اندونزی یک سال پس از زلزله‌ای با هزاران کشته و آواره دوباره لرزید

04/07/1398 02:00:00 ب.ظ

اندونزی یک سال پس از زلزله‌ای با هزاران کشته و آواره دوباره لرزید ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۵ ریشتر سپتامبر سال ۲۰۱۸ این کشور را لرزاند که منجر به ایجاد سونامی شد. در این حادثه دست‌کم ۴,۳۴۰ نفر کشته و هزاران تَن زخمی و آواره شدند. در یک سال گذشته، کارکنان و داوطلبان صلیب سرخ اندونزی موارد اضطراری را مانند غذا، کیت بهداشت، پشه بند و پتو را برا ۱۰۸ هزار نفر فراهم آورده‌اند. همچنین گروه‌های بشردوستانه برای ۲۸۰ هزار نفر آب آشامیدنی فراهم آوردند.

آرفین هادی، مدیر حوادث اندونزی به خبرنگاران گفت: «ما اکنون تمرکز خود را بر ایجاد یک جامعه مقاوم‌تر تغییر خواهیم داد؛ به مردم آموزش می‌دهیم تا خانه‌های بهتر و قوی‌تری ایجاد کنند.از دولت خواسته‌ایم منابع دائمی آب فذاهم کرده و مراکز درمانی را بازسازی کند. همچنین به مردم کمک خواهیم کرد تا با تهیه دام و قایق امرار معاش کنند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

ویدیو؛ پاک‌سازی دیوار ندبه پیش از سال نو یهودیدر جریان عملیاتِ پاک‌سازی، کلیه یادداشت‌هایی که بازدیدکنندگان و معتقدان به دین یهود هنگام دعا و نیایش در شکاف‌های دیوار قرار داده بودند جمع آوری و سپس طبق آیینی سنتی روی کوه زیتون در شهر بیت‌المقدس دفن می‌شوند. الهی زیر و رو بشه که همه بدبختیهای بشریت از همینجا شروع شد😂😂😂

۱۹ سال زندان بدون یک روز مرخصی؛ روزگار سخت دو زندانی کردبنظرتان بعداز۱۹سال زندان انسانی مانده است که انسان مانده باشد؟!انسانهامیشناسم که بعداز۵سال حبس که آزادشده اند از نظر روانی مشکلات عدیده ایی دارند وای بحال اینان برسدبااین سن وسال آزادشان کنند بروند بدنبال زندگی البته اگر بتوانندزندگی کنند!درود فقط داخل اون میله های آهنی احساس تنگی نفس نمیکنی بیرون هم زندانی بزرگتر بر پاس

امروز با الگو گرفتن از هشت سال دفاع مقدس می‌توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویممعاون اول رئیس جمهور ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه دفاع مقدس، اظهار داشت: از دفاع مقدس می‌توان درس‌ها و عبرت‌های زیادی گرفت؛ لذا امروز هم با الگو گرفتن از هشت سال دفاع می‌توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم.

۴۰ سال گروگان‌گیری جمهوری اسلامی؛ دکترین حل مشکلات خارجی ایران چیست؟

قرعه کشی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا: شاگردان مجیدی در گروه مرگ!قرعه کشی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا امروز برگزار شد و حریفان تیم امید کشورمان معرفی شدند.

۷ کشته و زخمی بر اثر تصادف در بزرگراه امام علی(ع)سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از کشته و زخمی شدن ۷نفر بر اثر یک حادثه تصادف در بزرگراه امام علی(ع) خبر داد.