مخالفت آمریکا با درخواست ظریف برای عیادت از تخت‌روانچی | DW | 28.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت خارجه آمریکا با درخواست محمد جواد ظریف برای عیادت از نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل مخالفت کرد. شرط موافقت با این درخواست آزادی یکی از زندانیان آمریکایی در ایران عنوان شده است.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا سفر کرده خواستار عیادت از مجید تخت‌روانچی شده که در یکی از بیمارستان‌های نیویورک بستری است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا می‌گوید روز گذشته به نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل اطلاع داده شده که شرط موافقت با درخواست ظریف آزادی یکی از شهروندان آمریکایی از زندان‌های ایران است. وزارت خارجه آمریکا از تعداد دقیق زندانیان آمریکایی در ایران خبر نداده و نام فرد خاصی را برای آزادی در ازای دادن اجازه عیادت به ظریف مطرح نکرده است.دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل می‌گوید فاصله بیمارستانی که مجید تخت‌روانچی در آن بستری است تا این دفتر کمتر از ۲۰ دقیقه پیاده‌روی است.

در روزها و هفته‌های گذشته موضوع تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا از سوی مقامات دو کشور مطرح بوده است. سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی به تازگی به نقل از ظریف گفته که ایران آماده است برای تبادل زندانیان با آمریکا وارد مذاکره شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

با درخواست «رفع تحریم‌های ایران در ازای دیدار با روحانی» مخالفت کردمرئیس‌جمهور آمریکا در ادامه مواضع بی‌اساس خود مدعی شد که مقام‌های ایران پیشنهاد لغو تحریم‌ها در ازای دیدار با رئیس‌جمهوری این کشور را داده بودند که با پاسخ منفی وی رو‌به‌رو شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اندونزی یک سال پس از زلزله‌ای با هزاران کشته و آواره دوباره لرزیدزمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۵ ریشتر سپتامبر سال ۲۰۱۸ این کشور را لرزاند که منجر به ایجاد سونامی شد. در این حادثه دست‌کم ۴,۳۴۰ نفر کشته و هزاران تَن زخمی و آواره شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روحانی: ایران ترسی از مذاکره با آمریکا نداردحسن روحانی آمریکا را به ممانعت از مذاکره متهم کرده و گفت ایران به خاطر منطق و استدلال خود هیچ زمان از مذاکره فرار نمی‌کند و ترسی هم از آن ندارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

راهپیمایی مدافعان مبارزه با تغییرات آب و هوایی از هند تا کاناداتظاهرات در کشورهای مختلف جهان به دعوت گرتا تونبرگ، کنشگر نوجوان سوئدی برگزار می شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

راه مذاکره با هیچ کشوری به غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی بسته نیست/ باید به کلی از اروپایی‌ها قطع امید کرد/ اختلاف سلایق نباید به معارضه منجر شودرهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری: راه مذاکره با هیچ کشوری به غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی بسته نیست/ باید به کلی از اروپایی‌ها قطع امید کرد/ اختلاف سلایق نباید به معارضه منجر شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دیدار برایان هوک با گروهی از آمریکاییان ایرانی‌تبار: بخش بزرگی از راهبرد ما ایستادن کنار مردم ایران استدیدار برایان هوک با گروهی از آمریکاییان ایرانی‌تبار: بخش بزرگی از راهبرد ما ایستادن کنار مردم ایران است برایان هوک، در حاشیه گردهمایی سالانه رهبران جهان در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، با گروهی از آمریکاییان ایرانی‌تبار دیدار و گفتگو کرد. رژیم جنایتکار امریکا با 60 هزار میلیارد بدهی در حال فروپاشی است احزاب و اپوزیسیون داخلی و خارجی آن و این روی تشگیلاتهای فرقه فارسیسم پان فارسی اقلیت هیچکدام نماینده ی ملتهای ایرانیان نیستند آمریکا به غلط با اینها همکاری و نشست و برخواست میکند که دشمن اصلی ایرانیانند.آمریکا باید با تشگیل تشکیلات و حکومت حقیقی موقت فدرال ایرانیان همکاری کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »