هند از پاکستان خواست نیمی از دیپلمات‌هایش را از دهلی نو خارج کند

03/04/1399 11:35 ب.ظ

تنش‌های دیپلماتیک بین دو کشور همسایه که تاریخ طولانی اختلاف بر سر منطقه کشمیر را در کارنامه خود دارند ماه گذشته هنگامی بالا گرفت که هند دو کارمند سفارت پاکستان در دهلی نو را اخراج و آنها را به جاسوسی متهم کرد.

تنش‌های دیپلماتیک بین دو کشور همسایه که تاریخ طولانی اختلاف بر سر منطقه کشمیر را در کارنامه خود دارند ماه گذشته هنگامی بالا گرفت که هند دو کارمند سفارت پاکستان در دهلی نو را اخراج و آنها را به جاسوسی متهم کرد. وزارت خارجه هند در بیانیه‌ای روز سه شنبه گفت که این دو هندی که به کشور بازگشته‌اند «گزارش‌های تکان‌دهنده‌ای از رفتارهای وحشیانه نیروهای امنیتی پاکستان» به مقامات هندی داده‌اند.

کشمیر تحت کنترل هند در پی کشته شدن رهبر شورشیان برای سومین روز متوالی ناآرام است

پس از این تنش‌ها بود که هند تصمیم گرفت تعداد کارمندان سفارت پاکستان در دهلی‌نو را کاهش دهد و همچنین اعلام کرده‌ است که بطور متقابل تعداد کارمندان سفارتخانه خود در اسلام‌آباد را نیز به همان میزان کاهش خواهد داد.

روابط بین هند و پاکستان از ماه اوت سال گذشته، زمانی که هند وضعیت نیمه خودمختار کشمیر را لغو کرد رو به تیره‌تر شدن نهاده است. دهلی نو همواره اسلام‌آباد را به مسلح‌ کردن و آموزش شورشیان کشمیری متهم کرده است، اتهامی که پاکستان آنرا همواره رد کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

هلال احمر: دریافت ۱۴۴ محموله کمک از ۲۱ کشور، از جمله پاکستان

پاکستان مرزهایش را بر روی کالاهای افغانستان باز کردپاکستان که سه ماه پیش مرزهایش را به خاطر شیوع کرونا با افغانستان بسته بود، امروز دوباره رسما گشود. به گفته مقامات افغان بعد از این روزانه ۵۰ کامیون حامل بار از سه گذرگاه غلام خان، تورخم و اسپین‌بولدک وارد پاکستان خواهد شد. تاجران افغان از این اقدام استقبال کرده و گفته‌انند که سالانه ۳۵۰ هزار تن میوه و سبزی به پاکستان صادر می‌شود.

نیویورک مجسمه تئودور روزولت را از مقابل موزه شهر برمی‌دارددر وب‌سایت موزه تاریخ طبیعی شهر نیویورک، تئودور روزولت به عنوان یک شخصیت ترقی خواه و مدافع محیط زیست در ابتدای قرن بیستم معرفی شده و در عین حال تصریح شده است که وی از دیدگاه‌های نژادپرستانه نیز حمایت می‌کرد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بیش از ۳.۵ میلیون ونزوئلایی را پناهجو محسوب می‌کندکمیساریای عالی پناهندگان سازمان_ملل بیش از ۳.۵ میلیون ونزوئلایی را پناهجو محسوب می‌کند در اطلاعیه این سازمان، که با «روز جهانی پناهجو» همزمان شد گفته شده است که ونزوئلایی‌های مذکور به جمعیت کل پناهجویان جهان افزوده شده‌اند.

ناتو فعالیت‌های روسیه در لیبی را از نزدیک پیگیری می‌کند

پژوهش جدید: آفتاب گرم تابستان می‌تواند ویروس کرونا را در عرض ۳۴ دقیقه از بین ببردپژوهش جدید: آفتاب گرم تابستان می‌تواند ویروس_کرونا را در عرض ۳۴ دقیقه از بین ببرد بنا بر یک پژوهش جدید، آفتاب گرم و پر انرژی تابستانی تنها در عرض ۳۴ دقیقه می تواند بیش از ۹۰ درصد از ویروس کرونا را ار بین ببرد.