پنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ اروپایی‌ها تازه به فکر ارسال سلاح به اوکراین افتاده‌اند/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف +نقشه و تصاویر

09/12/1400 01:27:00 ب.ظ

پنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف پس از گذشت ۴ روز دولت های اروپایی تازه به فکر ارسال کمک های نظامی به اوکراین افتاده‌اند. آخرین تحولات لحظه به لحظه اوکراین را اینجا بخوانید:

پس از گذشت ۴ روز اوکراینی ها همچنان کنترل پایتخت و شهرهای بزرگ این کشور را در دست دارند اما اکثر آنها در وضعیت شبه محاصره هستند؛ دولت های اروپایی تازه به فکر ارسال کمک های نظامی به اوکراین افتاده‌اند. مسکو که استراتژی خود را بر تصرف هر چه سریعتر دو شهر راهبردی خارکیف و ماریوپل در شرق و کی‌یف پایتخت این کشور گذاشته است تا جنگ در سریعترین زمان ممکن خاتمه یابد احتمالا از امروز به دنبال تغییر استراتژی میدانی خود خواهد رفت زیرا بر خلاف انتظارات، ارتش...

مسکو که استراتژی خود را بر تصرف هر چه سریعتر دو شهر راهبردی خارکیف و ماریوپل در شرق و کی‌یف پایتخت این کشور گذاشته است تا جنگ در سریعترین زمان ممکن خاتمه یابد احتمالا از امروز به دنبال تغییر استراتژی میدانی خود خواهد رفت زیرا بر خلاف انتظارات، ارتش اوکراین دست به مقاومت شدیدی به ویژه در شمال پایتخت زده و خسارات و تلفات ارتش روسیه به تدریج سیر صعودی و قابل توجهی پیدا می‌کند.

اگرچه در روزهای گذشته ولادیمیر زلنسکی و سایر مقامات اوکراینی ابتدا از هرگونه مذاکره بر سر جنگ امتناع می‌کردند و سپس اعلام کردند در خاک روسیه یا بلاروس (که متحد مسکو است) حاضر به مذاکره نیستند؛ اما سرانجام روز گذشته موافقت خود را با اعزام هیات مذاکره کننده به بلاروس اعلام کرده و بنابر اعلام اسپوتنیک، این هیات دقایقی پیش به خاک بلاروس وارد شدند.

کمک‌های تسلیحاتی اروپا به اوکراین؛ نوشدارو پس از مرگ سهراب یا ...

ادامه مطلب:
مشرق | MashreghNews »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

حمله روسیه به اوکراین؛ تحریم‌های گسترده در انتظار ورزش روسیه - BBC News فارسیابتدا یوفا میزبانی فینال لیگ قهرمانان فوتبال اروپا را از سن‌پترزبورگ گرفت و به پاریس داد. سپس ورزش‌های دیگر نیز دست به کار شدند و از جمله میزبانی روسیه در فرمول یک لغو شد. سپس فیفا یک گام جلوتر رفت و گفت که تیم ملی فوتبال روسیه باید کلیه مسابقاتش را در زمین بی‌طرف، بدون پرچم و سرود ملی روسیه و با نام 'اتحادیه فوتبال روسیه' انجام دهد و کمیته بین‌المللی المپیک به فدراسیون‌های جهانی توصیه کرد که روسیه را محروم کنند. کس مادر اونایی که میگفتند ورزش سیاسی نیست. چطور ایران با اسراییل بازی نمیکرد میگفتن ورزش سیاسی نیست دخالت سیاست در ورزش و ایران و ورزش کارش رو تحریم میکردن؟ ورزش اصلا سیاسی نیست😁😂😂😂

پیامد حمله روسیه به اوکراین؛ سیاست نظامی آلمان پس از دهه‌ها تغییر کرد«حمله روسیه به اوکراین یک نقطه عطف است. این کار روسیه، کل نظم بوجود آمده پس از جنگ [جهانی دوم] را تهدید می‌کند. در این شرایط، وظیفه ما این است که با تمام توان به اوکراین کمک کنیم تا بتواند از خود در برابر ارتش متجاوز ولادیمیر پوتین دفاع کند.»

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را به 20 درصد افزایش دادبانک مرکزی روسیه نرخ بهره را از 9.5 درصد به 20 درصد افزایش داد

زلنسکی: زندانیانی که مایل به جنگ علیه روسیه هستند را آزاد می‌کنیمرئیس جمهوری اوکراین از تصمیم خود برای آزادی زندانیانی خبر داد که مایلند علیه روسیه بجنگند.

روسیه حریم هوایی خود را به روی ۳۶ کشور بستروسیه در اقدامی مشابه حریم هوایی خود را به روی کشورهایی بست که اخیرا حریم هوایی خود را به روی روسیه بسته‌اند.