پنتاگون: چین زرادخانه هسته‌ای خود را سریعتر از پیش‌بینی‌ها گسترش می‌دهد

12/08/1400 10:01:00 ب.ظ

وزارت دفاع آمریکا تخمین زده است که تسریع در برنامه توسعه سلاح‌های هسته‌ای به چین امکان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۷ میلادی ۷۰۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار داشته باشد.

وزارت دفاع آمریکا تخمین زده است که تسریع در برنامه توسعه سلاح‌های هسته‌ای به چین امکان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۷ میلادی ۷۰۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار داشته باشد. وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که چین زرادخانه هسته‌ای خود را بسیار سریعتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد توسعه می‌دهد. در گزارش پنتاگون آمده است که پکن برای مقابله با ایالات متحده در منطقه اقیانوس هند-آرام در حال نوسازی ارتش خود است.

وزارت دفاع آمریکا همچنین از شتاب گرفتن برنامه هسته‌ای چین ابراز نگرانی کرده است. پنتاگون در گزارش سالانه خود اعلام کرده است که چین اکنون توانایی پرتاب موشک بالستیک با کلاهک هسته‌ای از زمین، دریا و هوا را دارد.

وزارت دفاع ایالات متحده تخمین زده است که تسریع در برنامه توسعه سلاح‌های هسته‌ای به چین امکان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۷ میلادی ۷۰۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار داشته باشد. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید کارشناسان پنتاگون در بخشی از این گزارش احتمال تلاش چین برای دستیابی به هزار کلاهک هسته‌ای تا سال ۲۰۳۰ را مطرح کرده‌اند. رقمی که از آنچه در سال ۲۰۲۰ تخمین زده می‌شد بیشتر است.

وزارت دفاع آمریکا در گزارش سال گذشته خود به کنگره تعداد کلاهک‌های هسته‌ای چین را «حدود ۲۰۰» کلاهک ذکر کرده بود. در آن گزارش که روز اول سپتامبر (۱۰ شهریور) سال گذشته منتشر شد تخمین زده شده بود که شمار کلاهک‌های هسته‌ای چین طی یک دهه آینده دو برابر خواهد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

پیش‌بینی پنتاگون از افزایش پنج برابری قدرت هسته‌ای چین در طی دهه آتیپیش‌بینی پنتاگون از افزایش پنج برابری قدرت هسته‌ای چین در طی دهه آتی پیش‌بینی جدید پنتاگون می‌گوید چین تا سال ۲۰۳۰ 'حداقل' ۱۰۰۰ کلاهک هسته‌ای قابل تحویل خواهد داشت. آمریکا تخمین زد که زرادخانه اتمی چین تا سال گذشته متشکل از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای بوده است

چین همزمان با برپایی اجلاس اقلیمی گلاسگو تولید زغال سنگ را افزایش داداین اقدام با وعده‌های شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین مبنی بر شروع روند کاهشی انتشار گاز کربن در کشورش تا پیش از سال ۲۰۳۰ کاملا مغایرت دارد.

دولت چین از مردم خواست مواد غذایی ذخیره کنندپیش از این در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی در اوج همه‌گیری ویروس کرونا نیز چین محدودیت‌های گسترده‌ای را به اجرا گذاشت ومقررات منع رفت و آمد باعث شد تا زنجیره تامین مواد غذایی به دلیل قرنطینه چندین بخش از کشور و مسدود شدن بسیاری از بزرگراه‌ها مختل شود.

دولت چین از مردم خواست کالاهای ضروری ذخیره کننددولت کمونیستی چین به مردم این کشور هشدار داد تا برای «مواقع اضطراری»، به ذخیره «کالاهای ضروری» بپردازند.به گزارش خبرگزاری «بی‌بی‌سی»، سه‌شنبه، 2 نوامبر کنترل کرونا از دستشون در رفته چاه کن رفت توی چاه فاضلابی که خودش کنده بود فقط باید ببینیم کی شروع می کنن به خرید فایزر و آسترازنیکا

صادرات گاز طبیعی آمریکا به چین به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافتگزارش‌ها نشان می‌دهد صادرات گاز طبیعی آمریکا به چین به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. چین سه سال پیش، در اوج جنگ تجاری با آمریکا، واردات گاز طبیعی از آمریکا را قطع کرده بود.

درخواست غیرمنتظره دولت چین از مردم: برای زمستان غذا ذخیره کنید🔺 درخواست غیرمنتظره دولت چین از مردم: برای زمستان غذا ذخیره کنید ▪ از بین رفتن محصولات کشاورزی در نتیجه بارندگی‌های شدید و وقوع سیل باعث شده است که قیمت برخی از اقلام غذایی، از جمله سبزیجات، به شدت افزایش یابد. ⬇ بیشتر بخوانید: ایناهمینجوریم به هیچ موجودزنده ای رحم نمیکردن الانکه باکمبود غذا هم بشن نسل تمام حیوانات منقرض میکنن😑 بدبختی مردم چین مایه خوشبختی مردم ایران است به امید مرگ تمام مردم چین خبر مرگشون. سقط شدنشون. كشورى كثيف و كثافتكار