سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020

16/06/1399 09:39:00 ب.ظ

بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.

بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد. سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان"نقض هنجارهای اخلاقی" جرم‌انگاری شد.

فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.

منار سماع، دختر مصری در خانه با یک ترانه مشهور می‌رقصد. رژ لب قرمز زده و موهای بلند و تیره‌اش را روی تی‌شرتی رها کرده که شکم‌اش را نمی‌پوشاند. او با موبایل از حرکات خودش فیلم می‌گیرد و در اینترنت منتشر می‌کند. فیلم با استقبال خوبی روبرو می‌شود و در پورتال ویدئویی"تیک تاک" هزاران مرتبه لایک می‌خورد.

البته همه کسانی که فیلم را می‌بینند، نظر مساعدی به آن ندارند. از جمله آقای اشرف فرهت، وکیل دادگستری که حرکات منار را"قبیح" می‌داند و گزارش آن را به مقامات می‌دهد. کمی بعد دادستانی قاهره حکم بازداشت دختر جوان را به اتهام"وهن جامعه مصر" و"نقض عفت عمومی" صادر می‌کند. headtopics.com

منار قبلا مهماندار هواپیما بوده و بعد از ورود به عرصه مدلینگ، به چهره‌ای مطرح و تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی مبدل شده است. مادرش زنی دین‌دار و سنتی است، اما منار همیشه به او اطمینان داده که عکس یا فیلمی پست نمی‌کند که به عزت خانواده لطمه بزند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

یک ماه آزار بهنام موسیوند در زندان؛ تعویض زندان با علائم مشکوک به کرونا

سخنرانی چند عضو کنگره آمریکا در مراسم یادبود قربانیان کشتار سال ۱۳۶۷ ایران در شهر واشنگتنصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

روایت بستگان سه قربانی از تیراندازی به کولبران در مرز عراق | DW | 05.09.2020بستگان سه کولبری که بامداد ۱۲ شهریور کشته شدند می‌گویند ماموران مرزبانی بدون هشدار به سمت آنها تیراندازی کرده‌اند. قتل این کولبران در سردشت رخ داده و گفته می‌شود یک کولبر دیگر هم در پیرانشهر به قتل رسیده است.

ضرب و جرح برادران افکاری در زندان

آغاز سال تحصیلی در جوار مزار شهید حاج قاسم سلیمانی- عکس خبری تسنیم - Tasnimآیین نواختن زنگ 'مهر، یثار و شهادت'و آغاز سال تحصیلی جدید صبح امروز با حضور حجت‌‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان،محمد جواد فدائی استاندارکرمان،سردارغلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین،رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش،سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ومحمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ونماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ازگلزار شهدای کرمان و درجوار مزارحاج قاسم سلیمانی برگزار شد

آغاز سال تحصیلی مدارس در ایران زیر سایه کروناسال تحصیلی مدارس امروز در ایران آغاز شد و رئیس جمهور این کشور به صورت نمادین و از طریق ویدئو کنفراس زنگ مدارس را نواخت. - خبرگزاری آناتولی