وزیر کار: در هفته‌‌های آینده یارانه چهار دهک بالایی قطع خواهد شد

21/06/1398 06:32 ق.ظ

محمد_شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت روحانی، اعلام کرد که ظرف هفته‌های آینده یارانه‌های نقدی چهار دهک بالایی درآمدی جامعه قطع می‌شود. بیشتر بخوانید:

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین ارزیابی خود پیش‌بینی کرده است که تقاضا برای نفت در سال آینده میلادی، از برآورد قبلی این سازمان کم‌تر خواهد بود.

به باور کارشناسان اقتصادی، رقابت‌های تجاری چین و آمریکا، بر سر تشدید تعرفه‌ واردات کالاها، بحران «برگزیت» یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و نیز رشد پایین اقتصاد جهانی، به عنوان دلایل اصلی کاهش تقاضا خرید نفت معرفی می‌شوند.پنج شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۰۸

او گفت: «در حال حاضر، کشورهای مسلمان با پایگاه‌های نظامی آمریکا اشغال شده‌اند.» نتایج یک نظرسنجی که از سوی شبکه خبری سی.ان.ان انجام شده است، نشان می‌دهد «جو بایدن»، معاون رییس جمهور پیشین آمریکا، با کسب ۲۴درصد آرا، کماکان شانس اول حزب دموکرات‌ برای رقابت با دونالد ترامپ، رییس جمهور جمهوری‌خواه کنونی در کاخ سفید، در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس) این کمیته روز چهارشنبه ۲۰ شهریور، در بیانیه‌ای که پس از نشست خود در قاهره منتشر کرد، ادامه حملات موشک‌های بالستیک ساخت ایران از سوی حوثی‌ها علیه خاک عربستان را محکوم کرد.

ادامه مطلب:
IranIntl »

دیدار وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه با وزیر بازرگانی آمریکا

وزیر راه: افزایش قیمت حمل و نقل در ایام اربعین تخلف استوزیر راه: راه آهن، حمل و نقل جاده‌ای و هواپیما به هیچ وجه افزایش قیمت ندارند و اگر کسی افزایش قیمت را اعمال کند تخلف است و با او برخورد می‌شود خب چرا صدقه زوری میدین؟! من قطار سوار شدم ٧٠ تومن بلیطش بود هرطور حساب کردم با هشت تا واگن و این تعداد مسافر و نفری ٧دلار، شما نمی تونین هزینه تعمیر و نگهداری قطار را بدین چه برسه هزینه ریل و واگن جدید را...واگن هم افتضاح بودا خب کی گفته همه فقیرند و باید وزارت راه فقیرداری کنه؟

رایزنی‌های 5 روزه وزیر بازرگانی آمریکا در ترکیهوزیر بازرگانی آمریکا طی سفر رسمی پنج روزه خود به آنکارا با مقامات ترکیه به ویژه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه ترکیه: مذاکرات بی هدف در مورد قبرس، مفهومی نداردوزیر خارجه ترکیه: مذاکرات بی هدف در مورد قبرس، مفهومی ندارد چاووش‌اغلو: آمریکا به دلیل تعامل با تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک به تعهدات خود از جمله نقشه راه منبج عمل نکرده است.

پرزیدنت ترامپ «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید را از کار برکنار کرددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را از کار برکنار کرده است.\r\n پرزیدنت ترامپ گفت شب گذشته از جان بولتون خواست تا نامه استعفای خود

معاون وزیر خارجه آمریکا بر تعیین تکلیف جنگجویان خارجی گروه‌های تروریستی و خانواده‌‌هایشان تاکید کردمعاون وزیر خارجه آمریکا در دومین مذاکرات ضدتروریسم با معاون وزیر خارجه روسیه، بر تعیین تکلیف جنگجویان خارجی گروه‌های تروریستی و خانواده‌های آنها تاکید کرد.\r\n بر اساس گزارشی که دفتر سخنگوی وزارت خارجه

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت روحانی، اعلام کرد که ظرف هفته‌های آینده یارانه‌های نقدی چهار دهک بالایی درآمدی جامعه قطع می‌شود.

