روسیه حریم هوایی خود را به روی ۳۶ کشور بست

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روسیه در اقدامی مشابه حریم هوایی خود را به روی کشورهایی بست که اخیرا حریم هوایی خود را به روی روسیه بسته‌اند.

به گزارش ایسنا، آژانس حمل و نقل هوایی روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد که روسیه استفاده از حریم هوایی خود را به روی کشورهایی که حریم هوایی خود را به روی آن بسته‌اند، ممنوع کرده است.

آژانس حمل و نقل هوایی روسیه با اشاره به اینکه این ممنوعیت ۳۶ کشور را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: مطابق با قوانین بین‌المللی و در واکنش به ممنوعیت اعمال شده توسط کشورهای اروپایی برای انجام پروازهای هواپیماهای غیرنظامی که توسط شرکت‌های هواپیمایی روسی انجام می‌شود یا در روسیه به ثبت رسیده‌اند، محدودیت‌هایی برای انجام پروازهای خطوط هوایی اعمال شد.

حریم هوایی روسیه به روی شرکت‌های هواپیمایی کشورهای زیر بسته شده است: اتریش، آلبانی، بریتانیا، بلژیک، بلغارستان، جزایر ویرجین بریتانیا، مجارستان، آلمان، جبل الطارق، یونان، دانمارک، جرسی، ایرلند، ایسلند، اسپانیا، ایتالیا، کانادا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، رومانی، لهستان و لهستان، اسلوونی، فنلاند، فرانسه، کرواسی، جمهوری چک، سوئد و استونی.

در پایان هفته گذشته، پس از آنکه مسکو عملیات نظامی ویژه‌ای را در اوکراین آغاز کرد، کشورهای غربی اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه را آغاز کردند. اتحادیه اروپا فرود، برخاستن یا پرواز هر هواپیمای روسی را بر فراز قلمرو اتحادیه ممنوع کرد و شرکت‌های آن از تامین هواپیماهای غیرنظامی و قطعات یدکی هواپیما به روسیه منع شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فنلاند حریم هوایی خود را به روی روسیه می‌بنددوزیر حمل‌و‌نقل فنلاند اعلام کرد که حریم هوایی کشورش به زودی بر روی هواپیماهای روسی بسته خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایتالیا هم حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسیه بستایتالیا هم حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسیه بست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زلنسکی: اردوغان و علی اف گفتند برای آغاز مذاکرات با روسیه کمک خواهند کردزلنسکی: اردوغان و علی‌اف گفتند برای آغاز مذاکرات با روسیه کمک خواهند کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

لغو برگزاری کنگره بین‌المللی ریاضیدانان در روسیه/اهدای نوبل ریاضیات مجازی شدبر اساس نامه اتحادیه بین‌المللی ریاضیات (IMU) به انجمن ریاضی ایران، کمیته اجرایی این اتحادیه تصمیم گرفته است کنگره بین‌المللی ریاضیدانان (ICM) در سال ۲۰۲۲ در روسیه برگزار نشود. چیزی مونده سیاسی نشده باشه ؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده: روابط ایران با روسیه چند لایه چند بعدی استسخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره روابط کشورش با روسیه گفت که این روابط چند لایه چند بعدی و طبیعی و براساس اراده سیاسی دو پایتخت برای ارتقای روابط به روابط ممتاز است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »