن به یک توافق صلح برای پایان این جنگ ۱۸ ساله بوده است.