آیا می‌توانم از یک دانشجو بدلیل سوءاستفاده از پایان‌نامه‌ام شکایت کنم؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

آیا می‌توانم از یک دانشجو که بخشی از پایان نامه من را بصورت مقاله به نام خودش ارائه کرده بدلیل سوءاستفاده شکایت کنم؟ سوال_جواب_حقوقی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سلام. من چند سال پیش از دانشگاه شریف در رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شدم. چند وقت پیش وقتی دنبال یک موضوعی می گشتم متوجه شدم دانشجویی در یکی از دانشگاه‌ها پایان نامه من را برداشته و ازش یک مقاله درآورده و در یک مجله علمی پژوهشی چاپ کرده است. یعنی ۹۰ درصد داده ها و مطالب از پایان نامه من است.

می خواستم بدانم آیا می توانم از ایشان شکایت کنم؟با سلام! مطابق ماده ۲۳ «قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان»: «هر کس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است بنام خود یا بنام پدیدآورنده بدون اجازه او و یا عالماً عامداً بنام شخص دیگری غیر از پدیدآورنده نشر یا پخش یا عرضه کند بحبس تأدیبی از شش ماه تا ۳ سال محکوم خواهد شد. ‌» بنابراین شما حق شکایت کیفری از شخص نویسنده مقاله را دارید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک مقام امنیتی لبنان از آزادی یک شهروند آمریکایی دربند در سوریه خبر داد🔺 یک مقام امنیتی لبنان از آزادی یک شهروند آمریکایی دربند در سوریه خبر داد از آغاز جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ به این طرف، چند شهروند آمریکایی در این کشور هم توسط نیروهای دولتی و هم شورشیان بازداشت شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارشی از یک بیمارستان حیوانات؛ از سشوار مو تا اکوی قلباینجا بیمارستانی دو طبقه و دارای تمام امکاناتی است که یک مرکز درمانی باید داشته باشد؛ از بخش داخلی و جراحی گرفته تا MRI و اکوی قلب. تنها وجه تمایز اینجا در مراجعه کنندگان و بیمارانش است. در سالن انتظار این بیمارستان حیوانات اهلی و غیراهلی، کوچک و بزرگ، پرنده و ... همراه صاحبان خود در انتظار نشسته‌اند تا نوبت دندان‌پزشکی، سونوگرافی و حتی اصلاح مو و ناخن‌شان فرا برسد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا از لحاظ قانونی معلمان مدارس دولتی و غیرانتفاعی حقوق متفاوتی دارند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا زمان تدوین تیپ جدیدی از قراردادهای نفتی فرا رسیده است؟رئیس سابق کمیته بازنگری در قراردادهای نفتی گفت: میادین نفتی ریسکی هستند هر کس وارد این پروژه‌ها می‌شود در واقع به یک بیزینس ریسکی ورود کرده که در دنیا به بیزینس قماری معروف است، ممکن است کل پول پیمانکار یکباره از بین برود، با توجه به این قضایا نمی‌توان به شرکت‌های ایرانی گفت در کار توسعه شرکت کنند، افزایش ریسک را قبول کنند و بهره پایین دریافت کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نکوداشت اولین بانوی روزنامه‌نگار ایرانی پس از یک قرن در سمنان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک گروه شیعه نیجریه‌ای می‌گوید دست‌کم ۲۰ تن از اعضایش در اعتراضات اخیر کشته شدند🔺یک گروه شیعه نیجریه‌ای می‌گوید دست‌کم ۲۰ تن از اعضایش در اعتراضات اخیر کشته شدند ⚡️سخنگوی یک گروه مسلمان شیعه در نیجریه می‌گوید دست کم ۲۰ تن از اعضای آن در جریان اعتراض‌های هفته جاری در این کشور آفریقایی کشته شده‌اند. لقد اشتشهد دولت فاشیست نیجریه‌ای سگ عربستان و اسراییل است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »