مناقشه ترکیه و اتحادیه اروپا؛ تهدید به اعمال تحریم علیه آنکارا جدی‌تر شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

مناقشه ترکیه و اتحادیه اروپا؛ تهدید به اعمال تحریم علیه آنکارا جدی‌تر شد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزرای ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست خود در بروکسل تصمیم گرفتند ضمن «یافتن راه حل برای کاهش تنش ها با ترکیه در مدیترانه، فشار حداکثری روی دولت رجب طیب اردوغان را با استفاده از اهرم تحریم ها» حفظ کنند.

جوزپ بورل، نماینده روابط خارجی اتحادیه اروپا در پایان این نشست در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و گفت: « توافق كردیم كه از ترکیه بخواهیم تا به طور فعال در راه حل سیاسی در لیبی مشاركت كند و به تعهدات خود در چارچوب روند برلین از جمله تحریم تسلیحاتی سازمان ملل احترام بگذارد.» پیش از به قدرت رسیدن امپراتوری عثمانی، ایاصوفیه قرن‌ ها یکی از بزرگ‌ ترین کلیسا‌های مسیحیان جهان بود. بعد از شکست صلیبیون در ۱۴۵۳ میلادی، مسلمانان عثمانی آن را به مسجد تغییر دادند. در دولت آتاتورک این مسجد به موزه تبدیل شد.به گفته برخی از دیپلمات های حاضر در نشست رهبران اروپایی، یونان به عنوان عضو اتحادیه خواستار اجرای تحریم های شدید اقتصادی علیه ترکیه شده است اما هم چنان بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعتقاد زیادی به ادامه گفتگو ها دارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاپ فرانسیس به تصمیم ترکیه در مورد ایاصوفیه واکنش نشان داد: دردناک بودپاپ فرانسیس برای اولین بار بطور علنی به تصمیم ترکیه به تبدیل ایاصوفیه به مسجد واکنش نشان داده است، او گفت که تصور این موضوع برایش دردآور است. پاپ طی مراسم سنتی دعای یکشنبه در میدان سن‌پیترو در واتیکان، اشاره کوتاهی به این موضوع کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 195 هزار و 671 تن رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 195 هزار و 671 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 194 هزار و 515 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1298 تن دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 194 هزار و 515 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شورای امنیت به تمدید کمک‌رسانی به سوریه از طریق یک گذرگاه مرزی ترکیه رای داد🔺شورای امنیت به تمدید کمک‌رسانی به سوریه از طریق یک گذرگاه مرزی ترکیه رای داد ⚡️شورای_امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ارسال کمک‌های بشردوستانه از طریق گذرگاه‌ مرزی ترکیه به سوریه را تمدید کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رویترز: حوثی‌ها با دسترسی سازمان ملل به نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن موافقت کردند🔺رویترز: حوثی‌ها با دسترسی سازمان_ملل به نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن موافقت کردند ⚡️دو منبع در سازمان ملل می‌گویند حوثی‌ها موافقت کرده‌اند دسترسی به یک نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن را، که ممکن است باعث بروز فاجعه زیست محیطی شود، فراهم کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است🔺موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است ⚡️ یک گروه نظارت در سوریه روز شنبه ۲۱ تیر گزارش داد که دست کم دو پزشک دیگر در بیمارستان ادلب در شمال غربی سوریه، که در دست مخالفان رژیم سوری است، به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »