گزارشی از یک بیمارستان حیوانات؛ از سشوار مو تا اکوی قلب

28/07/2019 02:20:00 ب.ظ

کوتاهی ناخن پرندگان چند؟ روی یکی از دیوارهای بیمارستان حیوانات لیستی از خدماتی که ارائه می‌شود به همراه قیمت آن‌ها نصب شده است؛ قیمت شست‌وشو و اصلاح حیوانات به ترتیب ۶۵ و ۹۵ هزار تومان است همچنین چیدن بال و کوتاهی ناخن پرندگان حدود ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان است

کوتاهی ناخن پرندگان چند؟ روی یکی از دیوارهای بیمارستان حیوانات لیستی از خدماتی که ارائه می‌شود به همراه قیمت آن‌ها نصب شده است؛ قیمت شست‌وشو و اصلاح حیوانات به ترتیب ۶۵ و ۹۵ هزار تومان است همچنین چیدن بال و کوتاهی ناخن پرندگان حدود ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان است

اینجا بیمارستانی دو طبقه و دارای تمام امکاناتی است که یک مرکز درمانی باید داشته باشد؛ از بخش داخلی و جراحی گرفته تا MRI و اکوی قلب. تنها وجه تمایز اینجا در مراجعه کنندگان و بیمارانش است. در سالن انتظار این بیمارستان حیوانات اهلی و غیراهلی، کوچک و بزرگ، پرنده و ... همراه صاحبان خود در انتظار نشسته‌اند تا نوبت دندان‌پزشکی، سونوگرافی و حتی اصلاح مو و ناخن‌شان فرا برسد.

بخش داخلی این بیمارستان، بخشی است که هر پِت (pet) یا حیوان خانگی بیماری که به اینجا مراجعه می‌کند باید ابتدا برای تشخیص اولیه وارد این بخش شود. در بخش داخلی پیش از هر چیز شناسنامه حیوان و واکسن‌هایی که زده کنترل می‌شود. چند دقیقه‌ای در این بخش می‌ایستم و به صحبت‌های صاحبان حیوانات خانگی که بیمار شده‌اند و توصیه‌های دامپزشک به آنان را گوش می‌دهم. چیزی که در این بخش بیش از همه توجهم را جلب می‌کند زنی است که با استرس زیاد و برافروختگی به بیمارستان مراجعه کرده تا دو تا از گربه‌های مریض محله‌شان را به دامپزشک نشان دهد. به دامپزشک می‌گوید: «لطفا برای درمان این دو تا هرکاری که از دستتون برمیاد انجام بدید چون اینا گربه‌های خیابونی هستند و گرفتن و آوردنشون به بیمارستان کار خیلی سختیه.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یک مقام امنیتی لبنان از آزادی یک شهروند آمریکایی دربند در سوریه خبر داد🔺 یک مقام امنیتی لبنان از آزادی یک شهروند آمریکایی دربند در سوریه خبر داد از آغاز جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ به این طرف، چند شهروند آمریکایی در این کشور هم توسط نیروهای دولتی و هم شورشیان بازداشت شده‌اند.

گلچین ویدئوی هفته: از بندبازی در چک تا جشن قدیس محافظ در پاراگوئهدهه‌ها علاقمند به بندبازی در جمهوری چک گردهم آمدند تا در جشنوارهٔ ویژه‌ای به اجرای برنامه بپردازند.

از آغاز عملیات پنجه تا تاکنون 255 تروریست پ.ک.ک از پای درآمده انداز آغاز عملیات_پنجه تا تاکنون 255 تروریست پ.ک.ک از پای درآمده اند

نکوداشت اولین بانوی روزنامه‌نگار ایرانی پس از یک قرن در سمنان

یک گروه شیعه نیجریه‌ای می‌گوید دست‌کم ۲۰ تن از اعضایش در اعتراضات اخیر کشته شدند🔺یک گروه شیعه نیجریه‌ای می‌گوید دست‌کم ۲۰ تن از اعضایش در اعتراضات اخیر کشته شدند ⚡️سخنگوی یک گروه مسلمان شیعه در نیجریه می‌گوید دست کم ۲۰ تن از اعضای آن در جریان اعتراض‌های هفته جاری در این کشور آفریقایی کشته شده‌اند. لقد اشتشهد دولت فاشیست نیجریه‌ای سگ عربستان و اسراییل است

