پلیس بیرمنگام مردی را به ظن قتل در چهار چاقوکشی دستگیر کرد - BBC News فارسی

17/06/1399 11:32:00 ق.ظ

پلیس بیرمنگام مردی را به ظن قتل در چهار چاقوکشی دستگیر کرد

پلیس مردی ۲۷ ساله را به ظن قتل در شهر بیرمنگام در بریتانیا دستگیر کرده است. در چند چاقوکشی که در اولین ساعت‌های بامداد یک‌شنبه در چهار جای مرکز شهر در طول یک ساعت و نیم رخ داد، یک نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند. "نیروهای پلیس تمام دیروز را در جستجو بودند تا در اولین ساعت‌های صبح امروز رد مردی را گرفتند که ما مسئول این جنایت‌های وحشتناک می‌دانیم." به گفته پلیس این حمله‌ها بدون طرح و نقشه قبلی بوده و قبلا هم احتمال "تروریستی" بودن آنها را رد کرده بود.

پلیس پیشتر تصاویری دوربین‌های مدار بسته از فردی را که به ظن آنها عامل این حملات بود منتشر کرده و از مردم برای شناسایی و یافتن او کمک خواسته بود. به گفته پلیس مردم به این درخواست پاسخ دادند و از تمام کسانی که این درخواست را هم‌رسان کردند یا به پلیس اطلاعات دادند تشکر کرد.

پلیس دستگیری این مرد را "تحولی اساسی" توصیف کرد اما گفت تحقیقات هنوز ادامه دارند. خیابان‌هایی چاقوکشی‌ها در آنها اتفاق افتاد دیروز همچنان بسته بودند. یک خط تلفن هم برای کسانی که در باره این چاقوکشی‌ها اطلاعاتی دارند برقرار شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

در رشته‌حملاتی با چاقو در لندن و بیرمنگام چند تن زخمی شدند | DW | 06.09.2020به گفته پلیس بریتانیا، پنج نفر در حمله با چاقو و سلاح سرد در لندن زخمی‌ شده‌ و تعدادی بازداشت شده‌اند. در رشته‌حملاتی مشابه در شهر بیرمنگام نیز چند تن زخمی شده‌اند. انگیزه این حملات هنوز روشن نیست.

بر اثر حمله فردی با چاقو در بیرمنگام چند نفر مجروح شدندپلیس این واقعه را که حوالی نیمه‌شب اتفاق افتاده، «حادثه‌ای جدی» خوانده است.

گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر از خشونت پلیس هند علیه معترضان در جامو و کشمیرسازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که نیروهای امنیتی هند در برخورد با معترضان در جامو و کشمیر از سلاح‌ استفاده می‌کنند که به نابینایی، معلولیت جسمانی و یا مرگ آنها منجر می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

پلیس اسرائیل با یورش به مسجدالاقصی در آن تجهیزات صوتی نصب کردپلیس اسرائیل با یورش به مسجدالاقصی اقدام به نصب تجهیزات صوتی و بلندگو در محوطه این مسجد کرد. - خبرگزاری آناتولی

دستگیری صدها معترض توسط پلیس در هنک‌کنگ | DW | 06.09.2020پلیس هنک‌کنگ از دستگیری حدود ۳۰۰ معترض خیابانی خبر داده است. در گسترده‌ترین تظاهرات هنک‌کنگ در روز یکشنبه، شهروندان دموکراسی‌خواه در اعتراض به تعویق انتخابات مجلس قانونگذاری به خیابان‌ها ریختند.

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.