پیامد حمله روسیه به اوکراین؛ سیاست نظامی آلمان پس از دهه‌ها تغییر کرد

08/12/1400 12:31:00 ب.ظ

پیامد حمله روسیه به اوکراین؛ سیاست نظامی آلمان پس از دهه‌ها تغییر کرد جزئیات بیشتر🔽

«حمله روسیه به اوکراین یک نقطه عطف است. این کار روسیه، کل نظم بوجود آمده پس از جنگ [جهانی دوم] را تهدید می‌کند. در این شرایط، وظیفه ما این است که با تمام توان به اوکراین کمک کنیم تا بتواند از خود در برابر ارتش متجاوز ولادیمیر پوتین دفاع کند.» دولت آلمان روز شنبه اعلام کرد که با ایجاد یک تغییر مهم در سیاست نظامی خود، اقدام به ارسال مستقیم تسلیحات و تجهیزات نظامی به اوکراین خواهد کرد.

این کشور همچنین از موافقت خود با وضع محدودیت‌هایی در موضوع تبادلات بانکی جهانی، بویژه قطع دسترسی روسیه به سیستم سوئیفت خبر داد.

بر این اساس اولاف شولتس، صدراعظم آلمان شامگاه شنبه اعلام کرد که هزار سلاح ضد تانک و ۵۰۰ موشک زمین به هوای استینگر به اوکراین خواهد فرستاد. او گفت: «حمله روسیه به اوکراین یک نقطه عطف است. این کار روسیه، کل نظم بوجود آمده پس از جنگ [جهانی دوم] را تهدید می‌کند. در این شرایط، وظیفه ما این است که با تمام توان به اوکراین کمک کنیم؛ تا بتواند از خود در برابر ارتش متجاوز ولادیمیر پوتین دفاع کند.»

وزارت اقتصاد آلمان نیز شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که به هلند اجازه می‌دهد ۴۰۰ سلاح ضد تانک «ساخت آلمان» را به اوکراین بفرستد. برلین همچنین با فرستادن مهماتی دیگر از جمله ۹ فروند توپخانه هویتزر، ۱۴ خودروی زرهی و حدود ۱۰ هزار تن سوخت به اوکراین موافقت کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

چرا آمریکا و اروپا در مورد قطع دسترسی روسیه به سوئیفت به توافق نرسیدند؟تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، غرب را برای اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه مسکو متحد کرده ولی هنوز یکی از خواسته‌های مهم دولت و مردم اوکراین یعنی قطع دسترسی روسیه به شبکه جهانی سوئیفت در پی مخالفت‌ جدی برخی دولت‌ها و شرکت‌های فعال در آمریکا و اروپا عملی نشده است. چون برای آمریکا و بخصوص اروپا منافع اقتصادی از هر چیز دیگه ای مهم تر است و این رو پوتین بهتر از هر کسی میدونست و میدونست که با یک مشت منافع طلب ترسو طرفه و هیچ غلطی جزء شعار دادن نمی کنند. چون اگر قطع کنن پوتین هم گاز اروپا رو میبنده و هم در مذاکرات هسته ای ایران شرکت نمیکنه و بدنبالش پرونده ایران متوفق میشه از اونور هم ایران از فرصت استفاده میکنه تا هر چه سریعتر بمب بسازه در نتیجه آخر اروپا مجبور به حمله بر ایران میشه و اروپا برای چنین چیزی آمادگی نداره

درخواست ایران از اسلواکی برای ورود اتباع ایرانی از اوکراین به این کشور بدون دریافت روادیدوزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های تلفنی خود با برخی وزرای امور خارجه کشورهای همسایه اوکراین، با «ایوان کورکوک» وزیر امور خارجه اسلواکی گفتگو کرد و درخصوص وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین، روابط دوجانبه و مسائل بین‌المللی مورد اهتمام مشترک تبادل نظر کرد.

پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در محکومیت روسیه به رای گذاشته می‌شودقطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که امروز (جمعه) در نیویورک به رای گذاشته می‌شود، بر تعهد خود به حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی اوکراین تاکید می‌کند و 'تجاوز روسیه' را نقض صلح و امنیت بین‌المللی می‌داند.

تهدید روسیه به ساقط کردن ایستگاه فضایی بین المللی تا چه حد جدی است؟رئیس سازمان ملی فضایی روسیه با انتقاد از ایالات متحده به دلیل وضع تحریم‌های تازه علیه این کشور پس از تهاجم به اوکراین، گفت ممکن است در نتیجه این تحریم‌ها ایستگاه فضایی بین‌المللی از مدار خارج شود و به داخل آمریکا یا اروپا سقوط کند. روسیه دیگه کاملا یک رژیم یاغی مثل ج ا و صدام شده منتاها یک رژیم یاغی با یک زرادخانه ی بزرگ اتمی سگ هار ه کیو ببینه گازمیگیره حتی ت گله سگهاهم جایی نداره پوتین دقیقا سگ هاره ولی خودشم توگهی که خورده مونده درباره ساقط کردن حرفی نزدن از اونجایی که هر از چند وقت ایستگاه بین‌المللی فضایی توسط فضاپیمای سایوز روسی اصلاح مسیر میشه و به بالا هول داده میشه،روسیه گفته امکان داره دیگه این کار رو انجام نده بعد از بازنشستگی شاتل آمریکا به شدت وابسته به سایز روسیه شده

چاووش‌اوغلو روسیه را به توقف عملیات نظامی در اوکراین فرا خواندوزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با همتای روس خود خواستار توقف عملیات نظامی این کشور در اوکراین شد. - خبرگزاری آناتولی

چاووش‌اوغلو، روسیه را به توقف عملیات نظامی در اوکراین فراخواندوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور امروز شنبه با مولود چاووش‌اوغلو همتای ترکیه‌ای خود تلفنی گفت‌وگو کرده است. این کدوم خریه؟