انتخابات زودهنگام اتریش؛ انتظار پیروزی ضعیف حزب محافظه‌کار مردم

07/07/1398 08:10:00 ق.ظ

انتخابات زودهنگام اتریش؛ انتظار پیروزی ضعیف حزب محافظه‌کار مردم مردم اتریش قرار است امروز در یک انتخابات زودهنگام پارلمانی شرکت کنند. این انتخابات پس از سقوط دولت ائتلافی و در پی انتشار یک ویدیو جنجالی در ماه مه صورت می‌گیرد.

مردم اتریش قرار است امروز در یک انتخابات زودهنگام پارلمانی شرکت کنند. انتخابات زودهنگام پس از سقوط دولت ائتلافی و در پی انتشار یک ویدیو جنجالی در ماه مه(اردیبهشت) صورت می‌گیرد. براساس نظرسنجی‌ها سباستین کورتس، رهبر حزب محافظه‌کار مردم و صدراعظم پیشین اتریش در انتخابات پیروز خواهد شد، اما برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف با دیگر احزاب خواهد داشت. Image caption سباستین کورتس، صدراعظم(سمت راست) در کنفرانس خبری مشترک به همراه لکساندر ون دربلن، رئیس جمهور اتریش انتخابات زودهنگام را در اردیبهشت اعلام کردند پس از آن که ویدئویی از معاون صدراعظم اتریش منتشر شد که او را در حال وعده دادن قراردادهای...

Image caption سباستین کورتس، صدراعظم(سمت راست) در کنفرانس خبری مشترک به همراه لکساندر ون دربلن، رئیس جمهور اتریش انتخابات زودهنگام را در اردیبهشت اعلام کردند پس از آن که ویدئویی از معاون صدراعظم اتریش منتشر شد که او را در حال وعده دادن قراردادهای دولتی در ازای حمایت رسانه‌ای بود، هاینز کریستین اشتراخه ناچار به استعفا شده و سباستین کورتس، صدراعظم، درخواست انتخابات زودهنگام کرده است.

سباستین کورتس، رهبر جوان حزب راست‌میانه رو مردم پس از پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۷ به قدرت رسید و هاینز-کریستین اشتراخه، رهبر حزب راستگرای تندرو آزادی را به عنوان معاون خود برگزیده بود. این دو نفر کابینه ائتلافی اتریش را تشکیل داده بودند که بسیاری آن را مهاجرستیز و متمایل به آرمان‌های راست افراطی می‌خوانند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

فردی که طالبان انگشت‌اش را در انتخابات قبلی قطع کرده بود دوباره در انتخابات شرکت کردصفی‌الله یکی از رأی دهندگان در افغانستان که پس از قطع انگشت اش توسط طالبان امروز شنبه 28 سپتامبر

انتخابات افغانستان در شرایط «نسبتا آرام» امنیتی، اما با مشارکت پائین مردم برگزار شد🔺 انتخابات افغانستان در شرایط «نسبتا آرام» امنیتی، اما با مشارکت پائین مردم برگزار شد ⚡️چهارمین انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از سقوط طالبان در سال ۱۳۸۰، روز شنبه ششم مهر ماه در شرایط «نستبا آرام» امنیتی برگزار شد.

دست بالای اصولگرایان در انتخابات یا اعتماد مردم به اصلاح‌طلبان؟در میزگرد انتخابات مجلس شورای اسلامی و جریان‌های سیاسی که با حضور محمد مهاجری فعال رسانه‌ای اصولگرا و حجت ‌الاسلام والمسلمین محسن رهامی فعال سیاسی اصلاح‌طلب برگزار شد، وضعیت جریان‌های سیاسی در ماه‌های منتهی به برگزاری انتخابات بررسی شد.

همه مسئولان و مردم در خصوص نقش پول در انتخابات نگران‌اند/ صلاحیت هیچ‌ نماینده‌ای به خاطر رایی که در مجلس داده رد نشده استسخنگوی شورای نگهبان در خصوص اصلاح قانون انتخابات گفت: بارها گفته‌ام قانون انتخابات ما ناقص و حداقلی است و در خصوص برخی اقدامات سکوت کرده است. هرچند تلاش کردیم اما باز هم از نمایندگان می‌خواهیم برای تصویب این قانون تلاش کنند.

مردم باید احساس کنند حب و بغض شخصی دخالتی در حکم قاضی نداردرئیس قوه قضاییه با بیان اینکه در دوره تحول، دستگاه قضایی و همه اجزای آن باید در این زمینه نقش آفرین باشند، گفت: تحول در دستگاه قضایی بدون تحول در در دانشگاه علوم قضایی، در بخش‌های تربیت نیروی انسانی و حوزه‌های آموزش و پژوهش امکانپذیر نیست. متاسفانه اصلن احساس نمیشه، و بیشتر فکر میکنیم خودی ها و غیر خودی ها باهم در قوه قضاییه فرق دارند عملکرد این سید جلیل القدر دلهای هموطنان را آرام کرده است. سلامتی و توفیقات روز افزون برای ایشان و همکاران پاکدستشان را از خداوند بزرگ مسئلت داریم حضور ایشان به ترازوی عدالت هویتی جدید و اعتباری نو بخشیده است. طعم_دلنشین_عدالت

گلبدین حکمتیار در فهرست ثبت نام انتخابات افغانستان بوده است