واکنش‌ها به هشتگ اشتباهی «رئیسی جلاد 67» خبرگزاری وابسته به سپاه

29/06/1400 05:16:00 ب.ظ

واکنش‌ها به هشتگ اشتباهی «رئیسی جلاد 67» خبرگزاری سپاه #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, رئیسی

واکنش‌ها به هشتگ اشتباهی « رئیسی جلاد 67» خبرگزاری سپاه العربيه_فارسى

خبرگزاری «تسنیم» در توییتی که از جلسه هیئت دولت ایران منتشر کرد، «به اشتباه» از هشتگی استفاده کرد که توسط مخالفان جمهوری اسلامی ترند شده بود. این توییت پس

#رئیسی_جلاد67 هشتگی بود که برای اولین بار در نیمه دوم اردیبهشت سال جاری توسط کاربران ایرانی در اعتراض به اعدام دسته‌جمعی زندانیان عقیدتی- سیاسی در تابستان 1367 در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد.تصویر توییت خبرگزاری تسنیمAdvertisementابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهوری ایران که در آن دوران معاون دادستان تهران بود، عضو گروهی بود که به «هیئت مرگ» شهرت داشت و طبق آمار گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، مسئول اعدام سه تا پنج هزار زندانی در ایران بوده است.

بسیاری از کاربران با این عنوان که «این اولین بار است که تسنیم خبر درستی را منتشر می‌کند» تصویر این توییت را بازنشر کردند.تسنیم که بعد از حذف این توییت، آن را با توییت دیگری با هشتگ #رئیسی جایگزین کرد، هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Release Afghanistan's property. Release the orphans rights. International community ! In Which grave did you sleep ? Afghanistan is dying. the UN ! where are u ? UnfreezeAfgMoney

اولین گردشگران فضایی به سلامت به زمین بازگشتند | DW | 19.09.2021چهار گردشگر فضایی که به تنهایی و بدون حضور فضانوردان حرفه‌ای برای اولین بار به فضا رفته ‌بودند، پس از سه روز گردش در مدار زمین در آب‌های خلیج مکزیک نزدیکی سواحل فلوریدا فرود آمدند. SIVsLeftBehind

هزاران مهاجر برای رسیدن به آمریکا در رودخانه مرزی به آب زدندآنها پس از گذشتن از راه‌های دشوار به مکزیک رسیده‌ و اکنون با پای پیاده از رود مرزی ریو گرانده در شمال این کشور می‌گذرند تا به شهر دل ریو در خاک آمریکا برسند.

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

'لغو تحریم ها درازای بازگشت به تعهدات هسته ای'؛ پیشنهاد وزیرخارجه انگلیس به امیرعبداللهیانوزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه ای به موضوعاتی اشاره کرد که قرار است وزیر خارجه این کشور در دیدار با همتای ایرانی خود در نیویورک به آن ها بپردازد. یعنی قیمت اجناس مخصوصاً دیسک و صفحه کلاچ میشه ارزانتر بشه یا نه؟؟😁😁✋✋✋ ما هم میگیم بازگشت به تعهدات هسته ای در ازای لغو تحریم ها، به نظر من تا طرف مقابل اقدام موثری در قبال لغو تحریم ها انجام نداده ما نباید قدم از قدم در مقابل خواسته آن بد عهد ها برداریم.

ریزش ۵۰ درصدی تالارداران/فقط ۱۵ درصد قادر به دریافت تسهیلات‌اندریزش ۵۰ درصدی تالارداران رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران از ریزش بیش از ۵۰ درصدی تالارداران در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت که با توجه به برخی شرایط ارائه تسهیلات کرونایی، فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد تالارداران می‌توانند از آن استفاده کنند.

قالیباف قانون جهش تولید مسکن را به رییس جمهوری ابلاغ کردمحمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در نامه‌ای به آیت‌الله سیدابراهیم رییسی قانون مصوب مجلس درباره جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد. ایرنا

از انتشار با فاصله کوتاهی از دسترس خارج شد اما کاربران و کنش‌گران رسانه‌ای در واکنش‌های مختلفی به این مسئله پرداختند.اندکی پیش از غروب آفتاب روز شنبه ۱۸ سپتامبر، سفینه فضایی اسپیس ایکس با چهار مسافرش در آب‌های گرم خلیج مکزیک نزدیکی سواحل فلوریدا فرود آمد.آمریکا قصد دارد مهاجران ورودی را با هواپیما به هائیتی برگرداند.اشتراک چاپ یک هیات بلند پایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است.