شریعتمداری روز چهارشنبه بیستم شهریور، در حاشیه نشست هیات دولت، در جمع خبرنگاران گفت: «موضوع حذف دهک‌های درآمدی برخوردار با توجه به شرایط اقتصادی کشور و فشارهای نظام سلطه طی این ایام و برخی از آثار فشار‌ها بر سطح عمومی قیمت‌ها، خیلی با احتیاط انجام می‌شود.»

به گفته وزیر کار، قرار است که این برنامه دولت ظرف یک ماه آینده تکمیل و اجرایی شود.پنج شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۳۱

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین ارزیابی خود پیش‌بینی کرده است که تقاضا برای نفت در سال آینده میلادی، از برآورد قبلی این سازمان کم‌تر خواهد بود.

بر پایه این گزارش اوپک که روز چهارشنبه بیستم شهریور، منتشر شد نیاز به خرید نفت کشورهای عضو این سازمان، در سال ۲۰۲۰، در مجمع ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود که از ارزیابی قبلی این سازمان کمتر است.

اوپک، در گزارش خود به برخی از عواملی که موجب کاهش عمومی تقاضا خرید نفت در سطح جهان است هم اشاره می‌کند.

به باور کارشناسان اقتصادی، رقابت‌های تجاری چین و آمریکا، بر سر تشدید تعرفه‌ واردات کالاها، بحران «برگزیت» یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و نیز رشد پایین اقتصاد جهانی، به عنوان دلایل اصلی کاهش تقاضا خرید نفت معرفی می‌شوند.پنج شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۰۸

اَیمن ظواهری، رهبر گروه القاعده، در هجدهمین سالگرد حملات۱۱سپتامبر سال ۲۰۰۱ در نیویورک، از مسلمان جهان خواست تا علیه اهداف نظامی آمریکا، اروپا، اسرائيل و روسیه اقدام کنند.

ظواهری شامگاه چهارشنبه بیستم شهریور، با انتشار یک ویدیو ۳۳ دقیقه‌ای، مسلمان سراسر جهان را خطاب قرار داد و گفت: «اگر می‌خواهید جهاد صرفا بر اهداف نظامی متمرکز باشد، اهداف نظامی آمریکا از شرق تا غرب وجود دارد.»

او گفت: «در حال حاضر، کشورهای مسلمان با پایگاه‌های نظامی آمریکا اشغال شده‌اند.»

ظواهری که یک پزشک مصری است، پس از مرگ بن‌لادن، بنیان‌گذار گروه القاعده، از سال ۲۰۱۱ در مقام رهبری این گروه فعالیت می‌کند. بر اساس برخی گزارش‌ها او باید در حال حاضر در مناطق مرزی میان پاکستان و افغانستان مخفی شده باشد.

بر اساس گزارش‌ها، وضعیت سلامتی ظواهری مناسب نیست و این رهبر ۶۸ ساله گروه القاعده از بیماری‌های مختلفی رنج می‌برد.پنج شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۲

نتایج یک نظرسنجی که از سوی شبکه خبری سی.ان.ان انجام شده است، نشان می‌دهد «جو بایدن»، معاون رییس جمهور پیشین آمریکا، با کسب ۲۴درصد آرا، کماکان شانس اول حزب دموکرات‌ برای رقابت با دونالد ترامپ، رییس جمهور جمهوری‌خواه کنونی در کاخ سفید، در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا است.

برپایه نتایج این نظر‌سنجی که روز چهارشنبه بیستم شهریور منتشر شده است، پس از بایدن «الیزابت وارن» و «برنی سندرز» نمایندگان کنونی مجلس سنا هر یک به ترتیب با کسب ۱۸ و ۱۷ درصد آرا در ردیف دوم و سوم قرار دارند.

