وزرای خارجه ایران و سوئیس در تهران دیدار کردند - BBC News فارسی

17/06/1399 11:41:00 ق.ظ

وزرای خارجه ایران و سوئیس در تهران دیدار کردند

ایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوییس امروز در تهران با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار کرد. محور اصلی مذاکرات ایران و سوئیس در این سفر دیپلماتیک روابط دوجانبه و به طور ویژه کانال مالی سوئیس عنوان شده است. قرار است آقای کاسیس با حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور، نیز دیدار کند. وزرای خارجه ایران و سوئیس ایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوییس امروز در تهران با محمد جواد ظریف...

وزرای خارجه ایران و سوئیس ایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوییس امروز در تهران با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار کرد. هنوز جزئیاتی درباره محتوای گفت‌وگوی این دو وزیر خارجه منتشر نشده است. قرار است آقای کاسیس با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، نیز دیدار کند.

محور اصلی مذاکرات ایران و سوئیس در این سفر دیپلماتیک "روابط دوجانبه" و به طور ویژه "کانال مالی سوئیس" عنوان شده است. کانال مالی سوئیس سوئیس زمستان سال گذشته برای عبور از تحریم آمریکا، از راه‌اندازی یک کانال تجاری بشردوستانه (SHTA) با ایران خبر داد. این کانال با مجوز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا راه اندازی شد.

آمریکا می‌گوید مواد غذایی و دارو از تحریم‌های گسترده واشنگتن علیه ایران مستثنی هستند اما ایران می‌گوید تحریم‌های آمریکا عملا راه را برای خرید این کالاها بسته است. بنابر اعلام وزارت خارجه ایران، تاکنون دو مورد تراکنش از طریق کانال سوئیس انجام شده است، یکی در بهمن‌ماه ۱۳۹۸ به طور آزمایشی و دیگری در خرداد ۱۳۹۹.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

حقیقت‌های تلخ از «زهرا سعیدی»؛ نقش‌هایی که فروشی‌اند!/ ماجرای فوتِ مادرِ «ستایش»- فیلم گفت و گو تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر خارجه سوئیس در ایران؛ آیا كاسيس حامل پیام آمریکاست؟سوئیس که همواره منتقل کننده پیام‌های تهران و واشنگتن برای یکدیگر بوده است با تشدید تنش‌ها میان دو کشور که با افزایش تحریم‌های واشنگتن علیه ایران همراه شده، نقش کلیدی تری پیدا کرده است.

دیدار رئیس مجلس ایران با وزیر امورخارجه سوئیسرئیس مجلس ایران در دیدار با ایگنازیو کاسیاس، وزیر امورخارجه سوئیس اعلام کرد آمریکا نمی‌تواند مذاکره را به ایران تحمیل کند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار اردوغان با فائز السراج در استانبول به پایان رسید

وزرای دفاع ایران و هند در تهران دیدار کردندراج نات سینک و امیر حاتمی امروز در تهران دیدار و درلاره موضوعات منطقه‌ای مذاکره کردند. - خبرگزاری آناتولی

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.

دلار و طلا در ایران در ابتدای هفته گران‌تر شدقیمت طلا، سکه و دلار در آغاز کار بازار ایران در روز شنبه ۱۵ شهریور نسبت به دو روز گذشته بالاتر رفت.