نمایندگان پارلمان‌های اروپایی انضمام کرانه باختری توسط اسرائیل را مردود دانستند

04/04/1399 03:55:00 ب.ظ

بیش از یکهزار تن از نمایندگان پارلمان های کشورهای مختلف اروپا در نامه‌ای سرگشاده قویا با هرگونه طرحی از سوی اسرائیل برای انضمام بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن مخالفت کرده‌اند.

بیش از یکهزار تن از نمایندگان پارلمان های کشورهای مختلف اروپا در نامه‌ای سرگشاده قویا با هرگونه طرحی از سوی اسرائیل برای انضمام بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن مخالفت کرده‌اند. طبق قوانین بین المللی کشور اشغال کننده اراضی در جنگ حق دخل و تصرف در آنها را ندارد و سازمان ملل مشخصا چنین اقداماتی در کرانه باختری رود اردن را غیرقانونی دانسته است.

انتخابات اخیر اسرائیل به پیروزی قاطع هیچیک از احزاب یا ائتلاف های حزبی منجر نشد اما احزاب اصلی به توافقی بر سر تقسیم قدرت دست یافتند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از حامیان اصلی این لایحه است و در نظر دارد حاکمیت اسرائیل را در شهرک های یهودی‌نشین کرانه باختری برقرار کند. طرح ابتکاری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای حل و فصل بحران خاورمیانه به منزله چراغ سبز برای انضمام شهرک های یهودی‌نشین است. آقای ترامپ این طرح را در ماه ژانویه اعلام کرد و هدف از آن پایان دادن به چندین دهه اختلاف و درگیری بین اسرائیل و فلسطینیان است.

متن نامه نمایندگان پارلمان‌های کشورهای اروپایی برای وزیران خارجه این کشورها ارسال شده است. امضاکنندگان هشدار داده‌اند که انضمام یک‌جانبه کرانه باختری می‌تواند"ناقوس مرگ توافق صلح اسرائیل و فلسطینیان را به صدا در آورد و مغایر هنجارهای بنیادین در روابط بین الملل است." headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

هند از پاکستان خواست نیمی از دیپلمات‌هایش را از دهلی نو خارج کندتنش‌های دیپلماتیک بین دو کشور همسایه که تاریخ طولانی اختلاف بر سر منطقه کشمیر را در کارنامه خود دارند ماه گذشته هنگامی بالا گرفت که هند دو کارمند سفارت پاکستان در دهلی نو را اخراج و آنها را به جاسوسی متهم کرد.

انتقاد تند نمایندگان مجلس از دولت به دلیل قطع شبکه‌های برون‌مرزی ایرانبیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس ایران از دولت و سازمان برنامه و بودجه به دلیل مشکلاتی که باعث قطع یا محدودیت پخش شبکه‌های برون‌مرزی صدا و سیما مانند پرس ‌تی‌وی شده، به شدت انتقاد کرده‌اند. این نمایندگان 'انباشت بدهی ارزی و عدم اقدام عاجل نهادهای مسئول' را دلیل قطع این شبکه‌ها عنوان کرده‌ و گفته‌اند این مسئله روی 'تبلیغات بین‌المللی جمهوری اسلامی' تاثیر منفی گذاشته است.

وضعیت توزیع درآمد در ایران؛ «عادلانه‌تر از آمریکا و وخیم‌تر از اروپا»روند صعودی اختلاف طبقاتی در ایران مطابق آمار رسمی پس از ۵ سال متوقف شد و وضعیت توزیع درآمد در ایران همچنان عادلانه‌تر از آمریکا و ترکیه ولی وخیم‌تر از اتحادیه اروپاست.

پورابراهیمی: خروج از سوئیفت تنها راه برون‌‌رفت از تحریم است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 خروج از سوئیفت تنها راه برون‌‌رفت از تحریم پورابراهیمی: نظارت آمریکا بر سوئیفت باعث شده مبادلات ارزی کشورها با اشکال روبه‌رو شود ایران نیز مانند روسیه می‌تواند با ایجاد یک پیام‌رسان مشترک با کشورهای همسایه از سوئیفت خارج شود

شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا در برزیل به بیش از ۵۰ هزار نفر رسیدشمار جان‌باختگان ناشی از ویروس_کرونا در برزیل به بیش از ۵۰ هزار نفر رسید وزارت بهداشت برزیل از ۶۴۱ مورد تازه مرگ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده و می گوید شمار قربانیان به ۵۰۶۱۷ و شمار مبتلایان به «کووید۱۹» به بیش از یک میلیون و هشتاد هزار نفر رسیده است.

هلال احمر: دریافت ۱۴۴ محموله کمک از ۲۱ کشور، از جمله پاکستان