#رئیسی_جلاد67 هشتگی بود که برای اولین بار در نیمه دوم اردیبهشت سال جاری توسط کاربران ایرانی در اعتراض به اعدام دسته‌جمعی زندانیان عقیدتی- سیاسی در تابستان 1367 در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد. تصویر توییت خبرگزاری تسنیم Advertisement ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهوری ایران که در آن دوران معاون دادستان تهران بود، عضو گروهی بود که به «هیئت مرگ» شهرت داشت و طبق آمار گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، مسئول اعدام سه تا پنج هزار زندانی در ایران بوده است.» مسافران بازگشته به زمین، سفرشان را"سفری دیوانه‌وار" نامیدند. بسیاری از کاربران با این عنوان که «این اولین بار است که تسنیم خبر درستی را منتشر می‌کند» تصویر این توییت را بازنشر کردند. تسنیم که بعد از حذف این توییت، آن را با توییت دیگری با هشتگ #رئیسی جایگزین کرد، هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است. از چپ: کریستوفر سمبرووسکی، دکتر شان پراکتور، جرد ایساکمن و هیلی آرکنک هزینه این سفر از طرف جرد ایساکمن تامین شده و اعلام نشده که چه میزان بوده است. مخالفان جمهوری اسلامی که آغازکننده این هشتگ بودند از این اقدام تسنیم استقبال کرده و گفتند :«آن چه که تسنیم منتشر کرد یک سوتی نبود. سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت حسین امیرعبداللهیان روز دوشنبه عازم نیویورک خواهد شد و به صورت جداگانه و دوجانبه با همه وزیران خارجه ۱+۴ ملاقات و گفتگو می‌کند.

بلکه یک واقعیت است. ایساکمن در این سفر فضایی با یک پزشکیار، یک هنرمند و یک مهندس فضا همراه بود اما هیچکدام‌شان کاری با هدایت سفینه نداشتند.» شماری از کاربران نیز توییت تسنیم را یک «اقدام اعتراضی» که توسط ادمین عمدا منتشر شده عنوان کردند و نوشتند: «اگر اشتباه تایپی بوده باشد یک جای دیگری می‌افتاد ولی رئیسی جداد هوشمندانه در ابتدای تیتر آمده است». تسنیم که یک خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران است، در 22 آبان 1391 با حضور علی اکبر ولایتی، مشاور علی خامنه‌ای تأسیس شد. این چهار مسافر توسط شرکت اسپیس ایکس به فضا پرتاب شدند؛ شرکت متعلق به ایلان ماسک، صاحب خودروسازی تسلا است. از سوی دیگر برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی، نسبت به سلامت شغلی و حتی جانی گرداننده‌ حساب توییتری این خبرگزاری ابراز نگرانی کردند. این کاربران با این اظهار که این ادمین احتمالا شغل خود را از دست داده است، مسئولیت اخراج او را بر عهده کسانی گذاشتند که تصویر این توئیت حذف شده را بازنشر کرده و برای او دردسر ایجاد کردند.   تصاویری از سفر فضایی جف بزوس، بنیانگذار آمازون جف بزوس، میلیاردر بنیانگذار شرکت آمازون روز سه‌شنبه ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) ۹ روز پس از سفر ریچارد برانسون، بنیانگذار شرکت"ویرجین گلکتیک" به همراه سه مسافر دیگر با موشک"نیوشپرد" ساخت شرکت"بلواوریجین" به فضا رفت.

در مقابل برخی دیگر از کاربران معتقد هستند که کارمند یک خبرگزاری وابسته به سپاه، نگرانی شغلی و مالی پیدا نخواهد کرد. ابراهیم رئیسی به دلیل نقض مکرر حقوق بشر، دو سال پیش در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفت. تصاویری از سفر فضایی جف بزوس، بنیانگذار آمازون نام فضاپیمایی که جف بزوس و همراهانش را به فضا برد"نیو شپرد" است که با اقتباس از نام آلن شپرد، اولین شهروند آمریکایی که به فضا سفر کرد، نامگذاری شده است. با این وجود آمریکا متعهد است که برای حضور رئیسی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک روادید سفر اعطا کند. چندی پیش، شش سناتور جمهوری‌خواه از جو بایدن رئیس جمهوری این کشور خواسته بودند که برای رئیسی و دیگر مسئولان بلندپایه ایرانی روادید سفر صادر نشود. جف بزوس بر روی صندلی شماره ۶، برادرش بر روی صندلی شماره ۴، اولیور دیمن صندلی ۱ و والی فانک بر روی صندلی شماره ۳ نشسته بودند. همچنین 400 شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار در نامه‌ای به جو بایدن، خواستار محاکمه رئیسی شدند.

نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد هم اکنون در نیویورک در حال برگزاری است اما رسانه‌های ایران خبر داده‌اند که رئیس جمهوری ایران «به‌دلیل همه‌گیری کرونا» در این سفر حضور ندارد. تصاویری از سفر فضایی جف بزوس، بنیانگذار آمازون جف بزوس و همراهانش پس از حدود ۱۰ دقیقه به زمین بازگشتند. .