شهادت یک پاسدار در درگیری مرزی/چند عضو یکی از گروهک‌های ضدانقلاب به هلاکت رسیدنددر درگیری پاسداران سپاه سروآباد کردستان با یک تیم از اعضای گروهک‌های ضدانقلاب، یک پاسدار شهید شد و چند نفر از عناصر تیم ضدانقلاب به هلاکت رسیدند. خبر تکه پاره بدرد کسی نمی خوره . گروه ضد انقلاب ؟ این انقلام زد مردم و زد بشریت است پس اگر کسی بر ضد این انقلاب فاشیستی کاری بکند سلحشور است و پاسدار شهید نیست مزدور دیکتاتوری اسلام است پس مرگش مبارک. در ضمن خبر را کامل بدید کسی را که کشته اید چکار کرده یک پاسدار سقط شد 😊

به گزارش ایسنا، جلوی در این بیمارستان مانند تمام مراکز درمانی‌ که ممکن است هراز گاهی به آن‌ها مراجعه کنیم، یک دستگاه آمبولانس وجود دارد؛ آمبولانسی که مخصوص شرایط اضطراری است.مرداد ۰۴, ۱۳۹۸ وزیر بهداشت ایران: در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی «فساد سازمان‌یافته» داریم سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی، گفته است که در بخش دارو و تجهیزات پزشکی در ایران «فساد سازمان یافته» وجود دارد.گلچین‌ ویديوهای این هفته با مراسم بندبازی در جمهوری چک آغاز می‌شود.Sarp Özer,Shukrullah Naser   | Ankara  خبرگزاری آناتولی از آغاز عملیات پنجه ارتش ترکیه در شمال عراق از تاریخ 27 مه تاکنون 255 عضو گروه تروریستی پ.

داخل که می‌شویم بخش‌های مختلف بیمارستان مثل بخش داخلی،جراحی، دندانپزشکی، MRI، سونوگرافی، آندوسکوپی، داروخانه و.. وزیر بهداشت ایران وعده داده است که تا پایان هفته آینده مشخص خواهد شد که کل ارز تخصیص داده شده به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی «به چه مواردی اختصاص یافته، چه کالاهایی وارد کشور شده و به بیمارستان‌های دولتی اختصاص یافته یا به بخش خصوصی عرضه شده است.. در ویدئوی دوم شاهد هنرنمایی دو سوارکار زن و مرد در ایستگاه قطاری در پاریس هستیم. با تابلوهای مشخص از یکدیگر جدا شده‌اند حتی تابلوی اعلانات نیز نشان می‌دهد که کدام بیمار در کدام قسمت مشغول دریافت چه خدماتی است. نمکی اضافه کرده بود که برخی نیز با وجود دریافت ارز دولتی برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی «داروهای تاریخ گذشته وارد کرده‌اند. در گوشه‌ای از این بیمارستان زنی در انتظار نوبت دندانپزشکی حیوانی است که همراه خود آورده است، در گوشه‌ای دیگر زن و مردی  نگران وضعیت سلامتی سگی هستند که ۱۴ سال است با آنان زندگی می‌کند و در سویی دیگر سگی نگهبان با پایی شکسته منتظر است تا گچ پایش باز شود..

بخش داخلی این بیمارستان، بخشی است که هر پِت (pet) یا حیوان خانگی بیماری که به اینجا مراجعه می‌کند باید ابتدا برای تشخیص اولیه وارد این بخش شود.» استنت یا فنر قلب لوله توری مصنوعی از جنس فنر است که در محل انسداد عروق قرارداده می شود و برای برخی بیماران حیاتی است. سانتور در اساطیر یونان موجودی افسانه‌ای است که پیکر او را نیمی انسان و نیمی اسب تشکیل می‌دهد. در بخش داخلی پیش از هر چیز شناسنامه حیوان و واکسن‌هایی که زده کنترل می‌شود. چند دقیقه‌ای در این بخش می‌ایستم و به صحبت‌های صاحبان حیوانات خانگی که بیمار شده‌اند و توصیه‌های دامپزشک به آنان را گوش می‌دهم. زمستان سال گذشته محمدرضا دری، دبیر انجمن داروسازان تهران، گفته بود که داروخانه‌ها تنها می‌توانند برای دو تا سه‌ماه دارو ذخیره کنند. چیزی که در این بخش بیش از همه توجهم را جلب می‌کند زنی است که با استرس زیاد و برافروختگی به بیمارستان مراجعه کرده تا دو تا از گربه‌های مریض محله‌شان را به دامپزشک نشان دهد. طبق روایات افسانه‌ای وقتی قدیس فرانسیس سولانو در بستر مرگ بود پرندگان آوازخوان برای بدرقه‌اش راهی خانه وی شدند. به دامپزشک می‌گوید: «لطفا برای درمان این دو تا هرکاری که از دستتون برمیاد انجام بدید چون اینا گربه‌های خیابونی هستند و گرفتن و آوردنشون به بیمارستان کار خیلی سختیه. /**/ /**/ /**/ برایان هوک خطاب به مردم ایران: رژیم جمهوری اسلامی در مورد تحریم‌ها ادعاهای دروغ را مطرح می‌کند مقام‌های جمهوری کمبود یا گران شدن دارو را به تحریم‌ها نسبت می‌دهند، گرچه ایالات متحده بارها اعلام کرده است که مواد غذایی و دارو مشمول تحریم‌ها نیست.

