پیروزی حزب سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش | DW | 29.09.2019

07/07/1398 08:54 ب.ظ

براساس نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی اتریش، حزب محافظه‌کار 'مردم' (FPÖ) به رهبری سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش با کسب ۳۷ درصد آرا به پیروزی دست یافته است. با این حال، پیروز اصلی، حزب سبزهای این کشور بوده است.

براساس نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی اتریش، حزب محافظه‌کار 'مردم' (FPÖ) به رهبری سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش با کسب ۳۷ درصد آرا به پیروزی دست یافته است. با این حال، پیروز اصلی، حزب سبزهای این کشور بوده است. براساس نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی اتریش، حزب محافظه‌کار"مردم" (FPÖ) به رهبری سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش با کسب ۳۷ درصد آرا به پیروزی دست یافته است. با این حال، پیروز اصلی، حزب سبزهای این کشور بوده است.

کریستیان کورتس، رهبر ۳۳ ساله حزب محافظه‌کار"مردم" اتریش در انتخابات پارلمانی پیش از موعد اتریش حزب محافظه‌کار کریستیان کورتس، صدراعظم مستعفی این کشور با کسب ۳۷،۱ درصد آرا به پیروزی رسید. این رقم ۵،۶ درصد بیش از آرای این حزب در انتخابات پیشین در سال ۲۰۱۷ است.

بر اساس این گزارش حزب سوسیال دمکرات اتریش با کسب ۲۱،۸ درصد در جایگاه دوم قرار دارد که نشان از یک کاهش ۵درصدی نسبت به نتایج انتخابات پیشین است. حزب راست‌گرای پوپولیستی"آزادی" (FPض) با از دست دادن ده درصد از آرا و کسب ۳/ ۱۴ درصد در رتبه سوم جای گرفته است. headtopics.com

طرفداران حزب مردم به رهبری کریستیان کورتس در یک مرکز حزبی حزب سبزها که در انتخابات سال ۲۰۱۷ حتا نتوانسته بود از حد نصاب ۴ درصدی ورود به پارلمان عبور کند، در این انتخابات ۱۴ درصد آرا را کسب کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

انتخابات پارلمانی اتریش؛ پیروزی محافظه کاران به رهبری کورتسسباستین کورتس ۳۳ ساله برای تشکیل دولت آینده اتریش و کسب اکثریت آراء در پارلمان این کشور به شریک ائتلافی نیاز خواهد داشت.

انتخابات زودهنگام اتریش؛ انتظار پیروزی ضعیف حزب محافظه‌کار مردممردم اتریش قرار است امروز در یک انتخابات زودهنگام پارلمانی شرکت کنند. انتخابات زودهنگام پس از سقوط دولت ائتلافی و در پی انتشار یک ویدیو جنجالی در ماه مه(اردیبهشت) صورت می‌گیرد. براساس نظرسنجی‌ها سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش در انتخابات پیروز خواهد شد، اما برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف با دیگر احزاب خواهد داشت.

انتخابات زودهنگام اتریش؛ پیش‌بینی پیروزی راستگرایان به رهبری کورتسبا اینکه سباستین کورتس صدراعظم پیشین اتریش در این انتخابات برنده خواهد شد با این حال او برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف دارد و هنوز مشخص نیست که با چه حزبی ائتلاف خواهد کرد.

بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون ترکیه: رابطه با اسد را بازسازی کنید | DW | 28.09.2019حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه از دولت این کشور خواسته است، برای کمک به استقرار صلح در سوریه، اجتناب از مواجهه با آوارگان جنگی جدید سوری و مبارزه‌ای مؤثرتر با تروریسم به سرعت روابط خود با دولت سوریه را بهبود بخشد.

قانون اساسی خون‌بهای شهیدان و میثاق ملی ماست/جبهه‌های مختلف سیاسی در چند حزب بزرگ سازماندهی شوند

انتخابات پارلمانی اتریش؛ پیروزی محافظه کاران به رهبری کورتسسباستین کورتس ۳۳ ساله برای تشکیل دولت آینده اتریش و کسب اکثریت آراء در پارلمان این کشور به شریک ائتلافی نیاز خواهد داشت.

پیروزی حزب سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش

براساس نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی اتریش، حزب محافظه‌کار"مردم" (FPÖ) به رهبری سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش با کسب ۳۷ درصد آرا به پیروزی دست یافته است. با این حال، پیروز اصلی، حزب سبزهای این کشور بوده است.

کریستیان کورتس، رهبر ۳۳ ساله حزب محافظه‌کار"مردم" اتریش

در انتخابات پارلمانی پیش از موعد اتریش حزب محافظه‌کار کریستیان کورتس، صدراعظم مستعفی این کشور با کسب ۳۷،۱ درصد آرا به پیروزی رسید. این رقم ۵،۶ درصد بیش از آرای این حزب در انتخابات پیشین در سال ۲۰۱۷ است.

بر اساس این گزارش حزب سوسیال دمکرات اتریش با کسب ۲۱،۸ درصد در جایگاه دوم قرار دارد که نشان از یک کاهش ۵درصدی نسبت به نتایج انتخابات پیشین است.

حزب راست‌گرای پوپولیستی"آزادی" (FPض) با از دست دادن ده درصد از آرا و کسب ۳/ ۱۴ درصد در رتبه سوم جای گرفته است.

طرفداران حزب مردم به رهبری کریستیان کورتس در یک مرکز حزبی

حزب سبزها که در انتخابات سال ۲۰۱۷ حتا نتوانسته بود از حد نصاب ۴ درصدی ورود به پارلمان عبور کند، در این انتخابات ۱۴ درصد آرا را کسب کرده است.

گفته می‌شود که کریستیان کورتس دولت را در ائتلاف با حزب سبزها تشکیل خواهد داد. تجمیع آرای این دو حزب برای تشکیل دولت کافی است.

با انتشار خبر نتایج نسبتا قطعی انتخابات، آنه‌گرت کرامپ−کارنباوئر، رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان پیروزی کریستیان کورتس، رهبر ۳۳ ساله حزب مردم اتریش، را به او تبریک گفت. او ابراز امیدواری کرد که دو کشور در سطح اروپا همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.

ورنر کوگلر، رهبر حزب سبزهای اتریش در پی کسب ۱۴ درصد آرا

انتخابات پارلمانی پیش از موعد در اتریش در پی سقوط دولت ائتلافی برگزار می‌شود. در پایان ماه مه گذشته پس از رسوایی انتشار ویدئویی جنجالی از هاینتس کریستیان اشتراخه، رهبر حزب آزادی و معاون کورتس، با رأی عدم اعتماد پارلمان مواجه شد و سقوط کرد.

اشتراخه در این ویدئو که در جزیره"ایبیزا" با دوربین مخفی ضبط شده، پیش از انتخابات پارلمانی ۲۰۱۷ به زنی که ظاهرا از یک خانواده ثروتمند روس است می‌گوید، حاضر است در قبال کمک به پیروزی حزب‌اش در این انتخابات به او قرارداد‌های دولتی بدهد.