پوشش زنده نشست مجمع عمومی سازمان ملل؛ بایدن: ایران به توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز برمی‌گردیم

30/06/1400 07:51:00 ب.ظ

رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین گفت که واشنگتن اولویت را به «دیپلماسی» می‌دهد و از نیروی نظامی تنها به عنوان «آخرین ابزار» استفاده خواهد کرد.

سازمان ملل متحد, مجمع عمومی سازمان ملل متحد

امیر قطر: تجربه افغانستان نشان می‌دهد نظام سیاسی وارداتی پایدار نیست پوشش زنده ۷۶امین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را در این صفحه دنبال کنید:

رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین گفت که واشنگتن اولویت را به «دیپلماسی» می‌دهد و از نیروی نظامی تنها به عنوان «آخرین ابزار» استفاده خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری ازبکستان افزود که اکنون زمان منزوی کردن افغانستان و رها کردن این کشور با مشکلات خودش نیست.رئیس‌جمهوری لیتوانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از «حکومت‌های اقتدارگرا» و سرکوب فعالان سیاسی در برخی کشورها انتقاد کرد. وی همچنین از فشارهای روسیه بر کشورش انتقاد کرد.

18:14رئیس‌جمهوری قرقیزستان از چین، روسیه، قزاقستان و سوئد برای تحویل واکسن کرونا به کشورش تشکر کرد. سادیر ژاپاروف در بخش دیگری از سخنانش تلاش‌های کشورش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را تشریح کرد.سوزانا چاپوتوا، رئیس‌جمهوری اسلواکی روز سه‌شنبه در سخنانی ضبط شده که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد از لزوم حمایت از قربانیان تغییرات آب و هوایی سخن گفت. وی همچنین با اشاره به لزوم دفاع از ارزش‌های «دموکراسی» و «آزادی بیان» از وضعیت منتقدان دولت بلاروس انتقاد کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تروما و جامعه‌ای که در اضطراب زندگی می‌کند

رئیس کمیته پیشگیری از خودکشی انجمن علمی روانپزشکان ایران در گفت‌وگویی به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

ایران کرواسی آقای رئیس جمهور ، آخوندهای ایران ، قوانین بین المللی را نقض کردند. آنها مشغول بمب سازی بوده وبرنامه شان را ازدید جهان مخفی نگه داشته اند. اخیرا آقای گروسی طی ۲ گزارش محرمانه ، نقض های فاحش وبسیار خطرناک ایران را فاش کرد. با هیتلر توافق نمیکنند . اشتباه میکند نظام طالبان را هیچ کس قبول ندارد بجز از جنگجویان این گروه

انتخابات آلمان؛ نگاهی به مسئله کودکان بی‌بضاعت و شکاف اجتماعی رو به رشد«شمار رأی‌دهندگان این منطقه خیلی کم است و خیلی از ساکنان اینجا کمک‌هزینه دولتی می‌گیرند و برای همین سیاستمداران می‌دانند که چنین مناطقی منفعتی برایشان ندارد.» کودکان یک ملّت سرمایه‌های واقعی آن ملّت هستند. آینده یک ملّت از لحاظ پیشرفت علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و...، به کودکان آن ملّت بستگی دارد. حمایت عملی مالی از کودکان در آموزش و تربیت، سلامتی، امنیت و رفاه نسبی، مخصوصا' از کودکان بی بضاعت، «نشانه متمدن بودن آن حکومت است»،...،.

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهیم کردبایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح_هسته‌ای عمل خواهیم کرد حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از طرف سازمان ملل متحد، غیر حقیقی و غیر علمی و غیر قانونی و غیر انسانی اعلام شود. وگرنه سازمان ملل متحد هم همکار جنایتهای فرقه فارسیسم است و با جنایتهای فرقه فارسیسم بر ملتهای ایرانیان و منطقه مشترک است. بایدن: به تلاش‌های دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برجام ادامه می‌دهیم

'لغو تحریم ها درازای بازگشت به تعهدات هسته ای'؛ پیشنهاد وزیرخارجه انگلیس به امیرعبداللهیانوزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه ای به موضوعاتی اشاره کرد که قرار است وزیر خارجه این کشور در دیدار با همتای ایران ی خود در نیویورک به آن ها بپردازد. یعنی قیمت اجناس مخصوصاً دیسک و صفحه کلاچ میشه ارزانتر بشه یا نه؟؟😁😁✋✋✋ ما هم میگیم بازگشت به تعهدات هسته ای در ازای لغو تحریم ها، به نظر من تا طرف مقابل اقدام موثری در قبال لغو تحریم ها انجام نداده ما نباید قدم از قدم در مقابل خواسته آن بد عهد ها برداریم.

واکنش‌ها به هشتگ اشتباهی «رئیسی جلاد 67» خبرگزاری وابسته به سپاهخبرگزاری «تسنیم» در توییتی که از جلسه هیئت دولت ایران منتشر کرد، «به اشتباه» از هشتگی استفاده کرد که توسط مخالفان جمهوری اسلامی ترند شده بود. این توییت پس Release Afghanistan's property. Release the orphans rights. International community ! In Which grave did you sleep ? Afghanistan is dying. the UN ! where are u ? UnfreezeAfgMoney

ورود مسافران خارجی به آمریکا به شرط واکسیناسیون کامل کرونا آزاد شدبر پایه دستورالعمل قبلی ورود افراد غیر شهروند آمریکا که در ۱۴ روز پیش از ورودشان به این کشور در بریتانیا، اتحادیه اروپا، چین، هند، ایران ، ایرلند، برزیل و آفریقای جنوبی بوده‌اند ممنوع اعلام شده بود.

آخرین اخبار و گزارش‌ها از نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.کانونی است در فرانکفورت آلمان که به کودکان کم‌بضاعت کمک می‌کندو در این کانون به بچه‌ها ناهار می‌دهند و در انجام تکالیف کمکشان می‌کنند.اشتراک چاپ یک هیات بلند پایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است.21.

18:58 رئیس‌جمهوری ازبکستان: به دنبال صلح و آرامش در افغانستان هستیم شوکت میرضیایف، رئیس‌جمهوری ازبکستان در سخنانی ضبطشده که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل پخش شد از کمک‌های ساز و کار «کوواکس» به کشورش تشکر کرد. وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت که ازبکستان به دنبال «صلح و آرامش» در افغانستان است. زبان آلمانی برخی ازاین بچه‌ها افت کرده و تعدادی‌شان هم از درس‌ عقب افتاده‌اند. رئیس‌جمهوری ازبکستان افزود که اکنون زمان منزوی کردن افغانستان و رها کردن این کشور با مشکلات خودش نیست. معاون وزارت خارجه آمریکا همچنین به صورت مجازی در خصوص پیمان منع جامع آزمایش هسته‌ای در روز ۲۳ سپتامبر در خلال مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد. رئیس‌جمهوری ازبکستان 18:37 رئیس‌جمهوری لیتوانی از سرکوب معترضان در بلاروس ابراز تاسف کرد رئیس‌جمهوری لیتوانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از «حکومت‌های اقتدارگرا» و سرکوب فعالان سیاسی در برخی کشورها انتقاد کرد. مدارس برای این‌کار بودجه می‌خواهند. وی همچنین از فشارهای روسیه بر کشورش انتقاد کرد.

رئیس‌جمهوری لیتوانی با اشاره به اعتراض‌های سال گذشته در بلاروس از سرکوب معترضان در این کشور ابراز تاسف کرد. دنیل شرودر می‌گوید: «شمار رأی‌دهندگان این منطقه خیلی کم است و خیلی از ساکنان اینجا کمک‌هزینه دولتی می‌گیرند و برای همین سیاستمداران می‌دانند که چنین مناطقی منفعتی برایشان ندارد. سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین از ایجاد تغییراتی در ترکیب تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران خبر داد و گفت ایران ممکن است در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، با قدرت‌های جهانی در مورد احیای برجام مذاکراتی انجام دهد. وی همچنین مینسک را به ایجاد بحران مصنوعی مهاجرت متهم کرد. او همچنین خواستار عدم شناسایی الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه شد.» به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید میمنت حلی سه فرزند دارد. رئیس‌جمهوری لیتوانی 18:14 رئیس‌جمهوری قرقیزستان از نامزدی کشورش برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل دفاع کرد سادیر ژاپاروف، رئیس‌جمهوری قرقیزستان در سخنانی ضبط شده که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد از نامزدی کشورش برای عضویت در شورای حقوق بشر این نهاد و عضویت در شورای امنیت سازمان ملل متحد دفاع کرد. وی همچنین از تحولات اخیر در افغانستان ابراز نگرانی کرد. او حالا به کانون رو آورده است و می‌گوید: «این کانون شما را دلگرم نگاه می‌دارد، چون اینجا درخواستتان یا رد می‌شود یا قبول.

رئیس‌جمهوری قرقیزستان از چین، روسیه، قزاقستان و سوئد برای تحویل واکسن کرونا به کشورش تشکر کرد. سادیر ژاپاروف در بخش دیگری از سخنانش تلاش‌های کشورش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را تشریح کرد. اما ادارات دولتی جوابی نمی‌دهند و فقط شما را سر می‌دوانند. رئیس‌جمهوری قرقیزستان 17:56 رئیس‌جمهوری اسلوواکی بر لزوم حمایت از قربانیان تغییرات آب و هوایی تاکید کرد سوزانا چاپوتوا، رئیس‌جمهوری اسلواکی روز سه‌شنبه در سخنانی ضبط شده که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد از لزوم حمایت از قربانیان تغییرات آب و هوایی سخن گفت. وی همچنین با اشاره به لزوم دفاع از ارزش‌های «دموکراسی» و «آزادی بیان» از وضعیت منتقدان دولت بلاروس انتقاد کرد. تنها غذای شکم‌سیرکنی که خیلی از این بچه‌ها در طول روز می‌خورند ناهار همین کانون است. وی همچنین به ابتکار گروهی از رهبران زن جهان برای دفاع از حق آموزش دختران افغان اشاره کرد.