چهار کشور عربی، ایران را به اقدام‌های خرابکارانه در منطقه متهم کردندکمیته وزیران چهارجانبه پیگیری بحران با ایران متشکل از کشورهای عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات در بیانیه‌ای، ایران را به «‌حمایت از اقدام‌های تروریستی و خرابکارانه در کشورهای عربی» متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس) این کمیته روز چهارشنبه ۲۰ شهریور، در بیانیه‌ای که پس از نشست خود در قاهره منتشر کرد، ادامه حملات موشک‌های بالستیک ساخت ایران از سوی حوثی‌ها علیه خاک عربستان را محکوم کرد.

در بیانیه آمده که حملات موشکی از خاک یمن به شهرهای عربستان سعودی از جمله اماکن مقدس، نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت است.

بیانیه چهار کشور عربی همچنین حملات خرابکارانه علیه نفتکش‌ها در آب های امارات و دریای عمان و نیز حملات پهپادی حوثی‌ها علیه دو پمپاژ نفت شرکت آرامکو را محکوم کرد.

کمیته وزیران چهارجانبه پیگیری بحران با ایران با اشاره به سخنرانی روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور حسن نصرالله رهبر گروه حزب‌الله لبنان، اظهارات او را «دخالت در امور کشورهای پادشاهی سعودی، امارات، بحرین و یمن» خوانده است.

این کمیته همچنین نگرانی عمیق خود را نسبت به آنچه «سیاست‌های فرقه گرایانه ایران در کشورهای عربی» خواند اعلام کرد.

مرکل بر ادامه تلاش‌ها برای کاهش تنش با ایران تاکید کردآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، اعلام کرد که اروپا تصمیم گرفته توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کند و تلاش‌هایش را برای یافتن راه‌حل غیرنظامی ادامه دهد.

مرکل روز چهارشنبه ۲۰ شهریور، در پارلمان آلمان گفت: «ما به تلاش‌ها برای یافتن راه‌حلی با ایران که از افزایش تنش در یک منطقه حساس در سطح جهانی جلوگیری کند، ادامه خواهیم داد. این وظیفه ماست.»

با افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا در منطقه خلیج فارس، صدراعظم آلمان بارها نسبت به افزایش تنش در این منطقه هشدار داده است.

مرکل همچنین از ابتکار فرانسه برای دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران استقبال کرده است.

رییس دولت جبل‌الطارق: تضمین‌های دولت ایران هیچ‌ ارزشی نداردفابیان پیکاردو، وزیر اول دولت جبل الطارق، گفت که «تخلیه محموله نفتکش آدریان دریا ۱ در بنادر سوریه نشان می‌دهد تضمین های دولت ایران هیچ ارزشی ندارد».

دولت جبل الطارق در تاریخ ۲۴ مرداد پس از دریافت تضمین از حکومت ایران مبنی بر اینکه این نفتکش به مقصد سوریه نمی‌رود، اجازه داد این شناور آبهای جبل الطارق را ترک کند.این نفتکش هنگام حمل بیش از ۲میلیون بشکه نفت خام از ایران، از سوی تفنگداران نیروی دریایی بریتانیا توقیف شده بود.

دولت بریتانیا روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور با احضار سفیر ایران در لندن اعتراض خود را به «نقض تعهد ایران» در مورد توافقی که با آن بر سر آزاد کردن این نفتکش رسیده بود اعلام کرد.

دولت جبل الطارق با صدور بیانیه ای گفته است در حال حاضر منتظر تایید رسمی نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا از سوی ایران است.

مقام دانشگاه پزشکی خراسان‌شمالی:بعضی خانواده‌ها برای حمل موادمخدر، کودکان خود را معتاد می‌کنندکاوه حجت، رییس مرکز تحقیقات اعتیاد و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، گفت که برخی خانواده‌ها در این استان «از تریاک به عنوان نوشدارو برای کودکان» استفاده می‌کنند و «برخی کودکان خود برای حمل و توزیع مواد مخدر، معتاد می‌کنند.»

وی با بیانم اینکه «موضوع اعتیاد کودکان در این استان به علت مسائل فرهنگی تبدیل به یک دغدغه شده است»، گفت: برخی از خانواده‌ها «از تریاک به عنوان نوشدارو برای کودکان خود استفاده می‌کنند که همین امر موجب اعتیاد این افراد می‌شود.»

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین گفت که « برخی از خانواده‌ها نیز هستند که کودکان خود را برای آرام کردن به جهت حمل و توزیع مواد مخدر، معتاد می کنند.»

حجت گفغت دانشگاه علوم پزشکی استان موفق به ایجاد مرکز ترک اعتیاد برای نوجوانان با ظرفیت ۱۷ تخت برای کودکان و نوجوان شده که آماده افتتاح است.

وی گفت همچنین گفت که «بخش روان پزشکی زنان» نیز در این دانشگاه راه‌اندازی شده است که «مادران باردار معتاد» در این بخش بستری و درمان می‌شوند.چهارشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۲

محمود واعظی، رییس دفتر حسن روحانی در واکنش به برکناری جان بولتون از سمت «مشاور امنیت ملی کاخ سفید»، از وی به عنوان یکی از «سر سرخت‌ترین دشنمان جمهوری اسلامی» نام برد و گفت: «حتی بازار نفت نیز به دلیل رفع خطر جنگ با کنار رفتن این فرد، شاهد کاهش قیمت بود.»

واعظی با اشاره به ایتکه «سیاست‌های یک جانبه گرایانه، جنگ طلبانه، مداخله جویانه و بی‌ثبات کننده جان بولتون در دوران کوتاه حضورش در سمت مشاور امنیت ملی آمریکا سرانجام بدون هیچ نتیجه‌ای و روبه رو شدن با شکست کامل، منجر به اخراج او از کاخ سفید شد»، گفت: «حالا مردی که تهدید به جنگ می کرد و وعده می داد که ایران تا چند ماه دیگر فرو خواهد ریخت، در گوشه انزوا ناظر سیاست‌های ورشکسته خویش است.»

رییس دفتر روحانی از بولتون به عنوان «دشمن دیپلماسی و طرفدار جنگ و یکجانبه گرایی» نامبرد و گفت: «بولتون در دولت ترامپ، همسو با اسرائیل یکی از سرسخت‌ترین دشمنان ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران بود و تلاش زیادی برای سرنگونی نظام ایران کرد، اما همانند اسلاف خود رفت و حکومت ایران همچنان ایستاده است.»

واعظی با ابراز خشنودی از برکناری جان بولتون، گفت که «حتی بازار نفت نیز به دلیل رفع خطر جنگ با کنار رفتن این فرد، شاهد کاهش قیمت بود.»

رییس دفتر روحانی با بیان اینکه «برکناری بولتون از دولت ترامپ نشان می‌دهد که دوره سیاست‌های جنگ‌طلبانه، رادیکال، فشار حداکثری و مداخله جویانه سرآمده» است، گفت: «این راه جز شکست و ناکامی چیزی برای دولت و ملت آمریکا به همراه نداشته است.»نتانیاهو: در صورت پیروزی در انتخابات بخش‌هایی از کرانه غربی را ضمیمه می‌کنمدر آستانه برگزاری انتخابات سراسری اسرائيل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات، بی‌درنگ دره اردن، در کرانه غربی رود اردن، و مناطق شمالی بحرالمیت، دریای مرده، را به خاک اسرائیل ضمیمه خواهد کرد.

نخست‌وزیر اسرائيل شامگاه سه‌شنبه نوزدهم در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت اگر در انتخابات پیروز شود، پس از تشکیل دولت این مناطق را ضمیمه خاک اسرائيل می‌کند. این مناطق در حال حاضر عموما در کنترل نظامی اسرائيل است و در زمره مناطقی است که به لحاظ عرف بین‌المللی، پس از جنگ ۱۹۶۷، «اشغالی» محسوب می‌شود.

حدود ۶۵ هزار فلسطینی و ۱۱ هزار تن از شهرک‌نشینان یهودی در این مناطق زندگی می‌کنند.

انتخابات سراسری مجدد اسرائيل قرار است سه‌شنبه هفته آینده، ۱۷ سپتامبر، برگزار شود.

