دولت چین از مردم خواست کالاهای ضروری ذخیره کنند

11/08/1400 07:18 ب.ظ

دولت چین از مردم خواست کالاهای ضروری ذخیره کنند العربيه_فارسى

02 نوامبر ,2021: 08:13 شب GSTدولت کمونیستی چین به مردم این کشور هشدار داد تا برای «مواقع اضطراری»، به ذخیره «کالاهای ضروری» بپردازند.

به گزارش خبرگزاری «بی‌بی‌سی»، سه‌شنبه، 2 نوامبر 2021، وزارت بازرگانی چین که منشاء این هشدار است، هیچ دلیلی برای آن ارائه نکرد. اما به نظر می‌رسد قرنطینه‌های مداوم برای جلوگیری از سرایت ویروس کرونا، و آسیب‌هایی که باران‌های شدید غیرمعمول اخیر به محصولات زراعی وارد آورده، دلایل اصلی این هشدار بوده باشند.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی چینی محبوب «ویبو» در صفحه خود نوشت: «به محض انتشار خبر، همه افراد مسن دور و بر من وحشت‌زده شدند، و برای خرید أقلام ضروری به فروشگاه‌ها هجوم بردند.» در مقابل، روزنامه حکومتی «اکونومیک دیلی» از خوانندگان خود خواست نگران نباشند، و گفت توصیه دولت با هدف اطمینان از آمادگی خانواده‌ها در صورت اعلام قرنطینه در منطقه آنها اعلام شده است.

روزنامه «پیپلز دیلی» هم گفت چنین اطلاعیه‌هایی غیرعادی نیست، اما در حال حاضر به خاطر مسائلی همچون افزایش قیمت سبزیجات و موارد اخیر ابتلا به کرونا، دولت محتاط شده است. به گفته «بی‌بی‌سی»، بهای مواد غذایی در چین معمولا با نزدیک شدن زمستان افزایش می‌یابد، اما قیمت سبزیجات در هفته‌های اخیر به خاطر آب و هوای خیلی بد افزایش چشمگیری یافته است. headtopics.com

کنترل کرونا از دستشون در رفته چاه کن رفت توی چاه فاضلابی که خودش کنده بود فقط باید ببینیم کی شروع می کنن به خرید فایزر و آسترازنیکا

در همین حال، چین همچنان به وضع از قرنطینه‌های سفت و سخت برای مقابله با بیماری کرونا ادامه می‌دهد. مقامات این کشور امیدوارند تا قبل از ماه فوریه که دوره میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی چین فرا می‌رسد، موارد ابتلا به کرونا را به صفر برسانند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دولت چین از مردم خواست مواد غذایی ذخیره کنندپیش از این در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی در اوج همه‌گیری ویروس کرونا نیز چین محدودیت‌های گسترده‌ای را به اجرا گذاشت ومقررات منع رفت و آمد باعث شد تا زنجیره تامین مواد غذایی به دلیل قرنطینه چندین بخش از کشور و مسدود شدن بسیاری از بزرگراه‌ها مختل شود.

شهربازی دیزنی‌لند شهر شانگهای چین تعطیل شدشهربازی «دیزنی لند» در شهر شانگ‌های چین به دلیل حضور یک فرد مبتلا به کرونا تعطیل اعلام شد. - خبرگزاری آناتولی

تایوان می‌گوید به هشت هواپیمای نظامی چین هشدار داده است🔺 تایوان می‌گوید به هشت هواپیمای نظامی چین هشدار داده است ▪ یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت که آنتونی بلینکن روز یکشنبه به همتای چینی خود گفت که ایالات متحده با اقدامات چین که باعث افزایش تنش در تنگه تایوان شده، مخالف است. ⬇ بیشتر بخوانید:

ناخشنودی بایدن از 'انفعال' چین و روسیه در بحث تغییرات اقلیمی | DW | 01.11.2021کشورهای عضو گروه ۲۰ در نشست خود در رم نتوانستند بر سر اهدافی مهم در ارتباط با تغییرات اقلیمی به نتیجه برسند. رئیس جمهوری آمریکا از فقدان تعهدات اقلیمی از سوی روسیه و چین ابراز ناخرسندی کرده است.

چین همزمان با برپایی اجلاس اقلیمی گلاسگو تولید زغال سنگ را افزایش داداین اقدام با وعده‌های شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین مبنی بر شروع روند کاهشی انتشار گاز کربن در کشورش تا پیش از سال ۲۰۳۰ کاملا مغایرت دارد.

واکنش به نارضایتی مردم از نبود اتوبوس/ بخشی از اتوبوس‌ها به دلیل فرسودگی در پارکینگ‌ها متوقف هستند/ دولت از سال ۸۹ به وظایفش در تامین اتوبوس عمل نکرده استمدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: اختلاف قیمت تمام شده کرایه اتوبوس برای بخش خصوصی باید به گونه‌ای جبران شود و جبران آن وظیفه حاکمیت است که می‌بایست بخشی از آن به وسیله دولت و بخشی از آن توسط شهرداری تقبل شود.