رئیس‌جمهوری اسلوواکی 17:43 امیر قطر: تجربه افغانستان نشان می‌دهد نظام سیاسی وارداتی پایدار نیست تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که تجربه افغانستان و جنگ در این کشور نشان می‌دهد که «نظام سیاسی وارداتی» پایدار نیست. اما با نگرانی شاهدیم که اختلاف بین فقیر و غنی دارد روزبه‌روز بیشتر می‌شود. قطر طی هفته‌های گذشته همزمان با به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان به میانجی اصلی بین کشورهای مختلف و سران این گروه تبدیل شده بود. در همین راستا وزرای خارجه فرانسه، آمریکا و آلمان پس از سقوط کابل به دست طالبان برای رایزنی با مقامات قطر به دوحه سفر کردند. او می‌گوید باید برای درازمدت چاره‌اندیشی کرد. امیر قطر 17:36 امیر قطر از گفتگو براساس اصل «احترام متقابل» برای حل مناقشه هسته‌ای ایران دفاع کرد تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر لزوم دسترسی کشورهای فقیر جهان بر واکسن کرونا تاکید کرد. وی همچنین از گفتگو بر اساس اصل «احترام متقابل» بین کشورها برای حل مناقشات و اختلاف‌ها از جمله مناقشه هسته‌ای ایران دفاع کرد. انجمن کانون (به آلمانی Die Arche) در ۱۹۹۵ به‌دست برنارد سیگلکوو، کشیش پروتستان با مأموریت مقابله با فقر کودکان در هلسدورف-برلین راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به تلاش‌های کشورش برای خروج اتباع خروجی و افغان‌ها از افغانستان گفت که دوحه برای پایبندی همه طرف‌ها به توافق دوحه بین آمریکا و طالبان خواهد کوشید. امیر قطر 17:08 بایدن: آمریکا به دنبال جنگ سرد جدید نیست جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره تلویحی به رابطه با چین گفت که واشنگتن به دنبال «جنگ سرد جدید» نیست. هم‌رسانی این مطلب:. او در عین حال تاکید کرد که آمریکا «سرسختانه» از جایگاه خود در سطح جهان دفاع خواهد کرد. جو بایدن اظهار داشت: «ما به دنبال جنگ سرد جدید یا جهانی که به چند بلوک تقسیم شده است نیستیم.» وی همچنین از آمادگی ایالات متحده برای همکاری با همه کشورهایی خبر داد که به دنبال یافتن «راه حل‌های مسالمت‌جویانه» هستند.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده 16:54 بایدن از تلاش‌های جدید واشنگتن در عرصه مقابله با کرونا و تغییرات آب و هوایی خبر داد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در بخشی از سخنانش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد وعده داد که واشنگتن تلاش‌های خود برای مقابله با همه‌گیری کرونا و تغییرات آب و هوایی را افزایش خواهد داد. او گفت که دولت ایالات متحده به زودی «تعهدات بیشتری» را برای تقویت واکسیناسیون علیه بیماری «کووید ۱۹» اعلام خواهد کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت که کشورش بار دیگر میزان کمکش به کشورهای توسعه نیافته برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را «دو برابر» خواهد کرد. رئیس‌جمهوری ایالات متحده 16:41 بایدن: با پایان جنگ افغانستان به دنبال آغاز عصر دیپلماسی هستیم جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در بخشی از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به پایان جنگ افغانستان گفت که واشنگتن به دنبال آغاز «عصر دیپلماسی» است. رئیس‌جمهوری آمریکا 16:37 بایدن: اگر ایران به توافق هسته‌ای بازگردد آمریکا نیز به برجام بر می‌گردد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در بخشی از سخنرانی روز سه‌شنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش در صورت بازگشت ایران به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ به برجام بازخواهد گشت.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت که آمریکا را از برجام خارج کند. رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین وعده داد که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد شد. وی گفت: «ایالات متحده مصمم و آماده است تا از سلاح هسته‌ای ایران جلوگیری کند.» جو بایدن افزود که واشنگتن در حال همکاری با فرانسه، بریتانیا، روسیه، چین و آلمان است تا ایران از راه دیپلماتیک به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بازگردد. ایران به دنبال خروج آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸ پس از گذشت یک سال به صورت مرحله به مرحله سطح پایبندی خود به این توافق را کاهش داد.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده .