دولت چین از مردم خواست مواد غذایی ذخیره کنند

11/08/1400 11:00:00 ق.ظ

دولت چین از مردم خواست مواد غذایی ذخیره کنند جزئیات بیشتر🔽

پیش از این در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی در اوج همه‌گیری ویروس کرونا نیز چین محدودیت‌های گسترده‌ای را به اجرا گذاشت ومقررات منع رفت و آمد باعث شد تا زنجیره تامین مواد غذایی به دلیل قرنطینه چندین بخش از کشور و مسدود شدن بسیاری از بزرگراه‌ها مختل شود. دولت چین از مردم خواسته است تا اقدام به ذخیره مواد غذایی کنند.

این فراخوان پس از آن اعلام شد که دولت تصمیم گرفت با موج محدود همه‌گیری که در کشور دیده شده مبارزه کند و احتمال می‌رود به دلیل محدودیت‌های وضع شده در این راستا، در زنجیره تامین مواد غذایی نیز اختلال‌هایی بوجود آید.

در اطلاعیه‌ای که عصر دوشنبه در سایت وزارت بازرگانی چین منتشر شد، از خانواده‌ها خواسته شد تا مقداری از مایحتاج اولیه خود را برای رفع نیازهای روزمره و شرایط اضطراری ذخیره کنند. در این اطلاعیه توضیح بیشتری در این باره که علت ذخیره مواد غذایی چیست و آیا کشور را کمبود مواد غذایی تهدید می‌کند، نیامده است.

وزارت بازرگانی چین از مقامات مختلف محلی نیز خواست که برای آسان سازی عرضه محصولات کشاورزی اقدام کنند، بر ذخایر گوشت و سبزیجاتی که در اختیار دارند نظارت داشته باشند و ثبات قیمت‌ها را نیز حفظ کنند. پیش از این در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی در اوج همه‌گیری ویروس کرونا نیز چین محدودیتهای گسترده‌ای را به اجرا گذاشت ومقررات منع رفت و آمد باعث شد تا زنجیره تامین مواد غذایی به دلیل قرنطینه چندین بخش از کشور و مسدود شدن بسیاری از بزرگراه‌ها مختل شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

حمایت غذایی ترکیه از 2000 خانواده نیازمند در افغنستانسازمان هلال احمر ترکیه برای 2000 خانواده نیازمند در افغانستان بسته‌های غذایی ارسال کرد. - خبرگزاری آناتولی

ناخشنودی بایدن از 'انفعال' چین و روسیه در بحث تغییرات اقلیمی | DW | 01.11.2021کشورهای عضو گروه ۲۰ در نشست خود در رم نتوانستند بر سر اهدافی مهم در ارتباط با تغییرات اقلیمی به نتیجه برسند. رئیس جمهوری آمریکا از فقدان تعهدات اقلیمی از سوی روسیه و چین ابراز ناخرسندی کرده است.

اعتراضات دوم مرداد تبریز؛ یازده تن از بازداشت‌شدگان از اتهامات انتسابی تبرئه شدند

واکنش به نارضایتی مردم از نبود اتوبوس/ بخشی از اتوبوس‌ها به دلیل فرسودگی در پارکینگ‌ها متوقف هستند/ دولت از سال ۸۹ به وظایفش در تامین اتوبوس عمل نکرده استمدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: اختلاف قیمت تمام شده کرایه اتوبوس برای بخش خصوصی باید به گونه‌ای جبران شود و جبران آن وظیفه حاکمیت است که می‌بایست بخشی از آن به وسیله دولت و بخشی از آن توسط شهرداری تقبل شود.

تایوان می‌گوید به هشت هواپیمای نظامی چین هشدار داده است🔺 تایوان می‌گوید به هشت هواپیمای نظامی چین هشدار داده است ▪ یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت که آنتونی بلینکن روز یکشنبه به همتای چینی خود گفت که ایالات متحده با اقدامات چین که باعث افزایش تنش در تنگه تایوان شده، مخالف است. ⬇ بیشتر بخوانید:

شهربازی دیزنی‌لند شهر شانگهای چین تعطیل شدشهربازی «دیزنی لند» در شهر شانگ‌های چین به دلیل حضور یک فرد مبتلا به کرونا تعطیل اعلام شد. - خبرگزاری آناتولی