» حمایت از گربه‌های سطح معابر و خیابان کار اشتباهی است دامپزشک در واکنش به این صحبت‌ها به آن زن توضیح می‌دهد: «گربه خیابانی خودش صاحب خودشه و شما حق ندارید اون رو بگیرید و بیمارستان بیارید. حمایت از گربه‌های سطح معابر و خیابان کار اشتباهیه چون وقتی ما شروع به حمایت از گونه‌ای می‌کنیم اون حیوون، شانس بقای بیشتری پیدا می‌کنه و گونه‌های دیگه رو به خطر می‌اندازه و این دخالت توی کار اکوسیستمه. هوک اضافه کرده بود که «مردم ایران خوب می‌دانند که مشکل اصلی که از دسترسی [آنها به این خدمات] جلوگیری می‌کند، خود رژیم [جمهوری اسلامی] است.» گشتی در این بیمارستان دو طبقه می‌زنم. در گوشه و کنج سالن بیمارستان یک زن با کاسکویی که داخل قفس است به دور از سایر حیونات نشسته، او می‌گوید که سگ و گربه‌ها خیلی بد به «کاسکو»یش نگاه می‌کردند، برای همین آمده دورتر از آن‌ها نشسته تا یک وقت به پرنده‌اش حمله نکنند.». کوتاهی ناخن پرندگان چند؟ طبقه دوم بیمارستان بخش داروخانه، خدمات بهداشتی -آرایشی و فروشگاه است.

در این بخش موهای تعدادی سگ و گربه در حال کوتاه شدن است. موهای بعضی از آن‌ها هم به سشوار سپرده شده است. روی یکی از دیوارهای بیمارستان لیستی از خدماتی که ارائه می‌شود به همراه قیمت آن‌ها نصب شده است؛ قیمت شست و شو و اصلاح حیوانات به ترتیب ۶۵ و ۹۵ هزار تومان است همچنین چیدن بال و کوتاهی ناخن پرندگان حدود ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان و قیمت ویزیت نیز ۷۵ هزار تومان است. در این بیمارستان بیش از ۳۰ دامپزشک مشغول به کار هستند و روزانه بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ مراجعه کننده دارد. محبی می‌گوید: حدود ۱۸ سال پیش که بیمارستان را راه انداختیم، مراجعه‌کننده زیادی نداشتیم اما به تدریج تعداد کسانی که حیوان خانگی دارند، بیشتر شد و در حال حاضر بیمارستان ظرفیت بیشتری برای پذیرش بیمار ندارد.

از این رو در حال راه‌اندازی شعبه دوم هستیم. بیشتر حیواناتی مانند سگ و گربه و پرنده  برای درمان به اینجا مراجعه می‌کنند اما گاهی اوقات برخی گونه‌های حیات‌ وحش مانند سنجاب و میمون را نیز برای درمان به این مرکز می‌آورند. از میمون به عنوان حیوان خانگی نگهداری نکنید محبی می‌گوید: سنجاب گونه‌ای رو به انقراض از حیات‌ وحش است؛ بنابراین نمی‌توان آن را در خانه نگه داشت اما وقتی مراجعه‌کنندگان آن را برای درمان پیش ما می‌آورند، ما وظیفه داریم آن را درمان کنیم. گاهی اوقات اگر صاحب «حیوانات خانگی نامتعارف» ظرفیت پذیرش لازم را داشته باشد به آنان می‌گوییم که این حیوان باید در محیط طبیعی زندگی کند و مناسب نگهداری در خانه به عنوان «پت» نیست. همچنین برخی مراجعه‌کنندگان ما از انواع میمون به عنوان حیوان خانگی استفاده می‌کنند.

