انتخابات آلمان؛ نگاهی به مسئله کودکان بی‌بضاعت و شکاف اجتماعی رو به رشد

30/06/1400 08:00:00 ق.ظ

انتخابات آلمان؛ نگاهی به مسئله کودکان بی‌بضاعت و شکاف اجتماعی رو به رشد بیشتر بخوانید🔽

آلمان, آنگلا مرکل

انتخابات آلمان ؛ نگاهی به مسئله کودکان بی‌بضاعت و شکاف اجتماعی رو به رشد بیشتر بخوانید🔽

«شمار رأی‌دهندگان این منطقه خیلی کم است و خیلی از ساکنان اینجا کمک‌هزینه دولتی می‌گیرند و برای همین سیاستمداران می‌دانند که چنین مناطقی منفعتی برایشان ندارد.»

است در فرانکفورت آلمان که به کودکان کم‌بضاعت کمک می‌کندو در این کانون به بچه‌ها ناهار می‌دهند و در انجام تکالیف کمکشان می‌کنند. این کانون که خانه دوم بسیاری از این بچه‌ها شده، در زمان همه‌گیری تعطیل بود و خیلی از شاگردانش بلاتکلیف ماندند.زبان آلمانی برخی ازاین بچه‌ها افت کرده و تعدادی‌شان هم از درس‌ عقب افتاده‌اند. مدارس از نو بازشده اما برای بچه‌های کم‌بضاعت رسیدن به بقیه آسان نیست. مدارس برای این‌کار بودجه می‌خواهند. اما دنیل شرودر، مدیر کانون فرانکفورت می‌گوید سیاستمداران این خانواده‌ها را فراموش کرده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

کودکان یک ملّت سرمایه‌های واقعی آن ملّت هستند. آینده یک ملّت از لحاظ پیشرفت علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و...، به کودکان آن ملّت بستگی دارد. حمایت عملی مالی از کودکان در آموزش و تربیت، سلامتی، امنیت و رفاه نسبی، مخصوصا' از کودکان بی بضاعت، «نشانه متمدن بودن آن حکومت است»،...،.

آیا چپ آلمان به ۱۵ سال حاکمیت محافظه‌کاران پایان می‌دهد؟در حالیکه نتایج آخرین نظرسنجی‌ها در آستانه انتخابات سراسری آلمان از افزایش اقبال رای‌ دهندگان به حزب سوسیال دموکرات حکایت می‌کند، نگرانی جریان‌های راست، از صدر اعظم اتریش گرفته تا هفته‌نامه محافظه‌کار واشنگتن اگزماینر از به قدرت رسیدن ائتلاف «قرمز-قرمز(سرخ)-سبز» مشهود است. چپ میاد ی گند میزنه راست میاد یه گند دیگه هیچکس دیگر جای خانم مرکل رو نمیگیره ابر انسان شریف چرا حالا چپشون؟🤭

آغاز انتخابات زودهنگام مجلس عوام کانادا؛ آیا لیبرال ها به رهبری جاستین ترودو می‌توانند پیروز شوند؟آغاز انتخابات زودهنگام مجلس عوام کانادا؛ آیا لیبرال ها به رهبری جاستین ترودو می‌توانند پیروز شوند؟ این گزارش را بخوانید 🔽

حامد اسماعیلیون: مأیوس‌کننده است که در انتخابات کانادا اشاره‌ای به پرواز پی‌اس۷۵۲ نشد

هزاران مهاجر برای رسیدن به آمریکا در رودخانه مرزی به آب زدندآنها پس از گذشتن از راه‌های دشوار به مکزیک رسیده‌ و اکنون با پای پیاده از رود مرزی ریو گرانده در شمال این کشور می‌گذرند تا به شهر دل ریو در خاک آمریکا برسند.

اولین گردشگران فضایی به سلامت به زمین بازگشتند | DW | 19.09.2021چهار گردشگر فضایی که به تنهایی و بدون حضور فضانوردان حرفه‌ای برای اولین بار به فضا رفته ‌بودند، پس از سه روز گردش در مدار زمین در آب‌های خلیج مکزیک نزدیکی سواحل فلوریدا فرود آمدند. SIVsLeftBehind

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

کانونی است در فرانکفورت آلمان که به کودکان کم‌بضاعت کمک می‌کندو در این کانون به بچه‌ها ناهار می‌دهند و در انجام تکالیف کمکشان می‌کنند.Aa نتایج آخرین نظرسنجی‌ها نشانگر پیشتازی حزب سوسیال دموکرات در جریان انتخابات سراسری ۲۶ سپتامبر است.Aa کانادایی ها امروز دوشنبه ۲۰ سپتامبر برای شرکت در انتخابات زودهنگام مجلس عوام، به پای صندوق های رای می‌روند.خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکرانی که در تاریخ ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸  توسط پدافند سپاه پاسداران با شلیک دو موشک سرنگون شد از رهبران سیاسی کانادا خواهان  پیگیری این حادثه تا رسیدن «به حقیقت و عدالت» شدند.

