دستگیری صدها معترض توسط پلیس در هنک‌کنگ | DW | 06.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پلیس هنک‌کنگ از دستگیری حدود ۳۰۰ معترض خیابانی خبر داده است. در گسترده‌ترین تظاهرات هنک‌کنگ در روز یکشنبه، شهروندان دموکراسی‌خواه در اعتراض به تعویق انتخابات مجلس قانونگذاری به خیابان‌ها ریختند.

پلیس هنگ‌کنگ صدها معترض دموکراسی‌خواه را که روز یکشنبه در گسترده‌ترین تظاهرات اخیر شهروندان علیه سیاست‌های چین شرکت کرده بودند ، دستگیر کرد. تعداد بازداشت‌شدگان حدود ۳۰۰ نفر اعلام شده است.

تظاهرات روز یکشنبه در اعتراض به تعویق انتخابات در هنگ‌کنگ برگزار شده بود. قرار بود روز یکشنبه ۱۶ شهریور انتخابات شورای قانونگذاری در هنک‌کنگ اجرا شود. این انتخابات در پی قانون جدید امنیت ملی هنگ کنگ به تعویق افتاده است.کری لم، رئیس اجرایی هنگ‌کنگ، به دلیل"شیوع ویروس کرونا" انتخابات را به مدت یک سال به تعویق انداخته است، تصمیمی که طرفداران دموکراسی و مخالفان دولت چین را خشمگین کرده است. آنها بر این نظر هستند که کری لم این تصمیم را در راستای خوشنودی پکن اخاذ کرده است.

گفته می‌شود این اقدام رئیس اجرایی هنگ‌کنگ به طرفداران دموکراسی که به کسب نتایج خوبی در این انتخابات امیدوار بودند، ضربه بزرگی خواهد زد.در پی فراخوان آنلاین فعالان و نهادهای مدنی هنک‌کنگ برای برپایی تجمع اعتراضی علیه تعویق انتخابات، پلیس هنک‌کنگ صدها نیروی ضدشورش را به منطقه"کولون" فرستاد تا مخالفان را متفرق کنند. معترضان در این تجمع فریاد"رای من را بازگردان" و"پلیس‌های فاسد" سر می‌داند.

پلیس هنک‌کنگ در بیانیه‌ای که یکشنبه بر روی فیسبوک منتشر کرد از دستگیری ۲۸۹ معترض به دلیل"تجمع غیرقانونی" خبر داد. چین قانون امنیتی جدیدی را در هنگ‌کنگ به اجرا گذاشته است که بر اساس آن برخی از محدودیت‌های سیاسی رایج در سرزمین اصلی چین شامل حال شهروندان هنگ‌کنگ هم می‌شود. فعالان مدنی این قانون جدید را مغایر با حقوق دموکراتیک ساکنان هنگ‌کنگ می‌دانند و با برگزرای تجمع‌های اعتراض‌آمیز پیش و بعد از همه‌گیری ویروس کرونا به آن اعتراض کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلستان در 97 روز گذشته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سخنرانی چند عضو کنگره آمریکا در مراسم یادبود قربانیان کشتار سال ۱۳۶۷ ایران در شهر واشنگتنصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پنج کشته در تیراندازی داخل خانه‌ای در نزدیکی تورنتو کانادا - BBC News فارسیپلیس می‌گوید مظنون به این تیراندازی هم در میان کشته شدگان است و احتمالا با شلیک به خود خودکشی کرده است. تمامی قربانیان این تیراندازی اعضای یک خانواده‌اند؛ از جمله دو کودک.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات اسلام ستیزان در سوئد و نروژ؛ چالش آزادی بیان در اروپاتظاهرات جدید اسلام ستیزان در کشورهای سوئد و نروژ منجر به درگرفتن بحث‌هایی درباره حدود آزادی بیان در این کشورها شده است. به تمام مقدسات دنیا قسم اسم این چیزی نیست که مسئولین ایرانی از خود نشان می دهند و معرفی می کنند. فقط بفکر جیبشونن که پر بشه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دلار و طلا در ایران در ابتدای هفته گران‌تر شدقیمت طلا، سکه و دلار در آغاز کار بازار ایران در روز شنبه ۱۵ شهریور نسبت به دو روز گذشته بالاتر رفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »