خبرنگاری_جرم_نیست

خبرنگاری_جرم_نیست

نکوداشت اولین بانوی روزنامه‌نگار ایرانی پس از یک قرن در سمنان

26/07/2019 04:51:00 ب.ظ

همزمان با صدمین سال درگذشت «مریم عمید سمنانی»، نخستین بانوی روزنامه‌نگار ایران، مراسم نکوداشت او آبان ماه امسال در سمنان که محل تولد و مدفنش است، برگزار می‌شود. خبرنگاری_جرم_نیست

به گزارش ایسنا، «سمیه قاسمی»، مشاور شهردار سمنان در امور بانوان با اعلام این خبر گفت:«نخستین بانوی روزنامه‌نگار ایران، یک بانوی سمنانی به نام مریم عمید سمنانی است که دومین نشریه مربوط به زنان را زیر چاپ برده و اقدامات ارزشمندی در راستای ارتقای سطح علمی و اجتماعی بانوان در بیش از یک قرن قبل انجام داده است. این بانو علی‌رغم شاخص و متمایز بودن و آشنایی با علوم روز نظیر عکاسی، زبان فرانسه و روزنامه‌نگاری و افکارش در زمینه تعالی جایگاه زن، به فراموشی سپرده شده و در صدمین سال درگذشتش، هیچ مراسم و بزرگداشتی برای او برگزار نشده است. حتی محل دفن این بانوی روزنامه‌نگار نیز مشخص نیست.»

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» برنامه‌های سیاست خارجی دولت آقای رئیسی منهای برجام است رستگاری در هفته پایانی؛ پرسپولیس برای پنجمین سال متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد

او توضیح داد: «قرار است هم‎زمان با صدمین سال درگذشت این بانو، نکوداشت او در سمنان که محل تولد و مدفن این روزنامه‌نگار است، برگزار شود.»قاسمی گفت: «از آن‌جا که اطلاعات اندکی از این بانو باقی مانده است، مقرر شد دبیرخانه برگزاری این نکوداشت در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان تشکیل و اطلاعات کامل و جامعی از این بانو جمع‌آوری شود تا پس از گذشت یک قرن، نکوداشت شایسته‌ای برای او برگزار شود.»

او از شهروندان سمنانی درخواست کرد تا در صورتی که از این بانو و محل دفن او اطلاعاتی در دست دارند، آن را با امور بانوان شهرداری سمنان در میان بگذارند. ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

جر و بحث بر سر ایران در اولین روز نخست‌وزیری بوریس جانسونسیاست بریتانیا ۲۴ ساعت داغی را پشت سر گذاشت. با روی کار آمدن بوریس جانسون، ۱۳ وزیر استعفا کردند یا برکنار شدند قهوه ای شدن جرمی کوربین رهبر فاسد حزب کارگر بریتانیا در پارلمان جالبترین خبر امروز بود. دیگه دوره ماله کشی و حمایت از ملاها به پایان رسیده حالا کسی در لندن هست که شبیه ترامپ حرف میزند ؛ پیش به سوی دیوانگی ترامپ دوم باتصامیم عجولانه

حسین زمان بعد از ۱۷ سال سکوت بار دیگر خواندتهران- ایرنا- شب گذشته «حسین زمان» خواننده نسل اول موسیقی پاپ ایران، بعد از ۱۷ سال سکوت، در مرکز همایش‌های برج میلاد به روی صحنه رفت و منتخبی از آثار قدیم و جدید خود را با همراهی ارکستر بزرگی متشکل از نوازندگان پیشکسوت و جوان اجرا کرد.

نخست وزیر جدید بریتانیا: پرس‌تی‌وی ایران به رهبر حزب کارگر بریتانیا پول داده استبوریس جانسون، نخست‌وزیر جدید بریتانیا روز پنج‌‌شنبه 25 ژوئن 2019 در اولین سخنرانی خود در مجلس عوام

فروش یک جفت کفش دو و میدانی «نایکی» به قیمت ۴۳۷,۵۰۰ دلار رکورد جهانی را شکستفروش یک جفت کفش دو و میدانی «نایکی» به قیمت ۴۳۷,۵۰۰ دلار رکورد جهانی را شکست این کفش موسوم به «مون شو» یا «کفش ماه» توسط «بیل باورمن» مربی دو و میدانی و یکی از مؤسسان شرکت محصولات ورزشی «نایکی»، برای دوندگان مسابقات انتخابی المپیک ۱۹۷۲ طراحی شده بود.

سبسی رئیس جمهور تونس درگذشت | DW | 25.07.2019محمد باجی قائد سبسی، رئیس جمهور تونس، بامداد پنجشنبه در بیمارستان نظامی تونس درگذشت. او اولین رئیس جمهور تونس بود که از راه انتخابات آزاد به قدرت رسید و هنگام مرگ ۹۳ سال عمر داشت.