این افراد باید بدانند که این حیوان بیماری‌های مشترک بسیاری با انسان دارد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم این حیوان را به هیچ وجه به عنوان حیوان خانگی نگهداری نکنند. رییس این بیمارستان دامپزشکی ادامه می‌دهد: افرادی که می‌خواهند حیوان خانگی داشته باشند باید سراغ حیوانات متعارف بروند؛ چراکه بیماری‌های آن‌ها برای ما شناخته شده است و واکسن‌های لازم برای جلوگیری از انتقال بیماری به انسان را داریم. از سوی دیگر به برنامه غذایی‌ آن‌ها آگاه هستیم. در مقابل هر چه افراد به سمت داشتن حیوانات نامتعارف پیش بروند با چالش‌های بیشتری روبه‌رو می‌شوند؛ چرا که ممکن است اطلاعات کاملی از بیماری‌ها و واکسن‌های لازم برای آن حیوان نداشته باشیم. از نظر من هر چه قدر جامعه نسبت به داشتن حیوانات خانگی متعارف سخت‌گیری کند افراد به سمت خریداری حیوانات خانگی نامتعارف می‌روند.

برای نگهداری از حیوانات خانگی قانون تدوین کنیم وی در ادامه می‌گوید: در کشور ما ورود سگ‌ها به پارک ممنوع است و این قانون درستی است؛ چراکه پارک باید محلی امن برای بازی کودکان باشد اما زمانی که ورود سگ‌ها به پارک ممنوع می‌شود باید جایگزینی برای آن انتخاب کنیم و به صاحبان این حیوان‌ مکانی جایگزین را معرفی کنیم. من فکر می‌کنم تصمیم‌گیران کشور درباره این موضوع باید جلسه‌ای با دامپزشکان و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در این زمینه تشکیل دهند و درباره نگهداری از حیوانات خانگی قوانین مدونی - که مورد رضایت همه باشد - را تدوین کنند. امروزه در کشورهای دیگر اگر فضولات سگ و گربه خانگی در خیابان رها شود و صاحبش آن را جمع نکند، جریمه می‌شود اما در کشور ما این گونه نیست. از آنجایی که تعداد صاحبان حیوانات خانگی افزایش پیدا کرده باید قوانینی در این باره داشته باشیم. محبی در ادامه صحبت‌های خود به فیلم‌های حیوان‌ آزاری که هر از گاهی منتشر می‌شود اشاره می‌کند و می‌گوید: حیوان‌آزاری ناشی از عدم درک موجودیت حیوانات است.

متاسفانه ما در کشور آموزش درستی درمورد همزیستی با حیوانات نداریم و به دانش‌آموزان یاد نمی‌دهیم که حیوانات چه نقشی در زندگی ما دارند و اگر منقرض شوند چه تاثیری بر کل اکوسیستم می‌گذارند. برای مثال شاید انگیزه فردی که چندی پیش به توله‌خرسی سنگ پرتاپ کرد و موجب مرگ آن شد این بود که چون چندین بار خرس به کندوهای عسل یا باغ‌های او آسیب زده و او درصدد بوده تا برای جبران ضرر اقتصادی از حق خود دفاع کند اما نمی‌دانسته که نقش آن خرس در اکوسیستم چیست و او هم مثل ما پوست و گوشت و خون دارد و درد می‌کشد. رییس این بیمارستان دامپزشکی در پایان با اشاره به این موضوع که حیوانات در تمام ادیان به‌ویژه دین اسلام دارای حق و حقوقی هستند که نباید تضییع شود، پیشنهاد می‌دهد: کسانی که قصد دارند حیوان خانگی داشته باشند پیش از خرید آن با یک دامپزشک مشورت کنند تا مشخص شود آیا شرایط نگهداری از آن حیوان را دارند یا خیر؟ آخرین بخشی که به آن سر می‌زنم «پانسیون» است؛ محیطی سرباز در حیاط بیمارستان. اینجا محلی است که صاحبان حیوانات خانگی می‌توانند به دلیل رفتن به سفر یا هر مشغله دیگری حیواناتشان را به آن بسپارند. صدای پارس سگ‌ها در این بخش بلندتر از هر قسمت دیگری است و با هر صدایی که می‌شنوند به سمت در می‌دوند و منتظرند تا صاحبانشان به دنبالشان بیایند.

انتهای پیام .