این کانون که خانه دوم بسیاری از این بچه‌ها شده، در زمان همه‌گیری تعطیل بود و خیلی از شاگردانش بلاتکلیف ماندند. زبان آلمانی برخی ازاین بچه‌ها افت کرده و تعدادی‌شان هم از درس‌ عقب افتاده‌اند. روز شنبه، نتایج نظرسنجی اینسا/بیلد حاکی از پیشتازی حزب سوسیال دموکرات با ۲۶ درصد قصد رای بود. مدارس از نو بازشده اما برای بچه‌های کم‌بضاعت رسیدن به بقیه آسان نیست. بر اساس گزارش های منتشر شده، بیش از ۲۷ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این میان تقریباً ۵. مدارس برای این‌کار بودجه می‌خواهند. سبزها با ۱۵ درصد، آلترناتیو برای آلمان با ۱۱ درصد، حزب چپ با ۶ درصد در جایگاه‌های سوم تا ششم قصد شهروندان برای رای قرار دارند. اما دنیل شرودر، مدیر کانون فرانکفورت می‌گوید سیاستمداران این خانواده‌ها را فراموش کرده‌اند. او می‌گوید: «احساس می‌کنم ما را به حال خود رها کرده‌اند».

دنیل شرودر می‌گوید: «شمار رأی‌دهندگان این منطقه خیلی کم است و خیلی از ساکنان اینجا کمک‌هزینه دولتی می‌گیرند و برای همین سیاستمداران می‌دانند که چنین مناطقی منفعتی برایشان ندارد. این آمار نشانگر آن است که حتی در صورت پیروزی سوسیال دموکرات‌ها، امکان تشکیل یک ائتلاف «قرمز-قرمز(سرخ)-سبز» حتی روی کاغذ هم آنچنان آسان نیست: سه حزب چپ‌گرا، اگر نتایج این نظرسنجی تقریبا هم درست باشد، مجموعا ۴۷ درصد کرسی‌های پارلمان را تصاحب خواهند کرد و همچنان سه درصد تا رسیدن به اکثریت مطلق،‌ فاصله خواهند داشت. راننده کامیونی در کانادا «عامدانه» ۴ عضو یک خانواده مسلمان را کشت مسئولان برگزاری انتخابات کانادا گفته‌اند که اعلام نتایج نهایی انتخابات ممکن است به دلیل شمارش آرای پستی که تعداد آن‌ها صدها هزار رای برآورد می‌شود، با تأخیر همراه باشد. نکته غم‌انگیز و بی‌انصافانه نظام سیاسی همین است، یعنی سیاستمدارن به‌جای آنکه ببینند کجا بیشترین نیاز را دارد و مدرسه و امکانات می‌خواهد، به این نگاه می‌کنند که کجا رأی بیشتری نصیبشان می‌شود.» به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید میمنت حلی سه فرزند دارد. صدر اعظم اتریش که سابقه ریاست بر دولت ائتلافی با حزب راست افرطی «آزادی» را هم دارد، هفته گذشته در یک مصاحبه مطبوعاتی ضمن اعلام حمایت رسمی از آرمین لاشت، کاندیدای دموکرات مسیحی گفت: «به قدرت رسیدن ائتلاف چپ در آلمان، به کل اروپا آسیب می‌رساند. او مدتهاست از اداره خدمات اجتماعی برای پسرش کمک هزینه تحصیلی خواسته اما جوابی نگرفته و ۱۲ سالی می‌شود که منتظر است تا آپارتمان جادارتری به او بدهند.۵۶ میلیون مورد ابتلا و بیش از ۲۷ هزار و ۳۰۰ مرگ ناشی از بیماری کرونا را ثبت کرده است. او حالا به کانون رو آورده است و می‌گوید: «این کانون شما را دلگرم نگاه می‌دارد، چون اینجا درخواستتان یا رد می‌شود یا قبول. نویسنده این تحلیل با بررسی گردش به چپ مرکل و همقطارانش در سال‌های اخیر و اجرای برنامه‌هایی نظیر تعیین حداقل دستمزد، پایان تدریجی استفاده از انرژی هسته‌ای و گسترش دولت رفاه، نتیجه‌گیری کرده است که همین پروژه‌ها، سوسیال دموکرات‌ها را بیشتر به چپ رانده است و آن‌ها در صورت پیشتازی در انتخابات، می‌توانند با سبزها و چپ‌ها دولت ائتلافی چپ تشکیل دهند. انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس ۷۵۲ روز هشتم شهریور ۱۴۰۰ با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به صدور قرار منع تعقیب برای «مقصرین و عاملین اصلی» سرنگونی این پرواز، اعلام کرد که تنها «یک دادگاه بی‌طرف بین‌المللی» صلاحیت رسیدگی به این «کشتار دسته‌جمعی» را داراست.

