صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست بیت کوین را از مبادلات قانونی و دولتی حذف کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست بیت کوین را از مبادلات قانونی و دولتی حذف کند جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دولت در زمان اعلام خبر قانونی شدن استفاده از پول مجازی بیت کوین در معاملات، یک اپلیکیشن کیف پول مجازی را نیز فعال کرد و در آن برای هر شهروند معادل ۳۰ دلار به بیت کوین گذاشت.

دولت همچنین ۲۰۰ دستگاه جدید عرضه بیت کوین در سراسر کشور نصب کرد و رئیس جمهور بقیله وعده داد که یک شهر بیت کوین را در دامنه یک کوه آتشفشان بسازد و پول لازم برای اجرای این پروژه بزرگ را نیز از درآمد حاصل از مبادلات بیت کوین تامین کند.انرژی زمین گرمایی تولید شده توسط آتشفشان‌های این کشور، برای استخراج بیت‌کوین استفاده کنددولت امیدوار بود که این کار باعث توسعه اقتصادی و تقویت کسب و کارها شود، اما در واقعیت باعث دوپارگی السالوادور شد.

مخالفان این طرح همچنان یادآوری می‌کنند بیت کوین رمز ارز بحث برانگیز است که ارزش آن می‌تواند بطور قابل توجهی دستخوش تغییر شود و افزایش یابد یا مانند آنچه هم اکنون دیده می‌شود، کاهش یابد. رمزارز بیت کوین روز سه‌شنبه به مبلغ ۳۷ هزار دلار معامله شد؛ آنهم در حالی که حدود سه ماه پیش از این به رکورد ۶۷ هزار و ۷۳۴ دلار رسیده بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حوثی‌‌ها شماری از شبه‌نظامیان خود را به‌‌دلیل عقب‌نشینی از جبهه‌های جنگ اعدام کردندوزارت دفاع یمن فاش کرد که به اطلاعات تکان‌دهنده‌ای درباره اعدام شماری از جنگجویان حوثی که از جبهه‌های جنگ عقب‌نشینی کرده یا از مبارزه با نیروهای دولت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

از سرگیری روابط عربستان و تایلند ۳۰ سال پس از پرونده دزدی جواهرات سلطنتیتنش بین دو کشور در سال ۱۹۸۹ و زمانی آغاز شد که یک تایلندی شاغل در کاخ یک شاهزاده سعودی، سنگ‌های قیمتی به ارزش میلیون‌ها دلار را به سرقت برد. در میان این جواهرات یک الماس آبی ۵۰ قیراطی بسیار کمیاب نیز وجود داشت، از آن پس رسانه‌ها برای پرونده روابط عربستان و تایلند نام «پرونده الماس آبی» را برگزیدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بریتانیا ادعای یک نماینده مسلمان مبنی بر «حذف از کابینه به دلایل مذهبی» را بررسی می‌کند🔺بریتانیا ادعای یک نماینده مسلمان مبنی بر «حذف از کابینه به دلایل مذهبی» را بررسی می‌کند ▪️بوریس جانسون دستور داد تا ادعاهای یک قانون‌گذار محافظه‌کار در مورد اخراجش از پست وزارتی‌ به دلایل مختلف، از جمله مسلمان بودن، بررسی شود. ⬇️ بیشتر بخوانید: پس اون آزادی مذهبه چی میشه یا اون برای دیگرانه اینم تازه خوبه چادری نبود وگرنه خدا میدونه چکارش میکردن بی بی سی فقط نسخه پیچ کشورهای دیگست وبیچاره کننده کشورهای دیگه شما ها اروپائیان وامریکابیها از اسم اسلام هراس دارید اسلام دین خوبی است شما در موردش درست تحقیق نکردید This is human right
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پنتاگون: شماری از نیروهای نظامی آمریکا در حالت آماده‌باش «برای اعزام احتمالی» قرار گرفته‌اند🔺 پنتاگون : شماری از نیروهای نظامی آمریکا در حالت آماده‌باش «برای اعزام احتمالی» قرار گرفته‌اند ▪ جان کربی گفت که معنای این آماده‌باش این است که در صورت فعال شدن نیروهای واکنش سریع ناتو این نیروها بتوانند به سرعت اعزام شوند. ⬇ بیشتر بخوانید: همیشه آرزوی صلح برای همه دنیا را دارم ولی اگر روسیه وارد جنگ با اوکراین شود و ناتو واقعا حمایت کند این جنگ باعث میشود روسیه ملعون فکرش از چاپیدن ایران کم شود و حتما برجام به نتیجه میرسد مقصر همه کارشکنی در برجام روس و چین هستند و مسئولین پنهان کاری میکنند خواهیم دید. اگر پوتین راه اَستالین را برود ب پُشتوانه سلاح اتمی آمریکا دو عمل پیش روی خود دارد یک: نَظاره گر قُدرت نمایی روسیه باشد و تَجاوز گری دیکتاتور آن مملکت در اَحیای اَقتدار شوروی سابق دو: وارد مَیدان شُده و با قُدرت از مُتحدین خود حَمایت کُند و با بلوک شَرق برخورد شما عددی نیستید که جلوی روسیه را بگیرید...بایدن این را خوب فهمیده و حتی بزرگترین ژنرالهای شما متوجه پتانسیل روسیه هستند...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حامد سلیمان‌زاده داور یکی از بخش‌های جشنواره فیلم برلین شدحامد سلیمان‌زاده داور یکی از بخش‌های جشنواره فیلم برلین شد حامد سلیمان‌زاده عضو فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم «فیپرشی» است و آثار متنوعی را در رابطه با سینمای ایران و جهان منتشر کرده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شصت‌و‌یکمین دادگاه حمید نوری؛ بازگشت «مینی‌بوس‌های خالی» پس از اعدام زندانیان بسیار دردناک بودشصت و یکمین جلسه دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام های تابستان ۶۷ زندان گوهردشت، روز دوشنبه چهارم بهمن ۱۴۰۰ با جلسه نخست شهادت امیرهوشنگ اطیابی، زندانی چپ نجات یافته از آن اعدام‌ها، برگزار شد. امیرهوشنگ اطیابی که دانشجوی اخراجی سال ۱۳۵۹ بود، در اسفند سال ۱۳۶۲ به دلیل فعالیت در حزب توده... ۱/ امیرهوشنگ اطیابی شهادت داد که شخصا از لابلای کرکره های دستکاری شده در حمام زندان شاهد حمل اجساد زندانیان اعدام شده توسط پاسداران از حسینیه زندان به داخل کامیون های یخچال دار و یک کامیون رو باز و انتقال آنها به بیرون زندان بوده است. حمید_نوری ۲/ اطیابی شاهد بوده که پاسدارها بر روی اجساد راه می رفتند، دست و پای اعدامیان را می‌گرفتند، و آنها را جابجا می کردند. در تقویم همراه اطیابی در زندان گوهردشت آمده است که کار حمل اجساد روزی دو تا سه بار، طی دوازده روز ادامه داشت. حمید_نوری ۳/ شاهد از همان ابتدا در زیرزمین بند ۲۰۹ اوین بشدت باکابل موردشکنجه قرار گرفت.او با خونی شدن ادرارو پاهایی تا زانو سیاه شده، به بهداری مجاور بند ۲۰۹ منتقل شد.پس از یک هفته بستری شدن دوباره مورد شکنجه با کابل قرار گرفت.اوباحالت شوک و تشنج یکهفته دیگر در بهداری بستری شد حمید_نوری
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »