وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از ان دی تی وی، وزیران خارجه گروه ۷ کشور صنعتی متشکل از کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: اگر روسیه عملیات خود در اوکراین را متوقف نکند،"اقدامات بیشتری" برای اضافه کردن تحریم‌های اعلام شده، انجام خواهند داد

در این بیانیه آمده است: آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان ، ریاست کنفرانس ویدئویی وزرای امور خارجه گروه ۷ کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، و ایالات متحده آمریکا و نماینده عالی اتحادیه اروپا را بر عهده داشت. دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین نیز به وزرای گروه ۷ پیوست. در این نشست، وزرا، جنگ روسیه علیه اوکراین توسط بلاروس را محکوم و نگرانی خود را از تلفات بی‌معنا و ویرانی‌های ناشی از حمله از پیش برنامه‌ریزی‌شده روسیه به کشوری دموکراتیک و مستقل ابراز کردند.

آنها تاکید کردند: وزیران از همه کشورهای عضو سازمان ملل خواستند که موضعی روشن در قبال تجاوز روسیه اتخاذ کنند و اقدامات آن را در سازمان ملل متحد، به ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر، محکوم کنند. وزیران همبستگی خود را با مردم اوکراین و همدردی خود را با قربانیان این جنگ و خانواده‌های آنها اعلام کردند. آنها از فرصت تبادل نظر با وزیر امور خارجه اوکراین، دیمیترو کولبا در مورد وضعیت در حال توسعه و تلاش های دیپلماتیک احتمالی در حمایت از اوکراین و دولت منتخب دموکراتیک آن استقبال کردند.

در پایان این بیانیه تاکید دشه است: روسیه مسئول هر گونه خسارتی است که تجاوز نظامی این کشور به اوکراین و جمعیت آن و اموال آنها وارد کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چاووش‌اوغلو روسیه را به توقف عملیات نظامی در اوکراین فرا خواندوزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با همتای روس خود خواستار توقف عملیات نظامی این کشور در اوکراین شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو، روسیه را به توقف عملیات نظامی در اوکراین فراخواندوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور امروز شنبه با مولود چاووش‌اوغلو همتای ترکیه‌ای خود تلفنی گفت‌وگو کرده است. این کدوم خریه؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد کارشناسان ایرانی از مواضع تهران در قبال مداخله نظامی روسیه در اوکراینکارشناسان سیاست خارجی ایران در پی مداخله نظامی روسیه در اوکراین و بالا گرفتن تنش از مواضع کشورشان در قبال این بحران انتقاد کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وخامت حال سپیده قلیان در زندان در پی ابتلا به کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شعار «مرگ بر پوتین» بر دیوار سفارت روسیه در تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پنتاگون: نیمی از نیروهای مستقر روسیه در مرزها وارد اوکراین شدندوزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که روسیه نیمی از نیروهای مستقر خود در مرزها را وارد اوکراین کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »