سازمان ملل متحد, مجمع عمومی سازمان ملل متحد, جو بایدن, ایران, برجام, افغانستان

سازمان ملل متحد, مجمع عمومی سازمان ملل متحد

پوشش زنده نشست مجمع عمومی سازمان ملل؛ بایدن: ایران به توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز برمی‌گردیم

رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین گفت که واشنگتن اولویت را به «دیپلماسی» می‌دهد و از نیروی نظامی تنها به عنوان «آخرین ابزار» استفاده خواهد کرد.

21/09/2021 07:51:00 ب.ظ

امیر قطر: تجربه افغانستان نشان می‌دهد نظام سیاسی وارداتی پایدار نیست پوشش زنده ۷۶امین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را در این صفحه دنبال کنید:

رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین گفت که واشنگتن اولویت را به «دیپلماسی» می‌دهد و از نیروی نظامی تنها به عنوان «آخرین ابزار» استفاده خواهد کرد.

18:58رئیس‌جمهوری ازبکستان: به دنبال صلح و آرامش در افغانستان هستیمشوکت میرضیایف، رئیس‌جمهوری ازبکستان در سخنانی ضبطشده که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل پخش شد از کمک‌های ساز و کار «کوواکس» به کشورش تشکر کرد. وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت که ازبکستان به دنبال «صلح و آرامش» در افغانستان است.

بوکسور ایرانی بعد از حضور در مسابقات جهانی به آلمان پناهنده شد امیرعبداللهیان: آمریکا باید مسئولیت خود در برابر فجایع افغانستان را با صدای بلند بپذیرد نشست همسایگان افغانستان در تهران بدون حضور طالبان | DW | 27.10.2021

رئیس‌جمهوری ازبکستان افزود که اکنون زمان منزوی کردن افغانستان و رها کردن این کشور با مشکلات خودش نیست.رئیس‌جمهوری ازبکستان18:37رئیس‌جمهوری لیتوانی از سرکوب معترضان در بلاروس ابراز تاسف کردرئیس‌جمهوری لیتوانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از «حکومت‌های اقتدارگرا» و سرکوب فعالان سیاسی در برخی کشورها انتقاد کرد. وی همچنین از فشارهای روسیه بر کشورش انتقاد کرد.

رئیس‌جمهوری لیتوانی با اشاره به اعتراض‌های سال گذشته در بلاروس از سرکوب معترضان در این کشور ابراز تاسف کرد. وی همچنین مینسک را به ایجاد بحران مصنوعی مهاجرت متهم کرد.او همچنین خواستار عدم شناسایی الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه شد.رئیس‌جمهوری لیتوانی18:14 headtopics.com

رئیس‌جمهوری قرقیزستان از نامزدی کشورش برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل دفاع کردسادیر ژاپاروف، رئیس‌جمهوری قرقیزستان در سخنانی ضبط شده که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد از نامزدی کشورش برای عضویت در شورای حقوق بشر این نهاد و عضویت در شورای امنیت سازمان ملل متحد دفاع کرد.

وی همچنین از تحولات اخیر در افغانستان ابراز نگرانی کرد.رئیس‌جمهوری قرقیزستان از چین، روسیه، قزاقستان و سوئد برای تحویل واکسن کرونا به کشورش تشکر کرد. سادیر ژاپاروف در بخش دیگری از سخنانش تلاش‌های کشورش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را تشریح کرد.رئیس‌جمهوری قرقیزستان

17:56رئیس‌جمهوری اسلوواکی بر لزوم حمایت از قربانیان تغییرات آب و هوایی تاکید کردسوزانا چاپوتوا، رئیس‌جمهوری اسلواکی روز سه‌شنبه در سخنانی ضبط شده که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد از لزوم حمایت از قربانیان تغییرات آب و هوایی سخن گفت. وی همچنین با اشاره به لزوم دفاع از ارزش‌های «دموکراسی» و «آزادی بیان» از وضعیت منتقدان دولت بلاروس انتقاد کرد.