ترکیه هزاران پناه‌جوی سوری را به مناطق مرزی منتقل کرده استدولت ترکیه طی هفته‌های اخیر هزاران پناه‌جوی سوری را که برای چندین سال در شهرهای بزرگ ترکیه اقامت داشته‌اند، مجبور کرد تا محل زندگی خود را ترک کنند.

روزنامه نیویورک‌تایمز روز سه‌شنبه نوزدهم شهریور، در گزارشی نوشت که بسیاری از پناه‌جویان سوری با اتوبوس به نواحی مرزی سوریه منتقل شده‌اند.

به نوشته نیویورک‌تایمز، رجب‌ طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، تلاش دارد تا پناه‌جویان سوری را در داخل سوریه، در منطقه حائلی که قرار است به‌طور مشترک با نیروهای آمریکایی اداره شود، اسکان دهد.

رییس جمهوری ترکیه، هفته گذشته کشورهای اروپایی را تهدید کرد که اگر به این کشور کمک نکند ترکیه ممکن است مرزهای خود را برای عبور پناه‌جویان به اروپا باز کند.چهارشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۲۱فن‌آوری اپل در مراسم سالانه خود در کالیفرنیا از جدیدترین محصولات خود رونمایی کرد.

اپل در مراسمی که شامگاه سه‌شنبه نوزدهم شهریور در سالن «استیو جابز»، در کالیفرنیا برگزار شد سه مدل جدید از گوشی تلفن‌های همراه خود را معرفی کرد.

به گفته مدیران این شرکت، گوشی‌های تلفن همراه «آی‌فون۱۱» و «آی‌فون۱۱پرو» قرار است از ۲۰ سپتامبر در اختیار خریداران قرار بگیرد. «اپل‌واچ۵» و نسخه تازه‌ای از آی‌پد نیز از محصول تازه‌ این شرکت فن‌آوری است.

مدیران این شرکت گفته‌اند که تا پایان سال میلادی جاری، سرویس اختصاصی بازی‌های اپل موسوم به «اپل آرکید» را نیز توسعه خواهند داد.چهارشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۳۶

پس از چند سال تیرگی روابط، مقتدی صدر، از رهبران سیاسی-مذهبی شیعیان عراق و رهبر جریان صدر، در مراسم مذهبی «شام‌ غریبان» دفتر رهبری جمهوری اسلامی، در کنار علی خامنه‌ای، حضور یافت..

بر اساس تصاویری که از مراسم «شام‌ غریبان» دفتر رهبر جمهوری اسلامی، سه‌شنبه نوزدهم شهریور، منتشر شده است، صدر نزدیک‌تر از قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و هم ردیف با ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه ایران، نشسته است.

صدر در تیرماه گذشته هم به ایران سفر کرده بود، اما گفته شد که آن سفر غیررسمی و خانوادگی است.

صدر در سال‌های اخیر بارها مخالفت خودش را با نفوذ سیاسی-نظامی جمهوری اسلامی در عراق ابراز کرده بود.او همچنین مخالف دخالت‌ها و حضور نیروهای آمریکایی در عراق است. صدر برنامه سیاسی خودش را بر پایه «ملی‌گرایی عراق» پیش برده است.چهارشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶

روزنامه تایمز لندن در گزارشی نوشت که دو زن استرالیایی و بریتانیایی در ایران بازداشت شده‌اند. بنابر گزارش‌ها یک وبلاگ‌نویس و یک دانش‌آموخته کمبریج که با دانشگاهی در استرالیا همکاری داشته است در جاجرود، نزدیکی تهران، به‌طور جداگانه از سوی نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند.

بنابر گزارش‌ها وبلاگ‌نویس استرالیایی به همراه دوست‌پسرش که انتظار می‌رود او نیز استرالیایی است، در پنجم مردادماه گذشته بازداشت شده است و هم‌اکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

این بازداشت شدگان، نخستین شهروندان بریتانیایی و استرالیایی هستند که طی سال‌های گذشته، بدون این دو تابعیتی باشند و شهروندی ایران را هم داشته باشند از سوی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت و زندانی شده‌اند.