پیروزی حزب محافظه کار مردم در انتخابات اتریش

08/07/1398 03:14 ق.ظ

سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش، در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور پیروز شده است. آقای کورتس برای تشکیل دولت به ائتلاف با دیگر احزاب نیاز خواهد داشت.

سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش، در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور پیروز شده است. آقای کورتس برای تشکیل دولت به ائتلاف با دیگر احزاب نیاز خواهد داشت. سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش، در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور پیروز شده است. بنا بر نتایج اعلام شده، آقای کورتس حدود ۳۸ درصد آرا را کسب کرده است.

این در حالیست که متحدان سابق وی در حزب راست افراطی آزادی حدود ۱۷ درصد آرا را به دست آورده اند که سهم کمتری نسبت به گذشته است.

مردم اتریش روز یکشنبه (۲۹ سپتامبر) به پای صندوق های رای رفتند. مراکز اخذ رای از ساعت ۷ صبح به وقت محلی باز شد و رای گیری تا ساعت ۵ عصر ادامه یافت. در این انتخابات احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال‌ها نیز رقابت تنگاتنگی با هم داشتند.

حزب مردم به رهبری سباستین کورتس از نه ایالت در هشت ایالت پیروز شده است. در وین، سوسیال دموکرات ها پیروز شدند. آقای کورتس، ۳۳ ساله، پس از اعلام نتایج مقدماتی در مقر حزب خود گفت که بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است. او همچنین از"همه رای دهندگان" قدردانی کرد. headtopics.com

سباستین کورتس برای تشکیل دولت، به ائتلاف با دیگر احزاب نیاز خواهد داشت. او پس از انتخابات سال ۲۰۱۷ و به دنبال ائتلاف با راست افراطی، صدراعظم شده بود که پس از انتشار یک ویدیوی جنجالی در ماه مه امسال استعفا کرد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

انتخابات زودهنگام اتریش؛ انتظار پیروزی ضعیف حزب محافظه‌کار مردممردم اتریش قرار است امروز در یک انتخابات زودهنگام پارلمانی شرکت کنند. انتخابات زودهنگام پس از سقوط دولت ائتلافی و در پی انتشار یک ویدیو جنجالی در ماه مه(اردیبهشت) صورت می‌گیرد. براساس نظرسنجی‌ها سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش در انتخابات پیروز خواهد شد، اما برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف با دیگر احزاب خواهد داشت.

پیروزی حزب سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش | DW | 29.09.2019براساس نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی اتریش، حزب محافظه‌کار 'مردم' (FPÖ) به رهبری سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش با کسب ۳۷ درصد آرا به پیروزی دست یافته است. با این حال، پیروز اصلی، حزب سبزهای این کشور بوده است.

انتخابات پارلمانی اتریش؛ پیروزی محافظه کاران به رهبری کورتسسباستین کورتس ۳۳ ساله برای تشکیل دولت آینده اتریش و کسب اکثریت آراء در پارلمان این کشور به شریک ائتلافی نیاز خواهد داشت.

قانون اساسی خون‌بهای شهیدان و میثاق ملی ماست/جبهه‌های مختلف سیاسی در چند حزب بزرگ سازماندهی شوند

بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون ترکیه: رابطه با اسد را بازسازی کنید | DW | 28.09.2019حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه از دولت این کشور خواسته است، برای کمک به استقرار صلح در سوریه، اجتناب از مواجهه با آوارگان جنگی جدید سوری و مبارزه‌ای مؤثرتر با تروریسم به سرعت روابط خود با دولت سوریه را بهبود بخشد.

انتخابات پارلمانی اتریش؛ پیروزی محافظه کاران به رهبری کورتسسباستین کورتس ۳۳ ساله برای تشکیل دولت آینده اتریش و کسب اکثریت آراء در پارلمان این کشور به شریک ائتلافی نیاز خواهد داشت.

آقای کورتس، ۳۳ ساله، پس از اعلام نتایج مقدماتی از"همه رای دهندگان" قدردانی کرد

سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش، در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور پیروز شده است.

بنا بر نتایج اعلام شده، آقای کورتس حدود ۳۸ درصد آرا را کسب کرده است. این در حالیست که متحدان سابق وی در حزب راست افراطی آزادی حدود ۱۷ درصد آرا را به دست آورده اند که سهم کمتری نسبت به گذشته است.

مردم اتریش روز یکشنبه (۲۹ سپتامبر) به پای صندوق های رای رفتند. مراکز اخذ رای از ساعت ۷ صبح به وقت محلی باز شد و رای گیری تا ساعت ۵ عصر ادامه یافت.

در این انتخابات احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال‌ها نیز رقابت تنگاتنگی با هم داشتند.

حزب مردم به رهبری سباستین کورتس از نه ایالت در هشت ایالت پیروز شده است. در وین، سوسیال دموکرات ها پیروز شدند.

آقای کورتس، ۳۳ ساله، پس از اعلام نتایج مقدماتی در مقر حزب خود گفت که بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است. او همچنین از"همه رای دهندگان" قدردانی کرد.

سباستین کورتس برای تشکیل دولت، به ائتلاف با دیگر احزاب نیاز خواهد داشت. او پس از انتخابات سال ۲۰۱۷ و به دنبال ائتلاف با راست افراطی، صدراعظم شده بود که پس از انتشار یک ویدیوی جنجالی در ماه مه امسال استعفا کرد.

فروپاشی دولت اتریش پس از انتشار ویدیویی از هاینتس کریستیان اشتراخه، رهبر حزب آزادی و معاون صدراعظم به وقوع پیوست که او در آن ظاهرا وعده اعطای قراردادهای دولتی در ازای کسب حمایت سیاسی به کسی که ادعا می کرد از بستگان نزدیک یک شهروند قدرتمند روسیه است را داد. در پی انتشار آن ویدیو، هاینز کریستین اشتراخه ناچار به استعفا شد و سباستین کورتس درخواست انتخابات زودهنگام کرد.

ناظران معتقدند احتمال ائتلاف مجدد دو حزب مردم و آزادی وجود دارد، اما در عین حال این احتمال نیز وجود دارد که سباستین کورتس به جای متحد سابق خود گزینه های دیگری را بررسی کند، از جمله تشکیل دولت ائتلافی با دو حزب کوچک تر سبزها و نئوس.

انتظار می‌رود که مذاکرات برای تشکیل دولت آینده دشوار باشد و هفته‌ها به طول بیانجامد.