وی همچنین به ابتکار گروهی از رهبران زن جهان برای دفاع از حق آموزش دختران افغان اشاره کرد.رئیس‌جمهوری اسلوواکی17:43امیر قطر: تجربه افغانستان نشان می‌دهد نظام سیاسی وارداتی پایدار نیستتمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که تجربه افغانستان و جنگ در این کشور نشان می‌دهد که «نظام سیاسی وارداتی» پایدار نیست. قطر طی هفته‌های گذشته همزمان با به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان به میانجی اصلی بین کشورهای مختلف و سران این گروه تبدیل شده بود. در همین راستا وزرای خارجه فرانسه، آمریکا و آلمان پس از سقوط کابل به دست طالبان برای رایزنی با مقامات قطر به دوحه سفر کردند. headtopics.com

اسرائیل ساخت شهرک‌های یهودی نشین جدید در مناطق اشغالی کرانه باختری را تصویب کرد آمریکا نخستین گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت را صادر کرد تلاش دوباره آمریکا برای استرداد جولیان آسانژ؛ سرنوشت «مدافع آزادی بیان» در هاله‌ای از ابهام

امیر قطر17:36امیر قطر از گفتگو براساس اصل «احترام متقابل» برای حل مناقشه هسته‌ای ایران دفاع کردتمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر لزوم دسترسی کشورهای فقیر جهان بر واکسن کرونا تاکید کرد. وی همچنین از گفتگو بر اساس اصل «احترام متقابل» بین کشورها برای حل مناقشات و اختلاف‌ها از جمله مناقشه هسته‌ای ایران دفاع کرد.

وی با اشاره به تلاش‌های کشورش برای خروج اتباع خروجی و افغان‌ها از افغانستان گفت که دوحه برای پایبندی همه طرف‌ها به توافق دوحه بین آمریکا و طالبان خواهد کوشید.امیر قطر17:08بایدن: آمریکا به دنبال جنگ سرد جدید نیستجو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره تلویحی به رابطه با چین گفت که واشنگتن به دنبال «جنگ سرد جدید» نیست.

او در عین حال تاکید کرد که آمریکا «سرسختانه» از جایگاه خود در سطح جهان دفاع خواهد کرد. جو بایدن اظهار داشت: «ما به دنبال جنگ سرد جدید یا جهانی که به چند بلوک تقسیم شده است نیستیم.»وی همچنین از آمادگی ایالات متحده برای همکاری با همه کشورهایی خبر داد که به دنبال یافتن «راه حل‌های مسالمت‌جویانه» هستند.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده16:54بایدن از تلاش‌های جدید واشنگتن در عرصه مقابله با کرونا و تغییرات آب و هوایی خبر دادجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در بخشی از سخنانش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد وعده داد که واشنگتن تلاش‌های خود برای مقابله با همه‌گیری کرونا و تغییرات آب و هوایی را افزایش خواهد داد. headtopics.com

او گفت که دولت ایالات متحده به زودی «تعهدات بیشتری» را برای تقویت واکسیناسیون علیه بیماری «کووید ۱۹» اعلام خواهد کرد.رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت که کشورش بار دیگر میزان کمکش به کشورهای توسعه نیافته برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را «دو برابر» خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده16:41بایدن: با پایان جنگ افغانستان به دنبال آغاز عصر دیپلماسی هستیمجو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در بخشی از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به پایان جنگ افغانستان گفت که واشنگتن به دنبال آغاز «عصر دیپلماسی» است.

تغییر در رتبه بندی میلیاردرهای چین؛ ثروت موسس علی بابا با فشار پکن بر ثروتمندان کاهش یافت یک روسپی، کیف پول بازیکن تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن را به «سرقت» برد امیرعبداللهیان: مشروعیت بین‌المللی بدون مقبولیت داخلی در افغانستان محقق نمی‌شود/ نمی‌خواهیم از نقطه بن‌بست وین وارد مذاکرات شویم- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

رئیس‌جمهوری آمریکا16:37بایدن: اگر ایران به توافق هسته‌ای بازگردد آمریکا نیز به برجام بر می‌گرددجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در بخشی از سخنرانی روز سه‌شنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش در صورت بازگشت ایران به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ به برجام بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت که آمریکا را از برجام خارج کند.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین وعده داد که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد شد.وی گفت: «ایالات متحده مصمم و آماده است تا از سلاح هسته‌ای ایران جلوگیری کند.»جو بایدن افزود که واشنگتن در حال همکاری با فرانسه، بریتانیا، روسیه، چین و آلمان است تا ایران از راه دیپلماتیک به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بازگردد.

ایران به دنبال خروج آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸ پس از گذشت یک سال به صورت مرحله به مرحله سطح پایبندی خود به این توافق را کاهش داد. ادامه مطلب: euronews فارسی »

امیرعبداللهیان: مشروعیت بین‌المللی بدون مقبولیت داخلی در افغانستان محقق نمی‌شود/ نمی‌خواهیم از نقطه بن‌بست وین وارد مذاکرات شویم- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

ایران کرواسی آقای رئیس جمهور ، آخوندهای ایران ، قوانین بین المللی را نقض کردند. آنها مشغول بمب سازی بوده وبرنامه شان را ازدید جهان مخفی نگه داشته اند. اخیرا آقای گروسی طی ۲ گزارش محرمانه ، نقض های فاحش وبسیار خطرناک ایران را فاش کرد. با هیتلر توافق نمیکنند . اشتباه میکند نظام طالبان را هیچ کس قبول ندارد بجز از جنگجویان این گروه

انتخابات آلمان؛ نگاهی به مسئله کودکان بی‌بضاعت و شکاف اجتماعی رو به رشد«شمار رأی‌دهندگان این منطقه خیلی کم است و خیلی از ساکنان اینجا کمک‌هزینه دولتی می‌گیرند و برای همین سیاستمداران می‌دانند که چنین مناطقی منفعتی برایشان ندارد.» کودکان یک ملّت سرمایه‌های واقعی آن ملّت هستند. آینده یک ملّت از لحاظ پیشرفت علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و...، به کودکان آن ملّت بستگی دارد. حمایت عملی مالی از کودکان در آموزش و تربیت، سلامتی، امنیت و رفاه نسبی، مخصوصا' از کودکان بی بضاعت، «نشانه متمدن بودن آن حکومت است»،...،.

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهیم کردبایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح_هسته‌ای عمل خواهیم کرد حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از طرف سازمان ملل متحد، غیر حقیقی و غیر علمی و غیر قانونی و غیر انسانی اعلام شود. وگرنه سازمان ملل متحد هم همکار جنایتهای فرقه فارسیسم است و با جنایتهای فرقه فارسیسم بر ملتهای ایرانیان و منطقه مشترک است. بایدن: به تلاش‌های دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برجام ادامه می‌دهیم

'لغو تحریم ها درازای بازگشت به تعهدات هسته ای'؛ پیشنهاد وزیرخارجه انگلیس به امیرعبداللهیانوزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه ای به موضوعاتی اشاره کرد که قرار است وزیر خارجه این کشور در دیدار با همتای ایران ی خود در نیویورک به آن ها بپردازد. یعنی قیمت اجناس مخصوصاً دیسک و صفحه کلاچ میشه ارزانتر بشه یا نه؟؟😁😁✋✋✋ ما هم میگیم بازگشت به تعهدات هسته ای در ازای لغو تحریم ها، به نظر من تا طرف مقابل اقدام موثری در قبال لغو تحریم ها انجام نداده ما نباید قدم از قدم در مقابل خواسته آن بد عهد ها برداریم.

واکنش‌ها به هشتگ اشتباهی «رئیسی جلاد 67» خبرگزاری وابسته به سپاهخبرگزاری «تسنیم» در توییتی که از جلسه هیئت دولت ایران منتشر کرد، «به اشتباه» از هشتگی استفاده کرد که توسط مخالفان جمهوری اسلامی ترند شده بود. این توییت پس Release Afghanistan's property. Release the orphans rights. International community ! In Which grave did you sleep ? Afghanistan is dying. the UN ! where are u ? UnfreezeAfgMoney

ورود مسافران خارجی به آمریکا به شرط واکسیناسیون کامل کرونا آزاد شدبر پایه دستورالعمل قبلی ورود افراد غیر شهروند آمریکا که در ۱۴ روز پیش از ورودشان به این کشور در بریتانیا، اتحادیه اروپا، چین، هند، ایران ، ایرلند، برزیل و آفریقای جنوبی بوده‌اند ممنوع اعلام شده بود.