یعنی به شما جواب می‌دهند. اما ادارات دولتی جوابی نمی‌دهند و فقط شما را سر می‌دوانند. مساله از بین رفتن مرز میان چپ و راست میانه در اروپا البته موضوع جدیدی نیست. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید پیشتر رهبر لیبرال کانادا با تظاهرکنندگانی مواجه شده بود که مخالف سرسخت واکسیناسیون اجباری و سایر اقدام‌های بهداشتی اجباری در این خصوص مهار بیماری کرونا بودند.» شرودر می‌گوید در آلمان خیلی‌ها نمی‌دانند فقرا چه می‌کشند. تنها غذای شکم‌سیرکنی که خیلی از این بچه‌ها در طول روز می‌خورند ناهار همین کانون است. همین پروژه اصلاحی، به سقوط محبوبیت شرودر و رانده شدن چپ میانه از قدرت به مدت ۱۶ سال منجر شد. او می‌افزاید: «وظیفه ماست که حواسمان به کسانی که از باقی اجتماع عقب مانده‌اند باشد، تا همبستگی و صلح کشور حفظ شود. اوتول، رهبر محافظه کاران با بیان این وعده که در صورت انتخاب شدن، میلیاردها دلار سرمایه گذاری جدید می‌کند، گفت که محافظه کاران از طریق محرک‌های اقتصادی، بودجه را «بدون کاهش» طی ۱۰ سال متوازن می‌کنند.

اما با نگرانی شاهدیم که اختلاف بین فقیر و غنی دارد روزبه‌روز بیشتر می‌شود. کلان‌شهر ایالتی مهاجرپذیر و کثیرالمله‌ای که بی‌شک یکی از قلب‌های تپنده اروپای امروز است.» مسئله کودکان بی‌بضاعت فقط گهگاه به میان می‌آید و این رفتار، کسانی شرودر را مأیوس کرده است. او می‌گوید باید برای درازمدت چاره‌اندیشی کرد. این دولت محلی، در نظر نویسنده تحلیل واشنگتن اگزماینر، برای تمام آلمان نمونه‌ای از «حماقت یک دولت شکست خورده» به شمار می‌رود. حزب دموکراتیک جدید حزب دموکراتیک جدید به رهبری جاگمیت سینگ از دیگر احزاب کانادایی است که در نظرسنجی های انتخاباتی با حدود ۲۰ درصد رای در رده سوم قرار دارد. پناهگاه خواستار مقرریِ حداقلی برای کودکان شده، پولی که نیمی از آن به خانواده‌ این بچه‌ها برسد و نیم دیگرش به مدرسه‌ آنها. انجمن کانون (به آلمانی Die Arche) در ۱۹۹۵ به‌دست برنارد سیگلکوو، کشیش پروتستان با مأموریت مقابله با فقر کودکان در هلسدورف-برلین راه‌اندازی شد. شانس آقای لاشت برای تشکیل دولت ائتلافی با لیبرال‌ها و سبزها، دست‌کم روی کاغذ، کمتر از اولاف شولتز نیست.

این مؤسسه برای کودکان بی‌بضاعت در آلمان تسهیلات تحصیلی و تفریحی فراهم می‌کند و بودجه‌اش از مبالغ اهدایی تأمین می‌شود. سینگ، اولین رنگین پوستی است که رهبری یک حزب چپ گرا در کانادا را بر عهده دارد. هم‌رسانی این مطلب: . هم‌رسانی این مطلب:.