درخواست غیرمنتظره دولت چین از مردم: برای زمستان غذا ذخیره کنید

12/08/1400 07:56 ق.ظ

🔺 درخواست غیرمنتظره دولت چین از مردم: برای زمستان غذا ذخیره کنید ▪ از بین رفتن محصولات کشاورزی در نتیجه بارندگی‌های شدید و وقوع سیل باعث شده است که قیمت برخی از اقلام غذایی، از جمله سبزیجات، به شدت افزایش یابد. ⬇ بیشتر بخوانید:

از بین رفتن محصولات کشاورزی در نتیجه بارندگی‌های شدید و بروز سیل باعث شده است که قیمت برخی از اقلام غذایی، از جمله سبزیجات، به شدت افزایش یابد. دولت چین از خانواده‌ها در این کشور می‌خواهد که برای زمستان مواد غذایی ذخیره کنند.

به گزارش نیویورک تایمز در روز سه شنبه، دولت چین از خانواده‌ها و دولت‌های محلی خواسته است تا مایحتاج روزانه خود را تهیه کنند، این در حالی است که این کشور محدودیت‌های شدیدی را برای مهار شیوع کووید اعمال می‌کند.

وزارت بازرگانی چین این رهنمود را روز دوشنبه در بیانیه ای صادر کرد. روزنامه «اکونومیک دیلی» که مورد حمایت حزب کمونیست است، نوشت که این رهنمودها تلاشی از سوی دولت برای آماده کردن مردم برای قرنطینه‌های دوران کووید در آستانه زمستان است.

از سوی دیگر، گزارش‌ها حاکی از آن است که بارش شدید باران در ماه‌های اخیر باعث بروز سیل و از بین رفتن محصولات کشاورزی شده و زنجیره غذایی را در بخش‌هایی از کشور مختل کرده است. از بین رفتن محصولات کشاورزی باعث شده است که قیمت برخی اقلام غذایی، مانند سبزیجات، افزایش یابد. نیویورک تایمز می‌گوید بر اساس یک گزارش محلی، قیمت برخی از سبزیجات، از جمله اسفناج، دو برابر شده و در برخی موارد قیمت آن برابر با قیمت گوشت است. headtopics.com

خبر مرگشون. سقط شدنشون.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

درخواست سه ائتلاف اپوزیسیون از اروپا برای پیگیری پرونده حقوق بشر در مذاکرات با ایرانسه جریان از اپوزیسیون ایران در بیانیه‌ای با انتقاد از سياست‌های اتحاديه اروپا در تعامل با جمهوری اسلامی ايران، خواستار مطرح‌ شدن مسئله «نقض حقوق بشر»

واکنش به نارضایتی مردم از نبود اتوبوس/ بخشی از اتوبوس‌ها به دلیل فرسودگی در پارکینگ‌ها متوقف هستند/ دولت از سال ۸۹ به وظایفش در تامین اتوبوس عمل نکرده استمدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: اختلاف قیمت تمام شده کرایه اتوبوس برای بخش خصوصی باید به گونه‌ای جبران شود و جبران آن وظیفه حاکمیت است که می‌بایست بخشی از آن به وسیله دولت و بخشی از آن توسط شهرداری تقبل شود.

اعتراضات دوم مرداد تبریز؛ یازده تن از بازداشت‌شدگان از اتهامات انتسابی تبرئه شدند

بیش از 8.5 میلیون گردشگر خارجی طی ده ماه از آنتالیا بازدید کردنداستان آنتالیای ترکیه به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری کشور در 10 ماه نخست سال‌جاری میزبان 8.5 میلیون گردشگر خارجی بود‌ه‌است. - خبرگزاری آناتولی

دولت چین از مردم خواست مواد غذایی ذخیره کنندپیش از این در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی در اوج همه‌گیری ویروس کرونا نیز چین محدودیت‌های گسترده‌ای را به اجرا گذاشت ومقررات منع رفت و آمد باعث شد تا زنجیره تامین مواد غذایی به دلیل قرنطینه چندین بخش از کشور و مسدود شدن بسیاری از بزرگراه‌ها مختل شود.

دولت چین از مردم خواست کالاهای ضروری ذخیره کننددولت کمونیستی چین به مردم این کشور هشدار داد تا برای «مواقع اضطراری»، به ذخیره «کالاهای ضروری» بپردازند.به گزارش خبرگزاری «بی‌بی‌سی»، سه‌شنبه، 2 نوامبر کنترل کرونا از دستشون در رفته چاه کن رفت توی چاه فاضلابی که خودش کنده بود فقط باید ببینیم کی شروع می کنن به خرید فایزر و آسترازنیکا