عبدالله عبدالله مدعی پیروزی در انتخابات افغانستان شد

30/09/2019 02:20:00 ب.ظ

عبدالله عبدالله، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان ادعای پیروزی کرد.

عبدالله عبدالله مدعی پیروزی در انتخابات افغانستان شد در حالی که هنوز نتایج رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری روز شنبه افغانستان اعلام نشده است، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت کنونی افغانستان مدعی پیروزی در انتخابات شده است.

عبدالله عبدالله، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان ادعای پیروزی کرد.

در این انتخابات 13 نامزد که مهمترین آنها اشرف غنی، رئیس جمهوری کنونی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت بودند، شرکت داشتند که به دلیل تهدیدات امنیتی با مشارکت اندک مردم برگزار شد.عبدالله عبدالله در یک کنفرانس خبری گفته است که بیشترین آرا در انتخابات را به دست آورده است و نتیجه انتخابات از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام خواهد شد اما خودش بیشترین رای را دارد و انتخابات به دور دوم کشیده نمی‌شود.

این خبر هنوز از سوی مقامات افغان و کمیسیون انتخابات این کشور تایید نشده است.کمیسیون انتخابات افغانستان پیش از این خبر داده بود نتایج انتخابات تا سه هفته دیگر مشخص نخواهد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پیروزی حزب محافظه کار مردم در انتخابات اتریشسباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش، در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور پیروز شده است. آقای کورتس برای تشکیل دولت به ائتلاف با دیگر احزاب نیاز خواهد داشت.

پیروزی حزب سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش | DW | 29.09.2019براساس نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی اتریش، حزب محافظه‌کار 'مردم' (FPÖ) به رهبری سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش با کسب ۳۷ درصد آرا به پیروزی دست یافته است. با این حال، پیروز اصلی، حزب سبزهای این کشور بوده است.

انتخابات پارلمانی اتریش؛ پیروزی محافظه کاران به رهبری کورتسسباستین کورتس ۳۳ ساله برای تشکیل دولت آینده اتریش و کسب اکثریت آراء در پارلمان این کشور به شریک ائتلافی نیاز خواهد داشت.

انتخابات زودهنگام اتریش؛ پیش‌بینی پیروزی راستگرایان به رهبری کورتسبا اینکه سباستین کورتس صدراعظم پیشین اتریش در این انتخابات برنده خواهد شد با این حال او برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف دارد و هنوز مشخص نیست که با چه حزبی ائتلاف خواهد کرد.

انتخابات زودهنگام اتریش؛ انتظار پیروزی ضعیف حزب محافظه‌کار مردممردم اتریش قرار است امروز در یک انتخابات زودهنگام پارلمانی شرکت کنند. انتخابات زودهنگام پس از سقوط دولت ائتلافی و در پی انتشار یک ویدیو جنجالی در ماه مه(اردیبهشت) صورت می‌گیرد. براساس نظرسنجی‌ها سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش در انتخابات پیروز خواهد شد، اما برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف با دیگر احزاب خواهد داشت.

انتخابات افغانستان در سایه تهدید طالبان برگزار شدانتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز (۶ میزان/مهر) علیرغم تهدیدات شدید امنیتی برگزار شد. با وجود تهدید طالبان به مختل کردن این روند، بسیاری برای رای دادن به محل‌های رای‌گیری رفتند. رقیبان اصلی در این انتخابات محمد اشرف ‌غنی، رئیس‌جمهوری کنونی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که هنوز نتایج رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری روز شنبه افغانستان اعلام نشده است، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت کنونی افغانستان مدعی پیروزی در انتخابات شده است.Image caption آقای کورتس، ۳۳ ساله، پس از اعلام نتایج مقدماتی از"همه رای دهندگان" قدردانی کرد سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش، در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور پیروز شده است.جهان پیروزی حزب سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش براساس نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی اتریش، حزب محافظه‌کار"مردم" (FPÖ) به رهبری سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش با کسب ۳۷ درصد آرا به پیروزی دست یافته است.Aa برآوردها از نتیجه انتخابات پارلمانی اتریش حاکی از آن است که حزب محافظه‌کار مردم به رهبری سباستین کوتس با کسب حدود ۳۷ درصد آراء پیروز شده است.

در این انتخابات 13 نامزد که مهمترین آنها اشرف غنی، رئیس جمهوری کنونی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت بودند، شرکت داشتند که به دلیل تهدیدات امنیتی با مشارکت اندک مردم برگزار شد. عبدالله عبدالله در یک کنفرانس خبری گفته است که بیشترین آرا در انتخابات را به دست آورده است و نتیجه انتخابات از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام خواهد شد اما خودش بیشترین رای را دارد و انتخابات به دور دوم کشیده نمی‌شود. این در حالیست که متحدان سابق وی در حزب راست افراطی آزادی حدود ۱۷ درصد آرا را به دست آورده اند که سهم کمتری نسبت به گذشته است. این خبر هنوز از سوی مقامات افغان و کمیسیون انتخابات این کشور تایید نشده است. این رقم ۵،۶ درصد بیش از آرای این حزب در انتخابات پیشین در سال ۲۰۱۷ است. کمیسیون انتخابات افغانستان پیش از این خبر داده بود نتایج انتخابات تا سه هفته دیگر مشخص نخواهد شد. مراکز اخذ رای از ساعت ۷ صبح به وقت محلی باز شد و رای گیری تا ساعت ۵ عصر ادامه یافت. انتهای پیام . احزاب آزادی و سبزها به ترتیب ۱۶ و ۱۴ درصد آراء را کسب کردند.