حوثی‌‌ها شماری از شبه‌نظامیان خود را به‌‌دلیل عقب‌نشینی از جبهه‌های جنگ اعدام کردند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت دفاع یمن فاش کرد که به اطلاعات تکان‌دهنده‌ای درباره اعدام شماری از جنگجویان حوثی که از جبهه‌های جنگ عقب‌نشینی کرده یا از مبارزه با نیروهای دولت

این وزارتخانه، دوشنبه 24 ژانویه 2022، اعلام کرد، به واحدهای میدانی خود دستور داده تا از شبه‌نظامیان حوثی که از جنگ خودداری کرده و به نیروهای دولت قانونی می‌پیوندند، استقبال کرده و ایمنی آنها را مطابق با موازین بین المللی تامین کنند.وزارت دفاع یمن تأکید کرد، به نیروهایی که از شبه‌نظامیان حوثی جدا می‌شوند، کمک خواهد کرد که در صورت تمایل به مناطق خود بازگردند.

این در حالی است که درگیری شدید میان تیپ‌‌های «عمالقه» و شبه‌نظامیان حوثی در رشته کوه مشرف به منطقه «حریب» و منطقه «العین» در مجاورت منطقه «الجوبه» در جنوب مأرب همچنان ادامه دارد.تیپ‌های عمالقه طی یک ماه گذشته ضربات سنگینی را بر ماشین جنگی حوثی‌ها وارد کردند. این نیروهای ویژه ارتش ملی یمن جنوبی، تاکنون مناطق زیادی را از دست حوثی‌ها بازپس گرفتند.

در همین حال سپهبد محمد المقدسی، وزیر دفاع یمن، روز یکشنبه گفت: «ملاهای ایران به دنبال هژمونی منطقه عربی و تحمیل سلطه جدید استعماری خود از طریق شبه‌نظامیان حوثی و دیگر مزدوران تروریست خود برای بی‌ثبات کردن امنیت ملی، منطقه‌ای و جهانی هستند». المقدسی تاکید کرد، مردم یمن در کنار برادران عرب خود در یک سنگر ایستاده‌اند تا با اقدامات خصمانه و جنایات تروریستی ایران و شبه‌نظامیان حوثی مقابله کنند.

او افزود: «یمنی‌ها برای مقابله با اقدامات تروریستی حوثی‌ها در هدف قرار دادن مکرر مناطق مسکونی، تاسیسات حیاتی غیرنظامی در داخل خاک یمن، سعودی و امارات که با موشک‌های بالستیک ایران صورت می‌گیرد، در کنار برادران عرب خود ایستاده است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنتاگون: شماری از نیروهای نظامی آمریکا در حالت آماده‌باش «برای اعزام احتمالی» قرار گرفته‌اند🔺 پنتاگون : شماری از نیروهای نظامی آمریکا در حالت آماده‌باش «برای اعزام احتمالی» قرار گرفته‌اند ▪ جان کربی گفت که معنای این آماده‌باش این است که در صورت فعال شدن نیروهای واکنش سریع ناتو این نیروها بتوانند به سرعت اعزام شوند. ⬇ بیشتر بخوانید: همیشه آرزوی صلح برای همه دنیا را دارم ولی اگر روسیه وارد جنگ با اوکراین شود و ناتو واقعا حمایت کند این جنگ باعث میشود روسیه ملعون فکرش از چاپیدن ایران کم شود و حتما برجام به نتیجه میرسد مقصر همه کارشکنی در برجام روس و چین هستند و مسئولین پنهان کاری میکنند خواهیم دید. اگر پوتین راه اَستالین را برود ب پُشتوانه سلاح اتمی آمریکا دو عمل پیش روی خود دارد یک: نَظاره گر قُدرت نمایی روسیه باشد و تَجاوز گری دیکتاتور آن مملکت در اَحیای اَقتدار شوروی سابق دو: وارد مَیدان شُده و با قُدرت از مُتحدین خود حَمایت کُند و با بلوک شَرق برخورد شما عددی نیستید که جلوی روسیه را بگیرید...بایدن این را خوب فهمیده و حتی بزرگترین ژنرالهای شما متوجه پتانسیل روسیه هستند...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شماری از معلمان و بازنشستگان بار دیگر در چند شهر ایران تجمع کردندشماری از معلمان و بازنشستگان فرهنگی در چند شهر ایران، روز دوشنبه در تجمع‌هایی خواستار تحقق مطالبات صنفی خود شدند. این تجمع‌ها از جمله در شیراز، سنندج، همدان، داراب و رشت... سفر اگر شب میکنی، به تاریکی شب فکر نکن. به روشنائی صبح دمی که فردا می رسی فکر کن.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ناپدید شدن امین‌ برزگر، از دوستان نوید افکاری از ۶ ماه پیش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۸۲ نفر از ۸۶ مدال‌آور المپیادی از ایران مهاجرت کرده‌اند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روایتی از رنج‌های مادران بهبودیافتهبرای هدفم جنگیدم؛ هدفم این بود که بچه‌هایم را به نزد خودم بیاورم و زندگی‌ را که از دست داده بودم، دوباره بسازم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نامه جمعی از کنشگران رنگین‌کمانی به معلمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »