دستگیری صدها معترض توسط پلیس در هنک‌کنگ | DW | 06.09.2020

16/06/1399 10:17:00 ب.ظ

پلیس هنک‌کنگ از دستگیری حدود ۳۰۰ معترض خیابانی خبر داده است. در گسترده‌ترین تظاهرات هنک‌کنگ در روز یکشنبه، شهروندان دموکراسی‌خواه در اعتراض به تعویق انتخابات مجلس قانونگذاری به خیابان‌ها ریختند.

پلیس هنک‌کنگ از دستگیری حدود ۳۰۰ معترض خیابانی خبر داده است. در گسترده‌ترین تظاهرات هنک‌کنگ در روز یکشنبه، شهروندان دموکراسی‌خواه در اعتراض به تعویق انتخابات مجلس قانونگذاری به خیابان‌ها ریختند. تظاهرات روز یکشنبه در اعتراض به تعویق انتخابات در هنگ‌کنگ برگزار شده بود. قرار بود روز یکشنبه ۱۶ شهریور (۶ سپتامبر) انتخابات شورای قانونگذاری در هنک‌کنگ اجرا شود. این انتخابات در پی قانون جدید امنیت ملی هنگ کنگ به تعویق افتاده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید کری لم، رئیس اجرایی هنگ‌کنگ، به دلیل"شیوع ویروس کرونا" انتخابات را به مدت یک سال به تعویق انداخته است، تصمیمی که طرفداران دموکراسی و مخالفان دولت چین را خشمگین کرده است. آنها بر این نظر هستند که کری لم این تصمیم را در راستای خوشنودی پکن اخاذ کرده است.

گفته می‌شود این اقدام رئیس اجرایی هنگ‌کنگ به طرفداران دموکراسی که به کسب نتایج خوبی در این انتخابات امیدوار بودند، ضربه بزرگی خواهد زد. فراخوان آنلاین برای شرکت در تظاهرات در پی فراخوان آنلاین فعالان و نهادهای مدنی هنک‌کنگ برای برپایی تجمع اعتراضی علیه تعویق انتخابات، پلیس هنک‌کنگ صدها نیروی ضدشورش را به منطقه"کولون" فرستاد تا مخالفان را متفرق کنند. معترضان در این تجمع فریاد"رای من را بازگردان" و"پلیس‌های فاسد" سر می‌داند. headtopics.com

پلیس هنک‌کنگ در بیانیه‌ای که یکشنبه بر روی فیسبوک منتشر کرد از دستگیری ۲۸۹ معترض به دلیل"تجمع غیرقانونی" خبر داد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلستان در 97 روز گذشته

سخنرانی چند عضو کنگره آمریکا در مراسم یادبود قربانیان کشتار سال ۱۳۶۷ ایران در شهر واشنگتنصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پنج کشته در تیراندازی داخل خانه‌ای در نزدیکی تورنتو کانادا - BBC News فارسیپلیس می‌گوید مظنون به این تیراندازی هم در میان کشته شدگان است و احتمالا با شلیک به خود خودکشی کرده است. تمامی قربانیان این تیراندازی اعضای یک خانواده‌اند؛ از جمله دو کودک.

تظاهرات اسلام ستیزان در سوئد و نروژ؛ چالش آزادی بیان در اروپاتظاهرات جدید اسلام ستیزان در کشورهای سوئد و نروژ منجر به درگرفتن بحث‌هایی درباره حدود آزادی بیان در این کشورها شده است. به تمام مقدسات دنیا قسم اسم این چیزی نیست که مسئولین ایرانی از خود نشان می دهند و معرفی می کنند. فقط بفکر جیبشونن که پر بشه.

دلار و طلا در ایران در ابتدای هفته گران‌تر شدقیمت طلا، سکه و دلار در آغاز کار بازار ایران در روز شنبه ۱۵ شهریور نسبت به دو روز گذشته بالاتر رفت.