شلیک گاز اشک آور در خلال تظاهرات بزرگ در هنگ کنگ

31/04/1398 02:11:00 ق.ظ

در پی راهپیمایی بزرگ دموکراسی‌خواهی در هنگ کنگ، پلیس ضدشورش با شلیک گاز اشک‌آور و گلوله لاستیکی سعی کرده معترضان را متفرق کند. این درگیری ها بعد از آن بود که راهپیمایان خط پایانی که مقام ها برای تظاهرات تعریف کرده بودند را نادیده گرفتند.

در پی راهپیمایی بزرگ دموکراسی‌خواهی در هنگ کنگ، پلیس ضدشورش با شلیک گاز اشک‌آور و گلوله لاستیکی سعی کرده معترضان را متفرق کند. این درگیری ها بعد از آن بود که راهپیمایان خط پایانی که مقام ها برای تظاهرات تعریف کرده بودند را نادیده گرفتند. پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

در پی راهپیمایی بزرگ دموکراسی‌خواهی در هنگ کنگ، پلیس ضدشورش با شلیک گاز اشک‌آور و گلوله لاستیکی سعی کرده معترضان را متفرق کند. این درگیری ها بعد از آن بود که راهپیمایان خطی پایانی که مقام ها برای تظاهرات تعریف کرده بودند را نادیده گرفتند. آنها با عبور از این نقطه خود را به ساختمان دولت چین رساندند و شروع به پرتاب تخم مرغ کردند.

هنگ کنگ برای چندین هفته شاهد اعتراضات گسترده بوده که به دلیل مخالفت با طرح استرداد مجرمان به خاک اصلی چین شروع شد اما اکنون جنبه های مختلف دموکراسی خواهی را در بر می گیرد. یکی از شعارهایی که بر دیوار ساختمان دولت مرکزی چین نوشته شد این بود:"به ما آموختید که راهپیمایی مسالمت آمیز بی فایده است."

شماری از معترضان بعدا هدف حمله مردان نقابدار در داخل ایستگاه یوئن لانگ در شمال هنگ کنگ قرار گرفتند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چین؛ تصاویر هوایی از میزان تخریب در پی انفجار مهیب در کارخانه گاز

تظاهرات گسترده در مسکو در اعتراض به رد صلاحیت کاندیداهای مخالف | DW | 21.07.2019بیش از ۲۰ هزار نفر در دفاع از انتخابات آزاد به خیابان‌های مسکو آمدند و خواستار حضور کاندیداهای اپوزیسیون در انتخابات پارلمان محلی مسکو شدند. سازمان‌های غیردولتی از بازداشت چند نفر خبر داده‌اند.

ده تن بر اثر انفجار تاسیسات گاز در چین جان باختندده نفر بر اثر وقوع انفجار در یک کارخانه گاز در چین جان باخته و 19 تن دیگر نیز زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا از دخالت پکن در فعالیت‌های نفت و گاز دریای جنوبی چین ابراز نگرانی کرد🔺آمریکا از دخالت پکن در فعالیت‌های نفت و گاز دریای جنوبی چین ابراز نگرانی کرد ⚡️مورگان اورتگاس گفت، آمریکا از گزارش‌های دخالت چین در فعالیت‌های نفت و گاز دریای جنوبی چین، از جمله فعالیت‌های استخراج و تولید ویتنام، نگران است.

تظاهرات هزاران نفر در آلمان علیه راست‌گرایان افراطی | DW | 20.07.2019هزاران نفر از مردم شهرهای هاله و کاسل در آلمان با برگزاری تظاهرات مخالفت خود را با راست‌گرایان افراطی نشان دادند. راست‌گرایان افراطی در این دو شهر با یکدیگر دیدار می‌کنند.

تظاهرات بزرگ مخالفان رژیم جمهوری اسلامی در استکهلم برای همبستگی با مردم ایرانهزاران تن از ایرانیان مخالف رژیم روز 20 ژوئیه 2019 تظاهرات گسترده در استوکهولم پایتخت سوئد برگزار خخخخخ خییییلی باحال بود عربستان داره واسه منافقین خلق تبلیغ میکنه نمایشی از پول عربستان، با مردمی که نمیدونن برای چی جمع شدن، تروریستهای کثیف شما هستید که هیچ وقت جنایت های مریم و مسعود رجوی رو فراموش نمیکنیم، ما در داخل ایران از هر قشری حتی سلطنت طلبان روی یک موضوع با هم نظر هستیم که شما هیچ جایی در ایران ندارید HoAbedini ١ گوه خوردند ٢چه فايده