پژوهش جدید: آفتاب گرم تابستان می‌تواند ویروس کرونا را در عرض ۳۴ دقیقه از بین ببرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

پژوهش جدید: آفتاب گرم تابستان می‌تواند ویروس_کرونا را در عرض ۳۴ دقیقه از بین ببرد بنا بر یک پژوهش جدید، آفتاب گرم و پر انرژی تابستانی تنها در عرض ۳۴ دقیقه می تواند بیش از ۹۰ درصد از ویروس کرونا را ار بین ببرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بنا بر یک پژوهش جدید، آفتاب گرم و پر انرژی تابستانی تنها در عرض ۳۴ دقیقه می تواند بیش از ۹۰ درصد از ویروس کرونا را از بین ببرد.

به گزارش نیویورک پست، در این پژوهش که نتایج آن در ژورنال علمی «فوتوشیمی و فوتوبیولوژی» منتشر شد، آمده است که آفتاب نیمروز در بیشتر شهرهای آمریکا و سایر کشورهای جهان در طول تابستان در از بین بردن ویروس جدید کرونا که موجب بیماری کووید۱۹ می شود، بسیار مؤثر است. ولی این ویروس از ماه دسامبر تا ماه مارس (یعنی در فصل زمستان) که روزها کوتاه‌تر و تابش آفتاب کمتر و ضعیف‌تر است، بیشتر فعال است و می تواند تا یک روز یا بیشتر دوام بیاورد که این موضوع، خطر پخش شدن در هوا و آلوده کردن شهر‌ها را بالا می برد.

نویسندگان این پژوهش می گویند به نظر می رسد توصیه‌های اجباری برای ماندن در خانه به امید کاهش کووید۱۹ بیش از منفعت، ضرر داشته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پورابراهیمی: خروج از سوئیفت تنها راه برون‌‌رفت از تحریم است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 خروج از سوئیفت تنها راه برون‌‌رفت از تحریم پورابراهیمی: نظارت آمریکا بر سوئیفت باعث شده مبادلات ارزی کشورها با اشکال روبه‌رو شود ایران نیز مانند روسیه می‌تواند با ایجاد یک پیام‌رسان مشترک با کشورهای همسایه از سوئیفت خارج شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

یمن: ریاض و ابوظبی خاک کشورمان را بین خودشان تقسیم می‌کنندمعاون وزیر اطلاعات یمن اعلام کرد عربستان سعودی و امارات متحده عربی خاک کشورمان را بین خودشان تقسیم می‌کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عبدالفتاح السیسی: مصر برای دخالت در امور لیبی از یک «حق مشروع» برخوردار است🔺عبدالفتاح السیسی: مصر برای دخالت در امور لیبی از یک «حق مشروع» برخوردار است ⚡️رئیس_جمهوری مصر با بیان این که قاهره «حق مشروع» دارد تا در کشور همسایه خود لیبی دخالت کند، گفت به ارتش دستور داده است برای انجام هرگونه عملیات در خارج از کشور آماده باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دولت ترامپ مصمم به لغو برنامه حمایت از «رویاپردازان» تا ۶ ماه دیگر استدیوان عالی آمریکا هفته گذشته با طرح دولت فدرال برای لغو برنامه موسوم به «داکا» مخالفت کرده بود. این طرح از اخراج مهاجرانی که در کودکی به طور غیرقانونی به ایالات متحده مهاجرت کرده‌اند جلوگیری می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسکن ملی قیمت‌گذاری نشده است/ اعلام جزئیات بسته حمایتی از مستاجران در روزهای آیندهوزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: : در این مقطع به دنبال ساماندهی بازار اجاره هستیم و دو بسته سیاستی و حمایتی را تعریف کردیم که فردا در جلسه ستاد اقتصادی دولت مطرح خواهد شد و به زودی درباره جزئیات این دو بسته اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آیا نوشتن از فرضیه قتل قاضی منصوری تبلیغ علیه نظام است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »