شلیک گاز اشک آور در خلال تظاهرات بزرگ در هنگ کنگ

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی راهپیمایی بزرگ دموکراسی‌خواهی در هنگ کنگ، پلیس ضدشورش با شلیک گاز اشک‌آور و گلوله لاستیکی سعی کرده معترضان را متفرق کند. این درگیری ها بعد از آن بود که راهپیمایان خط پایانی که مقام ها برای تظاهرات تعریف کرده بودند را نادیده گرفتند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.در پی راهپیمایی بزرگ دموکراسی‌خواهی در هنگ کنگ، پلیس ضدشورش با شلیک گاز اشک‌آور و گلوله لاستیکی سعی کرده معترضان را متفرق کند.این درگیری ها بعد از آن بود که راهپیمایان خطی پایانی که مقام ها برای تظاهرات تعریف کرده بودند را نادیده گرفتند. آنها با عبور از این نقطه خود را به ساختمان دولت چین رساندند و شروع به پرتاب تخم مرغ کردند.

هنگ کنگ برای چندین هفته شاهد اعتراضات گسترده بوده که به دلیل مخالفت با طرح استرداد مجرمان به خاک اصلی چین شروع شد اما اکنون جنبه های مختلف دموکراسی خواهی را در بر می گیرد. یکی از شعارهایی که بر دیوار ساختمان دولت مرکزی چین نوشته شد این بود:"به ما آموختید که راهپیمایی مسالمت آمیز بی فایده است."شماری از معترضان بعدا هدف حمله مردان نقابدار در داخل ایستگاه یوئن لانگ در شمال هنگ کنگ قرار گرفتند. تصاویر ویدئویی نشان داد که آنها مردم را با چوب می زنند.به گزارش رسانه های محلی در پی این حادثه حداقل ۳۶ نفر به بیمارستان منتقل شده اند.تظاهرات تازه بعد از کشف مواد منفجره به همراه اطلاعیه هایی در حمایت از اعتراضات در روز جمعه انجام شد.

شلیک گاز اشک آور، گلوله های لاستیکی پرتاب آشغال به سوی پارلمان و درگیری های پراکنده به بدترین بحران سیاسی در تاریخ اخیر این منطقه منجر شده است.تظاهرات یکشنبه هفتمین پایان هفته متوالی از گردهمایی انبوه مخالفان بود و حدود چهار هزار مامور پلیس در جریان آن صف آرایی کردند.لایحه استرداد مظنونان به چین زمانی پیشنهاد شد که در فوریه سال گذشته یک مرد ۱۹ ساله هنگ‌کنگی متهم شد دوست دختر ۲۰ ساله خود را که آبستن بود در تایوان به قتل رساند و سپس به هنگ‌کنگ فرار کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چین؛ تصاویر هوایی از میزان تخریب در پی انفجار مهیب در کارخانه گاز
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تظاهرات گسترده در مسکو در اعتراض به رد صلاحیت کاندیداهای مخالف | DW | 21.07.2019بیش از ۲۰ هزار نفر در دفاع از انتخابات آزاد به خیابان‌های مسکو آمدند و خواستار حضور کاندیداهای اپوزیسیون در انتخابات پارلمان محلی مسکو شدند. سازمان‌های غیردولتی از بازداشت چند نفر خبر داده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ده تن بر اثر انفجار تاسیسات گاز در چین جان باختندده نفر بر اثر وقوع انفجار در یک کارخانه گاز در چین جان باخته و 19 تن دیگر نیز زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا از دخالت پکن در فعالیت‌های نفت و گاز دریای جنوبی چین ابراز نگرانی کرد🔺آمریکا از دخالت پکن در فعالیت‌های نفت و گاز دریای جنوبی چین ابراز نگرانی کرد ⚡️مورگان اورتگاس گفت، آمریکا از گزارش‌های دخالت چین در فعالیت‌های نفت و گاز دریای جنوبی چین، از جمله فعالیت‌های استخراج و تولید ویتنام، نگران است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات هزاران نفر در آلمان علیه راست‌گرایان افراطی | DW | 20.07.2019هزاران نفر از مردم شهرهای هاله و کاسل در آلمان با برگزاری تظاهرات مخالفت خود را با راست‌گرایان افراطی نشان دادند. راست‌گرایان افراطی در این دو شهر با یکدیگر دیدار می‌کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات بزرگ مخالفان رژیم جمهوری اسلامی در استکهلم برای همبستگی با مردم ایرانهزاران تن از ایرانیان مخالف رژیم روز 20 ژوئیه 2019 تظاهرات گسترده در استوکهولم پایتخت سوئد برگزار خخخخخ خییییلی باحال بود عربستان داره واسه منافقین خلق تبلیغ میکنه نمایشی از پول عربستان، با مردمی که نمیدونن برای چی جمع شدن، تروریستهای کثیف شما هستید که هیچ وقت جنایت های مریم و مسعود رجوی رو فراموش نمیکنیم، ما در داخل ایران از هر قشری حتی سلطنت طلبان روی یک موضوع با هم نظر هستیم که شما هیچ جایی در ایران ندارید HoAbedini ١ گوه خوردند ٢چه فايده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »